2013 11 30

Fantastiško Jono Mačiulio žaidimo neužteko – „Panathinaikos“ krito prieš Rimanto Kaukėno „Laboral Kutxa“

Penktadienį Eurolygoje ginklus surėmė du „lietuviški“ klubai – Vitorijos „Laboral Kutxa“ egzaminavo Atėnų „Panathinaikos“ ekipą. Nors Jonas Mačiulis sužaidė fantastiškas rungtynes, Rimanto Kaukėno atstovaujama „Laboral Kutxa“ 79:77 (34:19, 21:25, 10:18, 14:15) įveikė graikus.
Jonas Mačiulis
Jonas Mačiulis / „Scanpix“ nuotr.

Ispanai stulbinančiai pradėjo rungtynes ir antrajame kėlinyje jau turėjo 20-ies taškų persvarą – 50:30. Trečiajame kėlinyje „Laboral Kutxa“ kiek atleido vadeles ir leido Jono Mačiulio vedamai ekipai išlyginti rezultatą – 57:57.

Vis dėlto graikai lemiamu metu nesugebėjo perimti rungtynių iniciatyvos, ketvirto kėlinio viduryje ispanai vėl susiėmė ir atsiplėšė 76:67. Paskutinę mačo minutę „Panathinaikos“ pavojingai priartėjo prie varžovų, bet persverti rezultato nesugebėjo. Dimitris Diamantidis smeigė tritaškį ir sužlugdė Atėnų ekipos viltis laimėti. „Laboral Kutxa“ šventė pergalę 79:77.

J.Mačiulis per 35 minutes pelnė 19 (dvitaškiai 3/4, tritaškiai 3/5, baudos 4/4) taškų, atkovojo 8 ir perėmė 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus suklydo, išprovokavo 3 varžovų pražangas, 2 sykius prasižengė bei surinko 28 naudingumo balus.

R.Kaukėnas įmetė 6 (dvitaškiai 2/3, tritaškiai 0/1, baudos 2/2) taškus, atkovojo kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius, išprovokavo varžovo pražangą bei kartą pažeidė taisykles.

„Laboral Kutxa“: M.Bjelica 17, F.San Emeterio (tritaškiai 5/7) 15, Th.Heurtelis 10, T.Pleissas 9.

„Panathinaikos“: D.Diamantidis (tritaškiai 5/8) ir J.Mačiulis po 19, R.Ukičius 14.