2009 04 22

„Cavaliers“ antrąkart nuskriaudė „Pistons“ (video)

„Kavalieriai“ iš dviejų NBA Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynių savo aikštėje išspaudė viską, ką galėjo. Antradienį jie įveikė „Detroit Pistons“ krepšininkus 94:82 ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 2:0.
L.Jamesas sugriovė „Pistons“ gynybos sieną
L.Jamesas sugriovė „Pistons“ gynybos sieną / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Ketvirtajame kėlinyje Klivlando komanda buvo susikrovusi 29 taškų pranašumą, o LeBronas Jamesas juokaudamas patarinėjo savo draugams nuo atsarginių suolo. Tačiau netikėtai aikštėje buvę krepšininkai sugebėjo iššvaistyti didžiulę persvarą ir „Cavaliers“ lyderiui teko grįžti į aikštę.

AFP/Scanpix nuotr./Ž.Ilgauskas pridėjo 12 taakų
AFP/„Scanpix“ nuotr./Ž.Ilgauskas pridėjo 12 taškų

L.Jamesas ignoravo visą varžovų gynybos sistemą, suplanuotą prieš jį – pelnė 29 taškus, atkovojo 13 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. „Ketvirtajame kėlinyje per daug atsipalaidavome, – nba.com sakė 21 tašką pridėjęs Mo Williamsas. – Visi tai žinojo, bet per daug nesuko dėl to galvos. Nemanau, kad tai pasikartos.“

Žydrūnas Ilgauskas nugalėtojams per 29 žaidimo minutes pelnė 12 taškų, atkovojo 5 kamuolius, atliko du rezultatyius perdavimus ir blokavo varžovo metimą. Lietuvis pataikė 5 dvitaškius iš 12 bei realizavo 2 baudų metimus iš 3.

„Niekas, ką mes dabar darome, neveikia, – skundėsi 8 taškus pelnęs ir 11 kamuolių atkovojęs „Pistons“ puolėjas Antonio McDyessas. – Turime žaisti tobulai, jeigu norime galvoti apie pergalę.“

L.Jamesas geriausiai NBA besiginančio žaidėjo rinkimuose užėmė antrą vietą po Dwighto Howardo („Orlando Magic“). „Kavalierių“ lyderio gynyba gerokai pagerėjo per pastaruosius metus. Šį sezoną jis perėmė 137 kamuolius ir blokavo 93 varžovų metimus (asmeninis rekordas).

Pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Cavaliers“ savo arenoje varžovus nugalėjo 102:84. Trečiąsias ir ketvirtąsias Rytų konferencijos ketvirtfinalio rungtynes ekipos žais penktadienį ir sekmadienį Detroite.