2011 01 24

Italijos krepšinio lyga: Rimantas Kaukėnas ir Jonas Mačiulis svariai prisidėjo prie „Montepaschi“ ir „Armani Jeans“ pergalių

Penkioliktą pergalę Italijos elitinės krepšinio lygos šešioliktojo turo rungtynėse iškovojo šešiolikos komandų turnyro lyderis čempiono titulą ginantis Sienos „Montepaschi“ (14/1) klubas su Rimantu Kaukėnu bei Kšyštofu Lavrinovičiumi. Sekmadienį lietuvių atstovaujamas klubas namuose 70:62 (15:22, 20:15, 19:10, 16:15) įveikė Kremonos „Vanoli–Braga“ ekipą.
Rimantas Kaukėnas
Rimantas Kaukėnas pelnė 13 taškų. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

K.Lavrinovičius nebuvo registruotas rungtynės, o R.Kaukėnas prie pergalės prisidėjo 13 taškų, 2 atkovotais ir 3 perimtais kamuoliais bei 2 rezultatyviais perdavimais. Per 24 minutes lietuvis pataikė 2 tritaškius iš 3, 3 dvitaškius iš 11, realizavo vienintelį baudų metimą ir suklydo bei prasižengė po 3 kartus.

18 taškų į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė Nikas Zisis, 8 – Malikas Hairstonas, 7 – Andrea Micheloris.

Antroje vietoje esanti Jono Mačiulio ir Marijono Petravičiaus Milano „Armani Jeans“ komanda savo aikštelėje 87:74 (27:22, 15:17, 19:17, 26:18) nugalėjo pirmenybių autsaiderį Teramo „Banca Tercas“ penketuką.

M.Petravičius nebuvo įtrauktas į rungtynių protokolą, o J.Mačiulis nugalėtojams pelnė 11 taškų, po krepšiais atkovojo 9 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo varžovo metimą ir 4 kartus suklydo. Per 31 minutę puolėjas iš Lietuvos pataikė 2 tritaškius iš 3, 2 dvitaškius iš 7 bei realizavo vienintelį baudų metimą.

Rezultatyviau už lietuvį nugalėtojų gretose žaidė Ibrahimas Jaaberas (15 tšk.), Lynnas Greeras (14 tšk.), Aleksejus Pečerovas (13 tšk.) ir Stefano Mancinellis (12 tšk.).

Trečią poziciją užimantis Armino Urbučio Kantu „Bennet“ (11/5) klubas sekmadienį namuose 83:67 (19:12, 28:20, 22:16, 14:19) nugalėjo Bolonijos „Canadian Solar“ (8/8) ekipą su Deividu Gailiumi.

7 minutes šeimininkų gretose žaidusio A.Urbučio sąskaitoje – 2 (dvitaškiai 1/3) taškai, 3 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, klaida ir 4 pražangos.

26 minutes aikštelėje praleidęs D.Gailius svečiams pelnė 6 (tritaškiai 0/2, dvitaškiai 3/3) taškus, sugriebė 3 ir perėmė 5 kamuolius bei suklydo ir prasižengė po 2 sykius.

Aštuntą pergalę čempionate iškovojo septintoje vietoje esantis Pezaro „Scavolini Siviglia“ klubas su Tautvydu Lydeka. Lietuvio atstovaujamas klubas namuose rezultatu 74:72 (26:18, 19:14, 13:25, 16:15) palaužė Varezės „Cimberio“ krepšininkų pasipriešinimą.

T.Lydeka per 16 minučių pelnė 3 (dvitaškiai 1/2, baudos 1/1) taškus, atkovojo 2 kamuolius ir sykį suklydo.

Donato Motiejūno Trevizo „Benetton“ (6/10) komanda – keturiolikta.

Kitų sekmadienį vykusių XVI turo susitikimų rezultatai

Bjelos „Angelico“8183Kazertos „Pepsi“

Sasario „Dinamo“8081Montegranaro „Fabi Shoes“

Brindizio „Enel“8084Romos „Lottomatica“

Italijos krepšinio lygos lyderių rikiuotė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis)