2008 07 17

Europos krepšinis rodo savo jėgą

Atėnuose (Graikija) tęsiasi priešolimpinis vyrų krepšinio turnyras, kur 12 rinktinių kovoja dėl trijų likusių kelialapių į Pekino olimpines žaidynes.
Buvęs žalgirietis Larry Ayuso neišgelbėjo savo šalies rinktinės.
Buvęs žalgirietis Larry Ayuso neišgelbėjo savo šalies rinktinės. / Dariaus Mataičio/Scanpix nuotr.

Graikija – Brazilija 89:69

Turnyro šeimininkai nepaliko jokių vilčių savo priešininkams iš lotynų Amerikos. Lygi kova vyko tik pirmajame kėlinuke, kurį graikai laimėjo vos tašku (19:18), tačiau iki didžiosios pertraukos buvusių Europos čempionų persvara išaugo iki dviženklės (40:30). vedami Adonio Fotsio graikai ir po didžiosios pertraukos skirtumą tik didino ir nepralaimėjo nei vieno kėlinuko. Rezultatyviausiai žaidė Fotsis – 18 taškų ir 10 atkovotų kamuolių, po 14 įmetė Vassilis Spanoulis bei Ioannis Bouroussis. Brazilų gretose nesustabdomas buvo Tiago Splitteris, pelnęs 20 taškų ir sugriebęs kamuolį 7 sykius, 15 taškų- Alexo Garcia, po 14 Marcelinho bei Tiepo Huertaso sąskaitoje.

Kroatija – Puerto Rikas 95:81

Ir šioje dvikovoje triumfavo europietiškas krepšinis, nors kova buvo kur kas permainingesnė. Puerto Rikas, vedamas Larry Ayuso bei Carloso Arroyo pirmavo aštuoniolika pirmųjų susitikimo minučių, tačiau prieš pat didžiąją pertrauką kroatai įgijo trijų taškų pranašumą (43:40) ir žaidimo gijų iš savo rankų jau nepaleido. Net šeši kroatai pelne dviženklį taškų skaičių, o rezultatyviausias jų gretose buvo Davoras Kusas bei Marko Tomas (po 15 taškų), Nikola Prkačinas, Roko-Leni Ukičius irMarko Baničius (po 12). Lotynų amerikiečiams Ayuso įmetė 22, Aroyo 20 taškų.

Taip pat vakar vykusiose rungtynėse Vokietija įveikė Naująją Zelandiją 89-71, o Kanada 79-77 įveikė Korėją.

Rytoj ketvirtfinaliuose susitiks Kroatija - Kanada, Slovėnija - Puerto Rikas, Vokietija - Brazilija bei Graikija - Naujoji Zelandija.