2011 12 06 /20:47

Europos taurė: „Lietuvos rytas“ pasiekė įspūdingą pergalę

Vilniaus „Lietuvos rytas“ be didesnio vargo iškovojo dar vieną pergalę Europos taurės varžybose. Vilniečiai dominavo nuo pat rungtynių pradžios ir Le Mano „Sarthe Basket“ krepšininkus įveikė įspūdingu rezultatu – 87:49 (26:10, 23:11, 19:10, 18:18).
Rungtynių akimirka / BFL/Tomo Lukšio nuotr.

„Lietuvos rytas“ pirmąjį kėlinį pradėjo dviem tritaškiais ir geležine gynyba. Iš toli pataikė Renaldas Seibutis ir Lawrence'as Robertsas, dėjimu ataką užbaigė Jonas Valančiūnas (8:0). Le Mano ekipa pirmuosius taškus pelnė tik sužaidus 3,5 minutės. Vilniečiai sustoti neketino: dar vienas J.Valančiūno dėjimas, Tyrese'o Rice'o tritaškis ir persvara auga iki 15:2. Vaistų prieš J.Valančiūną prancūzai nerado ir po minutės pertraukėlės. Jaunasis „Lietuvos ryto“ vidurio puolėjas vien per pirmąjį ketvirtį surinko 9 taškus. Vilniečiai po pirmojo kėlinio buvo priekyje 26:10. Net 15 taškų šiame kėlinyje „Lietuvos rytas“ pelnė tolimais metimais.

Vienos komandos šou tęsėsi ir antrajame kėlinyje. Vilniečiai netruko padidinti persvarą iki 20 taškų (10:30), ir nė karto iki didžiosios pertraukos neleido jai sumažėti. Nors prancūzai puolime atkuto, stabdyti „Lietuvos ryto“ atakų jiems ir toliau nesisekė. Šeimininkai atkarpą kėlinio pabaigoje laimėjo 6:0 ir ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 49:21. Rezultatyviausiai „Lietuvos ryto“ komandoje per pirmuosius du kėliniu žaidė Artūras Jomantas (10 tšk.) ir J.Valančiūnas (9 tšk.). Įspūdingas vilniečių pataikymas iš toli – 7/11 (63 proc.), o vienu metu – 6/7.

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštelėje nesikeitė:. „Lietuvos rytas“ nemažino apsukų ir didino persvarą. Mačo rezultatas tapo tik formalumu. Iki trečio kėlinio pabaigos likus žaisti 2 min. vilniečių pranašumas pasiekė 40 taškų ribą – 68:28. Kėlinys baigėsi rezultatu 68:31. Ketvirto kėlinio antroje pusėje „Lietuvos rytas“ žaidė jau be starto penketo žaidėjų ir laimėjo rungtynes 87:49.

„Lietuvos rytas“ Europos taurės grupės varžybose laimėjo visus keturis kartus, o prancūzai patyrė keturias nesėkmes.

„Lietuvos rytas“: P.Samardžiskis (baudos 6/6) ir R.Seibutis – po 14, J.Valančiūnas 13 (11 atk. kam.), A.Jomantas 12 (6 atk. kam.), T.Rice'as 10 (6 rez. perd.), M.Katelynas 9 (10 atk. kam.), L.Robertsas 6, S.Babrauskas 4, P.Dambrauskas 3, A.Rašičius 2.

„Satrhe Basket“: J.P.Batista 10, T.Rochestie 7, T.Bryantas, A.Ackeris ir M.Kouguere – po 6.