2010 08 15

Lietuviai Bamberge nugalėjo ir kroatus (nuotraukos)

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė laimėjo Bamberge (Vokietija) surengtą draugišką keturių komandų turnyrą.
Lietuviai draugiškame keturių komandų turnyre Bamberge iškovojo visas tris pergales
Lietuviai Bamberge laimėjo visus tris mačus. / T.Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.

Pasirengimą pasaulio krepšinio čempionatui Turkijoje tęsiantys Kęstučio Kemzūros auklėtiniai trečiose turnyro varžybose sekmadienį 93:82 įrodė savo pranašumą prieš Kroatiją.

Dvikovos pradžioje iniciatyva priklausė kroatams. Antro kėlinio pradžioje jų persvara vienu metu siekė net 14 taškų (21:35), tačiau lietuviai netrukus atsitiesė ir dar iki pertraukos išlygino rezultatą (39:39).

Lemiamas rungtynių lūžis įvyko ketvirtame kėlinyje, kai tris tritaškius iš eilės pataikę mūsiškiai šovė į priekį ir susikrovė dviženklę persvarą (85:74). Ją Lietuvos rinktinė išsaugojo iki mačo pabaigos.

Rungtynių eiga

Startiniai komandų penketai

Lietuva: M.Kalnietis, M.Pocius, S.Jasaitis, L.Kleiza ir M.Andriuškevičius.

Kroatija: R.L.Ukičius, B.Bogdanovičius, M.Tomasas, L.Žoričius ir A.Tomičius.

Pirmas kėlinys

Mačas prasidėjo sėminga kroatų ataka – pirmuosius taškus pelnė L.Žoričius (0:2). Rezultatą netrukus išlygino L.Kleiza (2:2). Patikimai gindamiesi lietuviai tęsė spurtą – dvitaškius pelnė S.Jasaitis ir M.Kalnietis (6:2). Kroatams persvarą grąžino vidurio puolėjas A.Tomičius (6:8).

Lietuvių gretose lyderio vaidmens ėmėsi L.Kleiza – puolėjas smeigė tritaškį ir netrukus greitos atakos metu pridėjo dėjimą (11:8). Tiesa, kroatai netrukus ne tik išlygino rezultatą (12:12, 14:14), bet ir persvėrė (14:16). K.Kemzūra paprašė minutės pertraukėlės, tačiau vaizdas po jos aikštelėje nesikeitė – kroatai pataikė du tritaškius ir atitrūko jau dviženkliu pranašumu (14:24). Po pirmo kėlinio lietuvių deficitas siekė 7 taškus (17:24).

Antras kėlinys

Antras ketvirtis prasidėjo taikliu P.Jankūno metimu (19:24), tačiau mūsiškių klaidos leido varžovams vėl atitrūkti (19:31). Išnaudodami savo priekinę liniją kroatai toliau didino pranašumą (21:35). Po dar vienos K.Kemzūros minutės pertraukėlės lietuviai perėmė iniciatyvą,  penkis taškus iš eilės pelnė M.Kalnietis (26:35). Dar vienas M.Kalniečio tritaškis (31:37).

Po dar vienos sėkmngos lietuvių atakos – T.Klimavičiaus dvitaškio su pražanga – kroatų skirtumas ištirpo vos iki 3 taškų (34:37). Penki L.Kliezos taškai iš eilės išlygino rezultatą (39:39). Kėlinio pabaigoje kiek sėkmingiau žaidė kroatai ir ilsėtis prieš didžiąją pertrauką išėjo turėdami 2 taškų pranašumą (43:45).

Trečias kėlinys

Iš karto po pertraukos rezultatą išlygino M.Gecevičius (45:45), o kovingai žaidžiantis J.Mačiulis netrukus lietuvius išvedė į priekį (49:47). Deja, taiklus R.L.Ukičiaus tritaškis vėl persvėrė rezultato svarstykles į kitą pusę (51:52). Sužaidus pusę kėlinio kroatai vėl kiek atitrūko (53:58).

Lietuvių duobė vis gilėjo (53:64) ir K.Kemzūra buvo priverstas dar kartą paprašyti minutės pertraukėlės. Mūsiškių taškų badą tritaškiu nutraukė S.Jasaitis (56:64). Tritaškį pridėjo ir T.Delininkaitis (59:66). Galingas M.Andriuškevičiaus dėjimas (61:66). Kėlinį taikliu tritaškiu baigė puikią atkarpą sužaidęs M.Pocius (66:69).

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą kėlinį sėkmingiau pradėjo lietuviai – dvitaškiu atsilikimą iki minimumo sumažino T.Delininkaitis (68:69). Po P.Jankūno tritaškio rezultatas tapo lygus (71:71). Po tritaškį pridėjo T.Delininkaitis bei M.Pocius ir lietuviai staiga šovė į priekį (77:71). Dar vienas galingas M.Andriuškevičiaus dėjimas (81:74).

Praradę mačo kontrolę kroatai ėmė klysti, o R.Seibutis padidino lietuvių persvarą jau iki dviženklės (85:74). Kroatai stengėsi priartėti, tačiau lietuviai naudojosi skubotais varžovų sprendimais (88:76). Lietuviai rungtynes laimėjo rezultatu 93:82 (17:24, 26:21, 23:24, 27:13).

Statistika

Rezultatyviausi žaidėjai

Lietuva: Tomas Delininkaitis (14 min. 3/4 tritaškiai) ir Linas Kleiza po 14, Martynas Andriuškevičius 11 (12 min.), Mantas Kalnietis (4 rez. perd.) bei Paulius Jankūnas po 10, Simas Jasaitis 7, Martynas Gecevičius, Martynas Pocius ir Tadas Klimavičius po 6, Jonas Mačiulis 5, Renaldas Seibutis (5 rez. perd.) 4.

Kroatija: Krešimiras Lončaras 18, Ante Tomičius ir Roko Leni Ukičius po 11, Marko Popovičius (0/5 tritaškiai, 10/10 baudų metimų) bei Marko Baničius (7 atk. kam.) po 10.

Prieš rungtynes

Per rungtynes su kroatais lietuviais remsis be traumuoto kapitono Roberto Javtoko ir įžaidėjo Arvydo Eitutavičiaus.

Per pirmąsias dvi draugiško turnyro Vokietijoje dienas lietuviai 80:77 palaužė būsimą pasaulio krepšinio čempionato šeimininkę Turkiją ir 78:67 įrodė savo pranašumą prieš Vokietiją.

Tuos pačius varžovus įveikė ir Kroatija. Turkija buvo nugalėta rezultatu 72:61, o Vokietija – 79:67.

Po turnyro Bamberge Lietuvos rinktinė kelsis į Madridą (Ispanija), kur rugpjūčio 20 dieną susitiks su Ispanija, o rugpjūčio 21-ąją jėgas tikrinsis su JAV rinktine.

Atsisveikinimo rungtynes mūsiškiai rugpjūčio 24 dieną Kauno sporto halėje žais su Iranu. Planetos pirmenybės Turkijoje prasideda rugpjūčio 28 dieną.