2017 02 28

Jono Valančiūno ir Mindaugo Kuzminsko dvikovą Niujorke papuošė pergalingas metimas

Jonas Valančiūnas antrajame kėlinyje nusiėmė kamuolį nuo Maurice'o Ndouro galvos ir netrukus jau kabojo ant „Madison Square Garden“ arenos lanko. „Toronto Raptors“ krepšininkai toli gražu nešeimininkavo Niujorke, tačiau dramatiškai nuskriaudė Mindaugo Kuzminsko „New York Knicks“ 92:91 (21:25, 19:28, 23:14, 29:24).
Jonas Valančiūnas ir DeMaras DeRozanas
Jonas Valančiūnas ir DeMaras DeRozanas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ triumfavo Niujorke 92:91.
  • „Raptors“ pergalę atnešė D.DeRozano dvitaškis likus 1,9 sek.
  • J.Valančiūnas pelnė 10 taškų, M.Kuzminskas težaidė 2 minutes.
  • „Raptors“ pakilo į trečią vietą Rytų konferencijoje.

„Raptors“ trijų pergalių iš eilės serijai buvo kilęs pavojus, kai tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms Torontas atsiliko 90:91. Tačiau kamuolys buvo patikimose DeMaro DeRozano rankose.

37 taškus tą vakarą pelnęs „Raptors“ gynėjas liko vienas prieš vieną su Derricku Rose'u ir nepabūgo atlikti sudėtingo metimo. Nors metė per iškeltas „Knicks“ gynėjo rankas nepatogų metimą, šis skrodė tinklelį, o D.DeRozanas ironiškai šypsojosi išplėšęs „Raptors“ pergalę 92:91.

Šią dramą NBA lietuviai stebėjo nuo suolo.

J.Valančiūnas vėl nežaidė ketvirtajame kėlinyje – jau trečią kartą paeiliui po Serge'o Ibakos ir P.J.Tuckerio mainų, o Mindaugas Kuzminskas težaidė epizodiškai – buvo išbėgęs į aikštę porai minučių pirmajame kėlinyje ir po netaiklaus tritaškio daugiau nebepasirodė.

J.Valančiūnas per 19 minučių pelnė 10 taškų (4/4 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo metimą, suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Abiejų lietuvių +/- rodiklis buvo identiškas – kai J.Valančiūnas buvo „Raptors“, o M.Kuzminskas – „Knicks“ penkete, priešininkai pelnė 7 taškais daugiau.

Mainai gerokai apkarpė J.Valančiūno minutes, kurių skaičius pastaruosiuose 3 mačuose – 18, 22 ir 19. Visi ženklai rodo, kad vasarą J.Valančiūnas greičiausiai bus iškeistas.

Beje, „Raptors“ penkete buvo abu naujokai – Serge'as Ibaka ir P.J.Tuckeris, kai Toronto ekipa panaikino „Knicks“ 17 taškų persvarą, trečiajame kėlinyje leidusi šeimininkams įmesti vos 14 taškų (63:67).

„Knicks“ gretose rezultatyviausiai žaidė 24 taškus įmetęs Carmelo Anthony. Tiesa, jis pataikė tik 9 metimus iš 26 ir prametė tą paskutinį desperatišką metimą su sirena.

Tai buvo šeštoji „Raptors“ pergalė prieš „Knicks“ iš eilės. Ši serija ilgiausia nuo 2001-ųjų.

Beje, pergalė Niujorke kilstelėjo Toronto komandą į trečiąją vietą Rytų konferencijoje.

DeMaras DeRozanas

„Raptors“ šiose rungtynėse vertėsi be pagrindinio įžaidėjo Kyle'o Lowry, kuris iki atkrintamųjų varžybų nebepadės komandai dėl riešo traumos.

Bet problemų netrūko ir „Knicks“ stovykloje. Dėl kairiojo kelio traumos sezonas baigtas vidurio puolėjui Joakimui Noah, komanda netikėtai išsiskyrė su įžaidėju Brandonu Jenningsu, nežaidė čiurną timptelėjęs Kristapas Porzingis.

„Knicks“ Rytų konferencijoje užima tik 12 vietą, o nuo atkrintamųjų varžybų grafiko atsilieka 4 pergalėmis.

„Raptors“: D.DeRozanas 37 (13/25 met.), S.Ibaka 15, J.Valančiūnas 10.

„Knicks“: C.Anthony 24 (9/26 met.), D.Rose'as ir C.Lee po 16, L.Thomasas 12.