2017 04 20

Istorinį R.Westbrooko pasirodymą ir D.Sabonio viltis nuplovė „Rockets“ tritaškių audra

„Oklahoma City Thunder“ padarė viską, kad išsivežtų pergalę iš Hjustono. Tačiau 15 taškų pranašumas ir rezultatyviausias Russello Westbrooko trigubas dublis NBA istorijoje prieš tokią komandą nieko nereiškia. Tik ne kai „Houston Rockets“ gali sukelti tokią tritaškių audrą, kuri lemiamu metu nuplovė visas Domanto Sabonio komandos pastangas 115:111 (26:35, 36:33, 24:21, 29:22).
Russellas Westbrookas
Russellas Westbrookas / „Scanpix“/AP nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Rockets“ išplėšė pergalę prieš „Thunder“ 115:111.
  • Serijoje iki 4 pergalių „Rockets“ pirmauja 2-0.
  • R.Westbrooko sąskaitoje – 51 taškas, 10 kamuolių ir 13 perdavimų.
  • R.Westbrookas tapo rezultatyviausio trigubo dublio autoriumi.

Serijoje iki 4 pergalių „Rockets“ pirmauja 2-0. Trečiosios serijos rungtynės Oklahomoje vyks Lietuvos laiku šeštadienio rytą 4 val. 30 min.

Russellas Westbrookas dar iki pertraukos pelnė tiek, kiek per visą pirmąjį mačą – 22 taškus. Jo sąskaitoje po 24 minučių buvo jau ir 10 rezultatyvių perdavimų bei 8 atkovoti kamuoliai – beveik solidus trigubas dublis.

Bent 20 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų per du kėlinius per 15 pastarųjų metų buvo pavykę surinkti tik Tony Parkeriui (2012 m.).

Tačiau ne šis įrašas NBA istorijoje atrodė įspūdingiausiai. R.Westbrookas tapo rezultatyviausio trigubo dublio atkrintamosiose varžybose autoriumi.

51 taškas, 10 atkovotų kamuolių ir 13 rezultatyvių perdavimų – bet net ir šių beprotiškų skaičių neužteko „Thunder“ pergalei.

Nes kai virš „Thunder“ krepšio susikaupė teksasietiškos tritaškių audros debesys, tas pats R.Westbrookas atrodė beviltiškai tolimų „Rockets“ metimų garuose.

„Rockets“ 12:3 spurtavo trečiojo kėlinio pabaigoje ir pavijo svečius 3 taškų skirtumu. Pirmą kartą priekyje „Rockets“ atsidūrė iki mačo pabaigos likus žaisti 8 minutes (96:94).

Iš tritaškių gimęs spurtas 10:0 kritiniu metu ir „Rockets“ likus žaisti pusantros minutės pirmavo jau 114:104. Per tą lemtingą 4,5 minutės atkarpą, kai šeimininkai persvėrė rezultatą ir pabėgo į priekį, „Rockets“ pataikė net 5 tritaškius.

Kad ir kaip fantastiškai žaidė R.Westbrookas, būtent desperatiški jo metimai lemiamu metu „Thunder“ kainavo pergalę.

Iš viso „Thunder“ lyderis atliko net 43 metimus (!), iš kurių pataikė 17 (39,5 proc.).

Ketvirtajame kėlinyje gynėjas bent triskart paleido metimus, kurie nė nelietė lanko. Jis kaip susierzinęs vaikas apeliavo į teisėjų sprendimus, šiems nefiksavus pražangų „Rockets“ komandai.

Iki ketvirtojo kėlinio pataikęs 13 metimų iš 25, lemiamą ketvirtį R.Westbrookas pradėjo pataikydamas vos 3 iš 13 (ketvirtajame kėlinyje – 4/18). Tiek per 20 pastarųjų metų atkrintamosiose varžybose per vieną kėlinį nebuvo prametęs joks kitas žaidėjas.

„Thunder“ gretose žaidė vienas jis, o „Rockets“ turėjo bent kelias grėsmes: Jamesas Hardenas surinko 35 (8 rez. perd.), Ericas Gordonas – 22, Lou Williamsas – 21 tašką.

94 proc. tikimybė, kad „Rockets“ laimės seriją ir 25 proc., kad tą padarys sausu rezultatu.

Pastarajam tai buvo rezultatyviausios karjeros rungtynės atkrintamosiose varžybose.

„Ericas Gordonas puikiai sužaidė po pertraukos, bet Hardenas buvo kertinis žmogus. Atidavėme labai daug pastangų ir išsikovojome šią pergalę“, – po rungtynių sakė L.Williamsas.

Domantas Sabonis ant parketo praleido 2 minutes, per kurias spėjo pramesti dvitaškį, blokavo metimą ir 3 kartus prasižengė.

„Thunder“ bandys atsirevanšuoti namuose, bet prognozė ir NBA istorija negailestinga – 94 proc. tikimybė, kad „Rockets“ laimės seriją ir 25 proc., kad tą padarys sausu rezultatu.

„Thunder“: R.Westbrookas 51 (17/43 met., 10 atk. kam., 13 rez. perd.), A.Robersonas 12, D.McDermottas ir V.Oladipo (9 atk. kam.) po 11.

„Rockets“: J.Hardenas 35 (7/17 met., 18/20 baud., 8 rez. perd., 7 kl.), E.Gordonas 22, L.Williamsas 21, P.Beverley 15.