2016 02 09

Plėtojimosi lygoje – Donato Motiejūno tritaškių fiesta

Donatas Motiejūnas sužaidė greičiausiai paskutiniąsias rungtynes Plėtojimosi lygoje. 25-erių lietuvis surengė tikrą tritaškių fiestą. Prie „Rio Grande Valley Vipers“ pergalės prieš „Austin Spurs“ ekipą 117:103 puolėjas prisidėjo net penkiais tritaškiais.
Donatas Motiejūnas praėjusiame sezone pats panoro žaisti NBDL lygoje
Donatas Motiejūnas praėjusiame sezone pats panoro žaisti NBDL lygoje / basket4us.com nuotr.
D lyga | „Austin Spurs“ – „Rio Grande Valley Vipers“ 103:117 | Motiejūnas 19+4

D.Motiejūnas aikštėje praleido 28 minutes, pelnė 19 taškų (2/3 dvit., 5/8 trit.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, suklydo 2 ir prasižengė 1 kartą.

Tai buvo rezultatyviausias D.Motiejūno susitikimas iš visų ketverių planuotų pasirodymų Plėtojimosi lygoje.

Jis pats pasiprašė į „Vipers“ komandą tam, kad po nugaros traumos greičiau pajustų žaidimo ritmą ir geriau pasiruoštų sugrįžimui į NBA aikštes po mėnesio pertraukos.

D.Motiejūno statistika Plėtojimosi lygoje
Rungtynės Statistika
„Texas Legends“ 29 min. | 10 tšk. | 7 atk. kam. | 1 perd. | 2 per. kam. | 1 blk. | 4 kl.
„Bakersfield Jam“ 22 min. | 16 tšk. | 4 kam. | 2 perd. | 2 kl.
„Los Angeles D-Fenders“ 20 min. | 7 tšk. | 8  atk. kam. | 7 perd. | 2 per. kam. | 1 blk. | 6 kl.
„Austin Spurs“ 28 min. | 19 tšk. | 4 kam. | 2 perd. | 1 blk. | 2 kl.

D.Motiejūnui Plėtojimosi lygos rungtynės buvo ne tik žaidimo praktika, bet  ir geras fizinis pasirengimas NBA kovoms.

Plėtojimosi lygoje žaidžiamas greitas, aukšto tempo ir gerokai už NBA rezultatyvesnis krepšinis. Todėl D.Motiejūnas puolime kartais net nespėdavo užsiimti pozicijos po krepšiu, kai komandos draugas jau šveisdavo neparuoštą tolimą metimą.

Stopkadras/Donatas Motiejūnas

Ir mače su „Spurs“ lietuviui aikštėje ne kartą teko skėsčioti rankomis dėl keistų komandos draugų sprendimų, daugiausiai – skubotų metimų. Viename iš epizodų komandos draugai sunkiai suprato, kaip gintis paskutinėje varžovų atakoje, todėl po krepšiu šūkavęs D.Motiejūnas vėliau pats turėjo pastumti bendraklubį į reikiamą poziciją.

Planuojama, kad lietuvis artimiausiu metu prisijungs prie „Houston Rockets“ komandos, kuri šiąnakt išvykoje žais su NBA čempionais „Golden State Warriors“. Vasario 10-ąją taip pat numatytos „Rockets“ rungtynės svečiuose su „Portland Trail Blazers“.

Kitos „Rockets“ rungtynės vyks jau tik po NBA Visų žvaigždžių savaitgalio pertraukos – vasario 19-ąją Finikse.

„Vipers“: Willas Cummingsas 24, Raphiaelis Putney 23, Donatas Motiejūnas 19, KJ McDanielsas 18.

„Spurs”: Deshaunas Thomasas 29, Keiferis Sykesas 16, Julianas Washburnas 14.