2016 12 30

Jonas Valančiūnas Finikse nesulaukė trenerio pasitikėjimo

Jonas Valančiūnas rungtynes Finikse pradėjo lengvu dėjimu, tačiau „Toronto Raptors“ tai buvo sunkus vakaras. Vieni Rytų konferencijos lyderių NBA reguliariajame sezone turėjo pripažinti „Phoenix Suns“ pranašumą 91:99 (18:16, 22:26, 22:34, 29:23).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjo Finikse 91:99.
  • J.Valančiūnas žaidė tik 19 minučių, pelnė 8 taškus ir atkovojo 10 kamuolių.
  • Lietuvis ketvirtajame kėlinyje nebuvo pakeltas nuo suolo.
  • P.Pattersonas patyrė traumą.

Lietuvis nesulaukė trenerio pasitikėjimo. Nors iki pertraukos pelnė 8 taškus ir atkovojo 6 kamuolius, iš viso aikštėje jis praleido tik 19 minučių, per kurias surinko 8 taškus (2/4 dvit., 4/4 baud.), 10 atšokusių kamuolių, 1 perimtą kamuolį, po 3 klaidas ir pražangas.

Pastaruoju metu J.Valančiūnas kritikuojamas už skylėtą gynybą, bet net ir „Raptors“ apžvalgininkai nelabai suprato trenerio Dwane'o Casey sprendimo ketvirtajame kėlinyje nepakelti „centro“ nuo suolo.

Prieš mažiau nei 24 valandas „Raptors“ visą mačą vaikėsi „Golden State Warriors“, todėl Toronto krepšininkams Finikse stigo jėgų.

Rungtynes jie pradėjo pataikydami vos 1 metimą iš 10. Tiesa, nors iš pradžių neleido šeimininkams pabėgti, „Suns“ vėliau įgijo dviženklę persvarą.

Po DeMaro DeRozano dvitaškio likus rungtyniauti pusketvirtos minutės kanadiečiai dar buvo priartėję 85:90. Vis dėlto 9 iš 19 visų savo taškų ketvirtajame kėlinyje pelnęs Devinas Bookeris pataikė dvitaškį su pražanga, netrukus – ir tritaškį, taip pribaigdamas „Raptors“ (96:85).

„Raptors“ pralaimėjimą apkartino puolėjo Patricko Pattersono trauma. Krepšininkas paliko aikštę pirmoje rungtynių pusėje, kai susižeidė kelį.

Toronto ekipa turės nedidelę dviejų dienų pertrauką. Sausio 1-ąją Jonas Valančiūnas svečiuosis Los Andžele, kur „Raptors“ susitiks su „Lakers“.

„Suns“: E.Bledsoe 22 (10 rez. perd., 8 kl.), D.Bookeris 19, P.J.Tuckeris 14, T.Ulisas 10.

„Raptors“: K.Lowry ir D.DeRozanas po 24, C.Josephas 15, J.Valančiūnas 8 (10 atk. kam.).

Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas