2014 01 06 /09:17

17 Jono Valančiūno pelnytų taškų neišgelbėjo „Raptors“ klubo Majamyje

NBA čempionas „Miami Heat“ (26/8) nutraukė Jono Valančiūno atstovaujamo „Toronto Raptors“ (16/16) klubo penkių iš eilės pergalių seriją. Sekmadienį Toronto ekipa svečiuose po įnirtingos kovos 97:102 (29:29, 22:23, 33:27, 13:23) nusileido aikštės šeimininkams.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / „Scanpix“ nuotr.

Vos prasidėjus rungtynėms „Heat“ ekipa truktelėjo į priekį – 5:0. Tačiau netrukus Toronto klubas atsakė tuo pačiu ir išlygino rezultatą 5:5. Kėliniui įpusėjus aikštės šeimininkai vėl buvo susikrovę nedidelę persvarą – 19:14, tačiau iki ketvirčio pabaigos „Raptors“ išlygino rezultatą – 29:29.

Antrajame kėlinyje vyko labai įnirtinga kova ir nė vienai ekipai nepavyko susikrauti solidesnio pranašumo. Prabėgus 3 minutėms rezultatas buvo lygus – 31:31, o įpusėjus kėliniui – 44:44. Prieš ilgąją pertrauką minimalų pranašumą įgijo „Heat“ – 52:51.

Trečiojo ketvirčio pradžioje DeMaro DeRozano tolimas šūvis kiek atitolino „Raptors“ nuo varžovų – 58:54. Įpusėjus kėliniui iniciatyvos ėmėsi ir lietuvis. Po 6 iš eilės J.Valančiūno taškų Toronto klubas įgijo 8 taškų persvarą – 75:67. Nors „Heat“ ir buvo išlyginę rezultatą 77:77, vis dėlto „Raptors“ prieš paskutinį kėlinį pirmavo 84:79.

Per tris lemiamo ketvirčio minutes Majamio klubas ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą – po Chriso Bosho dvitaškio 86:84. Visą kėlinį vyko labai įtempta kova. 8-ąją min. po J.Valančiūno taškų „Raptors“ atsiliko minimaliu skirtumu 91:92. Likus pusantros minutės 96:93 pirmavo NBA čempionai, tačiau D.DeRozanas dvitaškiu sugrąžino intrigą – 95:96. Toronto klubas vilties dar turėjo ir po J.Valančiūno dvitaškio, likus 17 sek. vis dar atsiliko vienu tašku – 97:98.

„Raptors“ bandė gelbėtis pražangomis, du kartus neleistinai varžovą stabdė Terrence'as Rossas, tačiau varžovai sumetė visus keturis baudų metimus ir laimėjo 102:97.

Starto penkete žaidęs lietuvis savo ekipai pelnė 17 taškų, po krepšiais atkovojo 5 (1 – puolime) kamuolius, blokavo varžovo metimą, po dusyk suklydo bei prasižengė. Per 35 žaidimo minutes (34:56) J.Valančiūnas pataikė 7 dvitaškius iš 8 ir realizavo 3 baudų metimus iš 4.

„Raptors“: DeMaras DeRozanas 26, Amiras Johnsonas 17, Kyle'as Lowry'is 14,  Patrickas Pattersonas 11, Terrence'as Rossas 8.

„Heat“: LeBronas Jamesas 30, Michaelas Beasley'is 17, Dwyane'as Wade'as 14,  Chrisas Boshas (11 atk. kam.) 8, Norrisas Cole'as 7.

Kiti rezultatai:

„Cleveland Cavaliers“ – „Indiana Pacers“ 78:82 (18:22, 17:22, 23:23, 20:15)

„Washington Wizards“ – „Golden State Warriors“ 96:112 (36:28, 22:30, 15:34, 23:20)

„Oklahoma Thunder“ – „Boston Celtics“ 119:96 (34:26, 32:30, 26:22, 27:18)

„Dallas Mavericks“ – „New York Knicks“ 80:92 (17:29, 18:23, 22:15, 23:25)

„Los Angeles Lakers“ – „Denver Nuggets“ 115:137 (29:26, 32:34, 22:33, 32:44)

Balsuokite už Joną Valančiūną, kad šis patektų į NBA „Visų žvaigždžių“ rungtynes.

Tai galite daryti taip: Balsuokite per „Facebook“ – komentuokite NBA „Facebook“ puslapyje https://www.facebook.com/nba arba NBA komandos puslapyje https://www.facebook.com/TorontoRaptors.

Komentare būtinai paminėkite „Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV“. Balsuoti per „Facebook“ galite kasdien. Balsuokite per „Twitter“ – siųskite „Twitter“ žinutę būtinai paminėdami “Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV” . Persiųstos žinutės ir mėgstamos žinutės nesiskaičiuoja.

Balsuoti per „Twitter“ galite kasdien. Balsuokite per „Instagram“, siųskite sukurtą nuotrauką komentare būtinai paminėdami “Jonas Valanciunas #NBABallot #VoteJV” . Komentarai ant draugų nuotraukų nesiskaito – tai turi būti Jūsų išsiųsta nuotrauka.

Balsuoti per „Instagram“ galite kasdien. Balsuokite Interneto puslapyje – parinkite Joną vienu iš žaidėju per http://allstarballot.nba.com/. Balsuoti šiame Interneto puslapyje galite kasdien.