2011 01 26

Eurolyga: Kauno „Žalgiris“ – Pirėjo „Olympiacos“ 64:71 (nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pademonstravo kovotojų dvasią ir sugebėjo beveik ištirpdyti 24 taškų deficitą. Deja, antroje mačo dalyje pabudusiems Elio Zouro auklėtiniams pritrūko laiko ir jie patyrė antrą pralaimėjimą Eurolygos „Top-16“ etapo H grupėje. Kauniečiai trečiadienį namuose 64:71 nusileido Pirėjo „Olympiacos“ (Graikija) ekipai.
Eurolyga: „Žalgirio“ ir „Olympiacos“ rungtynių akimirkos
Bobanas Marjanovičius pelnė 12 taškų ir sugriebė 7 kamuolius, bet 4 kartus suklydo. / 15min.lt/Eriko Ovčarenko nuotr.

„Žalgirio“ krepšininkai sėkmingai pradėjo rungtynes ir sužaidus 7 minutes pirmavo (16:11). Tačiau įsisukusi keitimų karuselė – pirmame kėlinyje kauniečių treneris aikštelėje išbandė visus 12 registruotų krepšininkų – išmušė šeimininkus iš ritmo.

„Žalgiris“ per 6 minutes nesugebėjo pelnyti nė taško, o „Olympiacos“ – 16 (16:27). Pajutę žaidimo ritmą svečiai iš Graikijos ir toliau dominavo rungtynėse – trečiame kėlinyje Dušano Ivkovičiaus auklėtinių persvara siekė jau 24 taškus (26:50).

Atsidūręs ant bedugnės krašto „Žalgiris“ pabudo. Martynas Pocius pelnė 9 taškus iš eilės ir įkvėpė šeimininkus spurtui, tad kauniečių deficitas likus žaisti 5 minutes ištirpo iki 6 taškų (54:60).

Žalgiriečiams buvo pavykę priartėti ir iki 3 taškų (61:64, 64:67), tačiau šeimininkų klaidos ir taiklūs svečių metimai leido „Olympiacos“ krepšininkams Kauno sporto salę palikti su svarbia pergale  kišenėse – 64:71 (16:23, 6:17, 21:16, 21:15).

Su dviem pralaimėjimais „Žalgiris“ lieka H grupės dugne ir susikomplikavo šansus patekti į Eurolygos ketvirtfinalį. Tuo tarpu „Olympiacos“ šventė pirmą pergalę.

Eurolygos „Top 16“ etapo H grupė
V.KomandaR.P.Pr.Tašk. sant.
1.„Fenerbahce“11084:70
2.„Power Electronics“11073:59
3.„Olympiacos211141:148
4.Žalgiris202123:144

Kitas rungtynes Eurolygoje „Žalgiris“ žais po savaitės, vasario 2 dieną, išvykoje su Šarūno Jasikevičiaus ir Darjušo Lavrinovičiaus Stambulo „Fenerbahce“ (Turkija) ekipa.

Statistika

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris E.Zouras šiose rungtynėse vėl ėmėsi dažnų keitimų taktikos – aikštelėje bent trumpai pabuvojo visi 12 registruotų krepšininkų. Ilgiausiai žaidė Martynas Pocius (26 min.), trumpiausiai – Aleksandras Čapinas (4 min.).

Rezultatyviausiai kauniečių gretose tradiciškai žaidė M.Pocius (17 tšk., 6 atk. kam.). Sėkmingai jam talkino Bobanas Marjanovičius (12 tšk., 7 atk. kam., 4 klaid.), Mantas Kalnietis ir Tomas Delininkaitis (po 9 tšk.).

Taškų sąskaitos „Žalgirio“ gretose nepavyko atsidaryti tik Marcusui Brownui, DeJuanui Collinsui ir Artūrui Milakniui.

„Olympiacos“ komandoje išsiskyrė V.Spanoulis (17 tšk.), Milošas Teodosičius (13 tšk.) ir R.Nesterovičius (9 tšk., 8 atk. kam.).

„Žalgirio“ pralaimėjimą lėmė klaidos. Kauniečiai pametė net 21 kamuolį (svečiai – vos 5) ir iš varžovų neperėmė nė vieno (varžovai – 9).

Kauniečiai užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 prieš 29), taikliau metė tritaškius (5/12 – 41 proc. prieš 6/23 – 26 proc.). Verta paminėti, kad „Olympiacos“ baudų metimus metė vos 59 proc. taiklumu (13/22).

Prieš rungtynes

Pirmose H grupės rungtynėse abi komandos patyrė pralaimėjimus. „Olympiacos“ savo aikštėje 70:84 nusileido Stambulo „Fenerbahce Ulker“ ekipai, tuo tarpu „Žalgiris“ prieš savaitę Valensijoje vykusiose rungtynėse 59:73 turėjo pripažinti „Power Electronics“ pranašumą.

Graikams tai buvo pirmoji Eurolygos nesėkmė, žaidžiant namų arenoje – iki tol visus tris pralaimėjimus „Olympiacos“ patyrė varžovų teritorijoje. Tai savotiškai gera žinia „Žalgiriui“, kuris yra vadinamas namų komanda.

„Žalgiris“ pralaimėjo trejas pastarąsias Eurolygos rungtynes ir iš viso šešerias iš vienuolikos šį sezoną.

„Olympiacos“ puolėjas Mattas Nielsenas neslėpė, kad halėje rungtynių metu tvyranti atmosfera jam kelia nerimą. „Žiūrovai čia sėdi ypač arti aikštelės, todėl svarbiausia, kad sugebėtume atsiriboti nuo pragariško triukšmo ir tos atmosferos, kuri tvyro tik Kaune“, – sakė australas.

Tuo tarpu vienas graikų žurnalistas buvo kategoriškesnis. Jis Kauno sporto halę išvadino sena ir tragiškai prasta, taip tik dar labiau paaitrindamas emocijas prieš rungtynes.

Kauniečiams šiose rungtynėse galės padėti vienas lyderių Mantas Kalnietis, nors buvo baiminamasi, kad dėl piršto traumos praleidęs savaitgalį vykusias Lietuvos krepšinio lygos rungtynes iki šio vakaro neatsigaus.

Su žurnalistais bendraudamas naujasis „Žalgirio“ strategas E.Zouras sulaukė klausimų ne tik apie dvikovą su „Olympiacos“, bet ir apie itin dažnas „Žalgirio“ krepšininkų rokiruotes aikštėje. Treneris gynėsi, kad per trumpą laiką nespėjo visiškai pažinti komandos.

Rungtynių eiga

1 kėlinys

Startiniai penketai

„Žalgiris“: M.Kalnietis, T.Delininkaitis, M.Pocius, T.Klimavičius ir B.Marjanovičius.

„Olympiacos“: M.Teodosičius, Y.Halperinas, J.Lucasas, L.Mavrokefalides ir I.Bourousis.

1 kėlinys 1min.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelno M.Kalnietis (2:0), tačiau dvitaškiu netrukus atsako svečiai (2:2).

1 kėlinys 2min.

M.Teodosičius smeigia tritaškį (2:5), bet T.Delininkaitis atsako tritaškiu su pražanga (5:5). Deja, baudų metimas – netaiklus.

B.Marjanovičius pelno pirmuosius taškus Eurolygoje, būdamas „Žalgirio“ gretose (7:7).

1 kėlinys 4min.

„Žalgirio“ gretose aikštelėje pasirodo A.Čapinas. Slovėnas šiame sezone žaidė itin retai.

1 kėlinys 5min.

Ketvirtasis iš eilės T.Watsono taškas (11:10).

„Žalgirio“ treneris I.Zouras tęsia dažnų keitimų taktiką – aikštelėje jau M.Kuzminskas, A.Milakinis ir P.Jankūnas.

1 kėlinys 6min.

Gražus A.Čapino reidas per visą aikštelę ir du taškai su pražanga (16:11).

1 kėlinys 7min.

„Žalgirio“ gretose pirmajame kėlinyje iš 12 registruotų krepšininkų kol kas nepasirodė tik M.Brownas ir D.Collinsas.

„Olympiacos“ ekipoje tik vieną baudą pataiko ir I.Bourousis (16:12).

1 kėlinys 8min.

Dar nepasibaigus pirmam kėliniui I.Zouras į aikštelę meta M.Browną ir D.Collinsą. Taigi per pirmąsias 8 minutes aikštelėje šeimininkų gretose pasirodo visi 12 registruotų krepšininkų. Neįtikėtina rotacija!

Žalgiriečiai stabteli, padaro dvi klaidas iš eilės, o „Olympiacos“ lygina rezultatą (16:16).

Netrukus ir persveria – 16:19...

1 kėlinys 9min.

Kauniečiai pralaimi poros minučių atkarpą rezultatu 0:8.

„Žalgirio“ žaidimo krizė tęsiasi – svečiai jau pirmauja 5 taškais (16:21). I.Zouras prašo minutės pertraukėlės.

1 kėlinys 10min.

Tačiau net ir po trumpo pasitarimo kauniečiams nepavyksta grįžti į mačo pradžioje demonstruotą sėkmingo žaidimo ritmą. Kėlinį „Žalgiris“ baigia pralaimėjęs atkarpą rezultatu 0:12 ir atsilikdamas nuo „Olympiacos“ jau 7 taškų skirtumu – 15:23.

2 kėlinys 1min.

Antrą kėlinį „Žalgiris“ pradeda dar viena klaida. Sunku patikėti, bet tai jau aštuntas šeimininkų prarastas kamuolys. „Olympiacos“ baudžia dar vienu taikliu dvitaškiu (16:25).

2 kėlinys 2min.

„Žalgirio“ krizė tęsiasi. Nuo septintos pirmo kėlinio minutės I.Zouro auklėtiniai nepelnė nė taško. Tuo tarpu svečiai per šį laiką pataikė net 16 taškų (16:27).

2 kėlinys 3min.

Žalgiriečių taškų sausrą“nutraukia M.Kuzminsko dėjimas (18:27).

2 kėlinys 4min.

Šeimininkai vėl klysta, o R.Nesterovičius pelno dar du taškus (18:29).

2 kėlinys 5min.

Kas pakeitė taip sėkmingai rungtynes pradėjusią „Žalgirio“ komandą?

I.Zouras toliau aktyviai keičia žaidėjus. Tai sukelia sirgalių priešiškumą, jie švilpimu pasitinka dažnus keitimus.

2 kėlinys 6min.

Galingas B.Marjanovičiaus dėjimas (20:29), tačiau V.Spanoulis atsako penkiais taškais iš eilės (22:34).

2 kėlinys 7min.

Nepatenkinti teisėjų sprendimu M.Pociui užfiksuoti žingsnius „Žalgirio“ sirgaliai nušvilpia arbitrus.

2 kėlinys 8min.

Rezultatas švieslentėje kurį laiką nekinta.

2 kėlinys 9min.

Iki dar vieno „Olympiacos“ tritaškio. „Žalgirio“ deficitas – jau 15 taškų (22:37).

Jeigu skaičiuotume nuo pirmo kėlinio pabaigos, šeimininkai pralaimi atkarpą rezultatu 6:26.

2 kėlinys 10min.

Dar vienas dūris „Žalgiriui“ – tritaškį smeigia M.Teodosičius (22:40).

Paskutinė kauniečių ataka – nesėkminga. Po dviejų kėlinių I.Zouro auklėtinių deficitas siekia jau 18 taškų (22:40).

Iki didžiosios pertraukos „Žalgiris“ padarė net 12 klaidų. Tuo tarpu Dušano Ivkovičiaus treniruojami „Olympiacos“ krepšininkai kamuolį pamesdavo keturis kartus rečiau – vos 3 kartus.

Rezultayviausi žaidjėjai (po dviejų kėlinių)

„Žalgiris“: T.Watsonas 6, B.Marjanovičius 4, T.Delininkaitis ir A.Čapinas – po 3.

„Olympiacos“: V.Spanoulis 11, I.Bourousis 7, M.Teodosičius ir R.Nesterovičius (5 atk. kam.) – po 6.

3 kėlinys 1min.

Pirmoji „Žalgirio“ ataka trečiame kėlinyje baigiasi klaida, o „Olympiacos“ didina savo persvarą iki nepadorios 20 taškų (22:42).

Kauniečių košmaras nė nesiruošia baigtis – dar vienas M.Teodosičiaus tritaškis tik gilina duobę, iš kurios šeimininkams bus labai sunku išsiropšti (22:45).

3 kėlinys 3min.

Pyktelėjęs M.Kalnietis galingai sugrūda kamuolį per varžovo rankas (26:47).

3 kėlinys 4min.

„Žalgiris“ toliau niekaip neišvengia klaidų – B.Marjanovičius klysta jau ketvirtą kartą.

3 kėlinys 5min.

B.Marjanovičius deda kamuolį su varžovų pražanga (29:50).

3 kėlinys 6min.

M.Pocius pelno 5 taškus iš eilės ir atgaivina „Žalgirio“ sirgalių viltis. Matydamas, kad kauniečiai atsigauna, D.Ivkovičius prašo minutės pertraukėlės (34:52).

„Žalgirio“ ir „Olympiacos“ rungtynių nuotraukų galeriją galite pamatyti paspaudę čia.

Dar du M.Pociaus taškai (36:52).

3 kėlinys 7min.

Deja, tritaškį pataiko J.Lucasas (36:54).

M.Pocius pelno jau 9-ą iš eilės „Žalgirio“ tašką (38:54).

3 kėlinys 8min.

„Žalgiro“ sirgaliai plojimais palydi I.Zouro sprendimą D.Collinsą pakeisti T.Delininkaičiu. Lietuvis netrukus išprovokuoja varžovus mesdamas nuo trijų taškų ribos ir realizuoja visus baudų metimus, taip sumažindamas „Žalgirio“ deficitą iki 13 taškų (41:54).

„Žalgirio“ atgimimas tęsiasi. M.Kalnietis ore pakabina kamuolį T.Klimavičiui, o šis galingai krauna jį į krepšį (43:54).

Kauno sporto salė banguoja, o intriga grįžta.

3 kėlinys 10min.

M.Kalnietis paskuba ir jo labai tolimas tritaškis net neliečia lanko (43:56).

4 kėlinys 1min.

M.Pocius toliau siaučia. Gynėjas smeigia tritaškį, o „Žalgirio“ deficitas mažėja iki 10 taškų (46:56). Niekas dar neprarasta.

4 kėlinys 2min.

Kuriozinė „Žalgirio“ ataka baigiasi taikliu B.Marjanovičiaus metimu iš po krepšio. Šeimininkai mažina atsilikimą iki 8 taškų (48:56).

4 kėlinys 3min.

„Olympiacos“ po ilgos pertraukos pelno taškus ir susigrąžina dviženklį pranašumą (48:58).

Taiklus M.Kalniečio tritaškis (51:58).

4 kėlinys 4min.

T.Watsonas užsidirba penktą asmeninę pražangą ir visam laikui sėdasi ant atsarginių žaidėjų suolelio.

4 kėlinys 5min.

B.Marjanovičius pataiko vieną baudų metimą iš dviejų. 222 cm ūgio serbas jau yra pelnęs 10 taškų ir atkovojęs 8 kamuolius. M.Kalniečio dvitaškį pataiso T.Klimavičius ir „Žalgirio“ deficitas yra vos 6 taškai (54:60).

4 kėlinys 6min.

R.Nesterovičius pelno du taškus (54:63). Žaisti lieka 4 minutės.

Dar du B.Marjanovičiaus taškai (56:63).

4 kėlinys 8min.

„Žalgirio“ atakos nesėkmingos, o iki mačo pabaigos jau lieka vos 2 minutės (56:64).

Sudėtingas T.Delininkaičio tritaškis (59:64).

4 kėlinys 9min.

Dvitaškį prideda M.Kalnietis ir komandas jau skiria vos 3 taškai (61:64).

Deja, V.Spanoulio tritaškis pasiekia tikslą ir svečiai gali lengviau atsipūsti (61:67).