2010 12 08

Eurolyga: Ramūnas Šiškauskas su Maskvos CSKA įveikė Roberto Javtoko Valensijos „Power Electronis“ ir sugriebė šiaudą kovoje dėl „Top-16“ etapo (rezultatai, nuotraukos, papildyta 23.38 val.)

Ramūnas Šiškauskas ir Maskvos CSKA (Rusija) sugriebė šiaudą kovoje dėl Eurolygos „Top-16“ etapo. Turnyro vicečempionė trečiadienį namuose 73:63 įrodė savo pranašumą prieš kito lietuvio Roberto Javtoko atstovaujamą Valensijos „Power Electronics“ (Ispanija) ekipą ir šį sezoną Eurolygoje pasiekė vos antrą pergalę.
R.Javtokas surinko 8 taškus.
Robertas Javtokas strigo CSKA gynyboje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Šeimininkai galingai pradėjo mačą ir šovė į priekį (10:3, 20:12). Vis dėlto vaizdas antrame kėlinyje pasikeitė ir svečiai ėmė mažinti atsilikimą (27:26). Po didžiosios pertraukos jau „Power Electronics“ perėmė iniciatyvą ir trečio kėlinio viduryje jų pranašumas siekė 3 taškus (39:42).

Svečiai priekyje išsilaikė ir ketvirto kėlinio pradžioje (48:51). Lemiamas lūžis rungtynėse įvyko mačo pabaigoje, kai CSKA surengė kelias atakas iš eilės, staiga įgijo 9 taškų persvarą (65:56) ir ją išsaugojo iki pat finalinės sirenos – 73:63.

Pirmose poros rungtynėse Valensijoje triuškinamą pergalę rezultatu 82:57 buvo iškovojusi „Power Electronics“ komanda.

R.Šiškauskas per 27 minutes pelnė 10 taškų (2/5 dvitšk., 2/3 tritšk.), atkovojo 7 ir perėmė 3 kamuolius.
22 minutes rungtyniavęs R.Javtokas įmetė 4 taškus (2/7 dvitšk., 0/2 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius.

CSKA: Jamontas Gordonas 15, Jonas Robertas Holdenas 14 (7 rez. perd.), Matjazas Smodišas 11.

„Power Electronics“: Duško Savanovičius ir Victoras Claveras – po 15, Florentas Pietrusas 8.

Ši pergalė išsaugojo teorinius CSKA komandos šansus D grupėje užimti bent ketvirtą vietą ir patekti į „Top-16“ etapą. Vos du kartus per 8 turus laimėję Rusijos čempionai liko grupės dugne, tačiau priartėjo prie pagrindinių konkurentų – „Power Electronics“ (3:5), Milano „Armani Jeans“ (4:4) ir Stambulo „Efes Pilsen“ (4:4) klubų.

„Armani Jeans“ be traumuotų Jono Mačiulio ir Marijono Petravičiaus šventė pergalę

Kitose D grupės rungtynėse tvirtą žingsnį „Top-16“ etapo link žengė Milano „Armani Jeans“. Be traumuotų lietuvių Jono Mačiulio ir Marijono Petravičiaus žaisdami Italijos vicečempionai namuose 84:70 (20:18, 17:15, 26:19, 21:18) įrodė savo pranašumą prieš Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) krepšininkus.

Lygi kova tęsėsi iki trečio kėlinio pradžios, kai šeimininkai laimėjo atkarpą 12:0 ir įgijo apčiuopiamą 8 taškų persvarą (49:41).

„Armani Jeans“ pranašumas toliau augo ir vienu metu siekė 14 taškų (63:49), o nugalėtojas abejonių nebekėlė.

Pirmose poros rungtynėse Stambule pranašesni buvo „Efes Pilsen“ krepšininkai – 82:74.

„Armani Jeans“: Davidas Hawkinsas 24, Masonas Rocca 13, Morrisas Finley ir Stefano Mancinelli – po 12.

„Efes Pilsen“: Bostjanas Nachbaras 20, Keremas Tunceri 13, Andriew Wisniewskis 12.

Rimantas Kaukėnas ir Kšyštofas Lavrinovičius vedė „Montepaschi“ į pergalę

Septintą pergalę aštuntose Eurolygos rungtynėse iškovojo C grupės lyderė Sienos „Montepaschi“ (Italija) ekipa su dviem krepšininkais iš Lietuvos. Sienos klubas svečiuose 82:66 (15:15, 23:11, 21:19, 23:21) įveikė Zagrebo „Cibona“ (Kroatija) komandą, kuriai tai buvo jau aštuntas pralaimėjimas.

Italijos čempionai jau antrame kėlinyje įgijo dviženklę persvarą ir daugiau nė akimirkos neleido abejoti savo pranašumu, rašo krepsinis.net. Antroje mačo pusėje svečiai visą laiką turėjo solidų pranašumą ir iškovojo įtikinamą pergalę rezultatu 82:66.

25 minutes aikštelėje praleidęs Rimantas Kaukėnas nugalėtojams pelnė 20 (dvitaškiai 6/10, tritaškiai 2/3, baudos 2/3) taškų, atkovojo 2 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 ir prarado 1 kamuolį, išprovokavo 3 varžovų pražangas bei 3 sykius pažeidė taisykles.

Kšyštofas Lavrinovičius per 22 minutes surinko 16 (dvitaškiai 4/7, tritaškiai 2/3, baudos 2/2) taškų, atkovojo 4 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, perėmė ir prarado po 2 kamuolius, išprovokavo 2 varžovų pražangas bei 4 kartus prasižengė.

„Cibona“: L.Radosevičius 20 (7 atk. kam.), T.Zubčičius 15 (7 atk. kam.), R.Stipcevičius 14 (tritaškiai 4/5).

„Montepaschi“: R.Kaukėnas 20, K.Lavrinovičius 16, P.Aradori ir N.Zisis – po 7.

„Spirou“ įveikė „Brose Baskets“ krepšininkus

Vienintelėse trečiadienį vykusiose B grupės rungtynėse svarbią pergalę iškovojo Šarlerua „Spirou“ krepšininkai. Belgijos čempionai namuose 75:61 (16:20, 19:19, 19:10, 21:12) įrodė savo pranašumą prieš Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) klubą.

Vokiečiai sėkmingiau pradėjo mačą ir jau 6-ą minutę susikrovė dviženklę persvarą (6:17). Šeimininkai atsitiesė antrame kėlinyje (22:20), bet vėl krito į duobę ir atsiliko (31:39).

„Spirou“ krepšininkai dar kartą pasivijo varžovus trečiame kėlinyje (43:42) ir iniciatyvos iš savo rankų nepaleido. Belgai pamažu didino pranašumą, o ketvirto kėlinio viduryje įgijo saugią 13 taškų persvarą (64:51) ir ją ne tik išsaugojo, bet  ir padidino.

„Spirou“: Demondas Malletas 26, Brentas Wrightas 19 (11 atk. kam.), Josephas Gomisas 7.

„Brose Baskets“: Tiboras Pleissas 13 (9 atk. kam.), Kule'as Hinesas 12 (7 atk. kam.), Predragas Suputas 11.

„Spirou“ (3:5) klubui tai buvo trečia pergalė per 8 žaistus mačus, tuo tarpu „Brose Baskets“ liko su dviem laimėjimais ir nukrito į paskutinę grupės vietą. Vokiečiai yra pirmieji, kurie prarado net ir teorines galimybes patekti į kitą varžybų etapą.