2009 12 28

„Barcelona“ nušlavė Madrido krepšininkus

„Barcelona“ ir toliau šiemet gali vadintis stipriausia komanda Europoje. Fantastiškai žaisdami Barselonos krepšininkai sekmadienio vakarą iškovojo įspūdingą pergalę Ispanijos čempionate.
Darjušas Lavrinovičius
D.Lavrinovičius pelnė 19 taškų, tačiau tai nuo nesėkmės komandos neišgelbėjo. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Be pralaimėjimų Eurolygoje žengianti Katalonijos ekipa nacionalinių pirmenybių rungtynėse išvykoje 79:57 (21:14, 22:11, 23:15, 13:17) nepaliko vilčių karališkajam Madrido „Real“ klubui, kuriam atstovauja ir du krepšininkai iš Lietuvos.

Intriga šiame mače laikėsi tik per pirmąjį jo kėlinį, kuomet komandas teskyrė keli taškai. Tačiau jau antrajame kėlinyje „Barcelona“ smogė iš peties ir 20-ąją minutę po taiklaus Terence‘o Morriso tritaškio svečių pranašumas šoktelėjo iki 21 taško (41:20).

Nors 24-ąją minutę „Real“ ekipai buvo pavykę kiek priartėti (31:43), tačiau Barselonos krepšininkai spurtavo 11:2 ir skirtumas vėl tapo triuškinantis. Barselonos komandą šiame sezone sugebėjo įveikti vos viena komanda. Parklupdyti „Barsą“ sugebėjo tik Las Palmo „Gran Canaria“ ekipa, kuri katalonus įveikė 2 taškų skirtumu (65:63).

Madrido ekipos nuo nesėkmės neišgelbėjo ir rezultatyvus Darjušo Lavrinovičiaus žaidimas. Lietuvis per 22 minutes pelnė 19 taškų (6/12 dvitaškių, 1/3 tritaškių, 4/4 baudų), atkovojo 3 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei 2 kartus prasižengė.

Rimantas Kaukėnas aikštelėje praleido 19 minučių, per kurias suriko 8 taškus (2/5 dvitaškių, 1/2 tritaškių, 1/2 baudų), atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 1 kamuolį, tačiau kartą suklydo ir 3 sykius prasižengė.

„Barcelona“: Ricky Rubio 18 (7 rez. perd.), Franas Vazquezas 16, Juanas Carlosas Navarro 10, Pete‘as Mickealis 8. „Real“: Darjušas Lavrinovičius 19, Vladimiras Dasičius 11, Jorge'as Garbajosa 10, Rimantas Kaukėnas 8.

Kaip rašo elmundodeportivo, po rungtynių Madrido ekipos treneris Ettore Messina sakė, kad jo komanda labai greitai nuleido rankas, ir už pralaimėjimą prisiėmė kaltę: „Aš atsakingas, kad ekipa būtų rimčiau nusiteikusi. Tai mane labai jaudina.“ Strategas net atsiprašė sirgalių, susirinkusių į areną ir išvydusių gėdingą aikštės šeimininkų pralaimėjimą.

Galiausiai italas pasveikino priešininkų trenerį su pergale ir negailėjo komplimentų: „Barcelona“ yra geriausia Europos komanda ne tik krepšininkais, bet ir žaidimo kokybe.“

Jo oponentas Xavi Pascualis džiaugėsi auklėtinių žaidimu ir pergalę siejo su geru darbu gynyboje, išskyrus pirmą ketvirtį. „Prieš rungtynes aš sakiau, kad važiuojame nei laimėti, nei prarasti gyvenimo. Reikia eiti žingsnis po žingsnio. Mes patenkinti tuo, ką padarėme, visada žiūrime į priekį ir siekiame naujų tikslų."