2013 11 22 /23:51

Įspūdingai žaidęs „Real“ be vargo 95:67 nušlavė „Žalgirį“

„Žalgiriui“ penktadienio Eurolygos vakaras prilygo košmarui – pagreitį pagavęs ir visus iš eilės triuškinantis „Real“ klubas parklupdė ir kauniečius. Į svečius atsirevanšiuoti važiavusi Sauliaus Štombergo komanda Madride buvo pažeminta. Karališkasis klubas šventė įspūdingą pergalę 95:67 (28:14, 28:18, 23:21, 16:14).
Justinas Dentmonas
Justinas Dentmonas / „Scanpix“ nuotr.

SPORTO grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, diskutuok, sužinok dar daugiau įdomių naujienų. Spausk LIKE.

„Žalgirio“ ir grupės lyderio „Real“ susitikimas intrigavo neilgai. Ispanai buvo nusiteikę sutriuškinti Kauno ekipą ir tai daryti pradėjo nuo pirmojo kėlinio vidurio. Nors Justinas Dentmonas kelis kartus bandė inicijuoti spurtą, „Žalgiris“ tiesiog neprilygo varžovams. Jau po dviejų kėlinių kauniečiai atsiliko 24 taškais ir antroje rungtynių dalyje išsikapstyti vilčių nebuvo.

Nors „Žalgiris“ gerai pradėjo ir išsiveržė į priekį 5:2 – išlaikyti persvaros nepavyko. Ispanai įmetę pirmuosius taškus greitai pagavo savo žaidimo ritmą ir netrukus rezultatas jau buvo 14:5. S.Štombergo treniruojamai komandai sunkiai sekėsi rasti kelių varžovų krepšio link, o dar sunkiau gintis. Pirmasis kėlinys pasibaigė 28:14 ispanų naudai.

Antrajame kėlinyje Kauno ekipa sužaidė kelis sėkmingus epizodus, tačiau ispanai buvo visa galva geresni. Jei „Žalgiriui“ pavykdavo pelnyti tritaškį, „Real“ tuoj atsakydavo tuo pačiu ar net dvigubai. Prieš didžiąją pertrauką Madrido ekipos pranašumas buvo jau 24 taškai – 56:32.

Antroji mačo dalis, nepaisant puikaus J.Dentomono žaidimo ir pastangų sumažinti deficitą, buvo tik formalumas. „Real“ karaliavo savo aikštėje ir džiugino įspūdingais metimais sirgalius. Prie lemiamą ketvirtį „Žalgiris“ atsiliko 26 taškais – 53:79. Per paskutinį kėlinį sušvelninti skirtumo nepavyko ir  ispanai šventė pergalę 95:67.

Po šių rungtynių Madrido ekipa įsirašė šeštąją įspūdingą pergalę iš eilės, o „Žalgiris“ – 4-ąjį pralaimėjimą.

Kitas grupės turnyro rungtynes Kauno „Žalgiris“ lapkričio 29 dieną namuose žais su Milano „ Emporio Armani“ komanda, kuriai svečiuose pralaimėjo 75:82.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 16, A.Milaknis 14 , M.Pocius 9, R.Javtokas ir P.Jankūnas (8 atk. kam.) po 5, V.Čižauskas, T.Klimavičius, V.Lipkevičius ir K.Lavrinovičius po 4, Š.Jasikevičius ir S.Vene po 2.

„Real“: N.Mirotičius 17, R.Fernandezas (7 rez. perd.) 16, S.Rodriguezas 15p, S.Llullas 10, I.Bourousis 9, T.Dardenas 8, M.Slaughteris ir S.Mejri po 6, J.Carrollas 5, D.Diezas 3.

„Real“ – „Žalgiris“ 95:67 (28:14, 28:18, 23:21, 16:14)

Dvitaškiai: 69 proc. (23/33) – 44 proc.(16/36)

Tritaškiai: 46 proc. (12/26) – 40 proc. (10/25)

Baudų metimai: 72 proc. (13/18) – 55 proc. (5/9)

Atkovoti kamuoliai: 29 – 31

Rezultatyvūs perdavimai: 22 – 13

Perimti kamuoliai: 10 – 6

Blokai: 7 – 1

Kituose penktadienio susitikimuose B grupėje pergales iškovojo namuose žaidė Milano „Emporio Armani“ ir Strasbūro SIG klubai:

Milano „Emporio Armani“ – Stambulo „Anadolu Efes“ 77:73 (21:23, 11:18, 19:21, 26:11)

„Emporio Armani“: Keithas Langfordas 22, Alessandro Gentille 18, Samardo Samuels 12.

„Anadolu Efes“: Duško Savanovičius 14, Kostas Vasileiadis 12, Jamonas Lucas 12.

Strasbūro SIG – Bambergo „Brose Basket“ 83:72 (17:14, 20:23, 25:15, 21:20)

SIG: Ricardo Greeras 21, Alexis Ajinca 16, Jeremy Leloupas 12.

„Brose Basket“: Zachas Wrightas 13, Jamaras Smithas 10, Antonas Gavelas 9

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 6 0 557:385
2. Milano „Emporio Armani“ (Italija) 4 2 459:462
3. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 3 3 451:462
4. Kauno „Žalgiris“ 2 4 445:477
5. Bambergo „Brose Basket“ (Vokietija) 2 4 445:504
6. Strasbūro SIG (Prancūzija) 1 5 421:488

Į antrąjį ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.

Rungtynės

Pirmasis kėlinys 28:14

„Žalgirio“ starto penketas: Justinas Dentmonas, Vytenis Lipkevičius, Martynas Pocius, Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.

Pirmuosius mačo taškus pelnė Madrido komanda, tačiau netruko pasižymėti ir kauniečiai. Prabėgus 2 min. visus 5  „Žalgirio“ taškus buvo pelnęs J.Dentmonas ir Lietuvos ekipa pirmavo 5:2.

Ispanijos čempionai ilgai atsilikinėti neketino – „Real“ pelnė 9 taškus be kauniečių atsako ir šovė į priekį 14:5. 5-ąją minutę S.Štombergas paprašė minutės pertraukėlės, tačiau ji nepadėjo – vos Kauno klubas grįžo į aikštę, ispanai smeigė dar vieną tritaškį. „Žalgirio“ deficitas nemažėjo 10:19.

Likus pusantro minutės iki pirmojo ketvirčio pabaigos pirmuosius taškus įmetė ir Šarūnas Jasikevičius, tačiau Kauno ekipai ir toliau sunkiai sekėsi vytis varžovus 12:23. Po pirmojo kėlinio „Real“ pirmavo 14 taškų – 28:14.

Antrasis kėlinys 56:32 (28:14, 28:18)

Prabėgus pusantros minutės puikią ataką surengė Š.Jasikevičiaus ir Roberto Javtoko tandemas. Įžaidėjas juvelyriškai perdavė kamuolį aukštaūgiui ir šis pelnė taškus su pražanga, be to, pataikė ir baudos metimą – 17:30. Po puikaus epizodo sekė Š.Jasikevičiaus klaida. Krepšininkas prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir ispanai pelnė dar du lengvus taškus, o skirtumas artėjo prie triuškinančio – 17:36.

Įpusėjus  kėliniui „Žalgiriui“ pavyko kiek aptirpdyti „Real“ persvarą 23:36. S.Štombergo ekipos puolimas pajudėjo iš mirties taško. Kauniečiams pavykdavo rezultatyviai užbaigti atakas, bet sumažinti skirtumo neįtikėtinai taikliai atakuojantys ispanai neleido – 28:46.

Likus žaisti minutę iki ilgosios pertraukos įspūdingą reidą į ispanų baudos aikštelę atliko J.Dentmonas – Sergio Rodriguezas paliktas už nugaros ir du taškai – 32:49. Ispanai tiesiog karaliavo aikštėje – tiek mesdami iš toli, tiek atakuodami iš po krepšio. Negana to, paskutinę ketvirčio sekundę į lietuvių krepšį tris taškus smeigė S.Rodriguezas ir kauniečiai prieš pertrauką atsiliko 32:56.

Statistika po dviejų kėlinių:

„Real“ – „Žalgiris“

Dvitaškiai: 72 proc. (13/18) – 39 proc. (9/23)

Tritaškiai: 63 proc. (7/11) – 36 proc. (4/11)

Baudų metimai: 100 proc. (9/9) – 40 proc. (2/5)

Rezultatyvūs perdavimai: 11 – 6

Trečiasis kėlinys 79:53 (28:14, 28:18, 23:21)

Madrido „Real“ komanda prabėgus 3 ketvirčio minutėms pradėjo tiesiog triuškinti Kauno komandą. Nepaisant to, kad pagaliau pabudo Martynas Pocius, pelnęs du tritaškius iš eilės, ispanų pranašumas padidėjo iki 30 taškų – 69:39.

Įpusėjus kėliniui aikštėje pasirodė Vytenis Čižauskas. Tik išbėgęs į aikštę jaunasis įžaidėjas suklydo, tačiau nepasimetė ir kitoje atakoje pelnė du taškus – 71:41.

Likus 2 min. iki trečiojo kėlinio pabaigos „Real“ puolimo šou tęsėsi. Į Rudy Fernandezo tritaškį tolimu metimu atsakė Artūras Milaknis, bet kauniečių deficitas sumažėjo nepastebimai – 51:79. Paskutinę minutę iš po krepšio du taškus pelnė V.Čižauskas ir prieš lemiamą ketvirtį rezultatas buvo 53:79.

Ketvirtasis kėlinys 95:67 (28:14, 28:18, 23:21, 16:14)

2 min. komandos niekaip negalėjo pelnyti taškų, pirmasis tai padarė A.Milaknis – žalgirietis pataikė iš toli. Tačiau S.Rodriguezas Kauno ekipos žaidėjui atsakė du tritaškiais iš eilės. Ispanai vėl įsisiautėjo ir „Žalgirio“ deficitas buvo net 32 taškai – 56:88.

Įpusėjus kėliniui „Real“ ekipa pradėjo spausti Kauno komandos krepšininkus per visą aikštę taip trypdama juos dar labiau – 91:58. Paskutinėmis kėlinio minutėmis „Žalgiris“ pelnė 9 taškus, o A.Milaknis pelnė 12-ąjį tašką, tačiau tai rungtynių baigčiai jau įtakos nedarė. Mačas baigėsi rezultatu 95:67 – Madrido ekipos naudai.