2011 10 14

BBL Elito divizionas: pergales šventė „Šiauliai“, „Ventspils“ ir „Pieno žvaigždės“

Antrą pergalę iš eilės Baltijos krepšinio lygos (BBL) Elito divizione pasiekė Šiaulių „Šiauliai“ (2/0), kurie namuose 75:68 (20:8, 16:23, 16:19, 23:18) pranoko du lietuvius savo gretose turintį Liepojos „Lauvas“ (0/2) klubą.
Mindaugas Žukauskas
Mindaugas Žukauskas / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Nors iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus maždaug trims minutėms latviai atsiliko tik trim taškais (58:61), tačiau tuomet „Šiauliai“ sėkmingiau sužaidė atkarpą, padidino savo persvarą ir išsaugojo ją iki pat mačo pabaigos – 75:68.

Latvijos ekipos gretose Martynas Andriukaitis per 23 minutes pelnė 13 taškų (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 1/1, baudos 2/2), atkovojo 7 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, sykį suklydo, dukart prasižengė ir išprovokavo tris pražangas.

Jo komandos draugas Augustinas Vitas susitikime ant parketo praleido 33 minutes ir surinko 12 taškų (dvitaškiai 3/13, tritaškiai 0/1, baudos 6/6), sugriebė 10 atšokusių kamuolių, atliko du rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 5 pražangas ir pats dusyk pažeidė taisykles.

Nugalėtojams Denzelis Bowlesas įmetė 24 taškus, Valdas Vasylius ir Mindaugas Žukauskas pridėjo po 10.

Pralaimėjusiesiems Joshua Andrew Mayo surinko 18, Martinas Kravčenka 11, Arnoldsas Helmanis – 7 taškus.

* * *

BBL Elito diviziono pirmenybėse antrą nesėkmę iš eilės patyrė Kėdainių „Kėdainių Triobet“ (0/2) ekipa, kuri savo aikštelėje 74:84 (19:20, 12:19, 20:32, 23:13) nusileido Ventspilio „Ventspils“ (2/0) klubui.

Svečiai tris kėlinius didino savo pranašumą, kurį Kėdainių krepšininkams pavyko šiek tiek sumažinti tik ketvirtojo ketvirčio pabaigoje, kai rungtynių nugalėtojas jau nekėlė jokių abejonių.

„Kėdainiai Triobet“: M.Valukonis 12, Ch.Lowe'as ir T.Černeckis (dvitaškiai 3/3) – 11, A.Adomaitis 10 (9 atk. kam.), V.Šulskis 9.

„Ventspils“: S.Willardas 15 (13 atlk. kam.), J.Strelniekas, M.Meiersas ir M.Laksa – po 14, J.Youngas 10 (5 rez. perd.).

* * *

Elito diviziono varžybas pradėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (1/0) ekipa, kuri svečiuose 74:52 (16:9, 26:20, 16:15, 14:10) įveikė Kauno „Baltų“ komandą (1/2).

Nugalėtojams Noblesas Leroy pelnė 18 taškų, Lukas Brazdauskis pridėjo 13, Žydrūnas Kelys 11 (5 rez. perd.), Saulius Kulvietis – 10.

Pralaimėjusiesiems Siimas-Sanderis Vene surinko 13 taškų, Vaidas Čepukaitis ir Mindaugas Kupšas įmetė po 7.

* * *

BBL IŠŠŪKIO TAURĖ

BBL Iššūkio taurės turnyrą pergale pradėjo Panevėžio „Techaso“ ekipa, kuri savo aikštelėje 102:74 (26:14, 31:23, 18:22, 29:13) sutriuškino „Turibos“ klubą iš Latvijos.

Nuo pat susitikimo pradžios aikštelėje dominavo aikštės šeimininkai, kurie triuškinantį pranašumą įgijo paskutiniame ketvirtyje, kurį laimėjo rezultatu 29:13.

„Techasas“: O.Matulionis 22 (baudos 12/14), Š.Kulevičius 17 (dvitaškiai 7/11), M.Kalvelis 14, E.Stanionis 11, E.Ežerskis 9, J.Žurna 8.

„Turiba“: K.Medissas 17, R.Mednis 15 (8 atk. kam.), J.Dilevka 9.

* * *

BBL Iššūkio taurės kovas lengva pergale pradėjo Vilniaus „Sakalų“ klubas. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 83:54 (28:12, 14:18, 17:12, 24:12) sutriuškino Valmieros „Valmiera“ krepšininkus.

Vilniečiai jau pirmajame kėlinyje įgijo solidžią persvarą (28:12), kurią išlaikė iki pat mačo pabaigos ir iškovojo užtikrintą pergalę.

Nugalėtojams Rolandas Matulis pelnė 19 taškų (7 atk. kam. 29 naud. bal.), Arnas Butkevičius – 12, Arvydas Gydra – 10, Edvinas Jezukevičius ir Paulius Joneliūnas – po 9, Laurynas Samėnas ir Aivaras Kiaušas pridėjo po 8 taškus.

Verta išskirti ir Augusto Pečiukevičiaus pasirodymą, kuris pelnė vos tašką ir nė karto neatakavo krepšio iš žaidimo, tačiau atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir surinko 14 naudingumo balų.

Pralaimėjusiesiems Ernestas Kalve įmetė 17 taškų (6 atk. kam.), Jai Lucasas – 12, Daviinas Davisas surinko 8 taškus.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas