2010 03 11

Javtokas ir Jankūnas atsisveikino su Eurolyga (nuotraukos)

Paskutinėse „Top-16“ varžybų H grupės rungtynėse ketvirtadienį vyko dramatiška kova dėl antrosios pozicijos ir bilieto į turnyro ketvirtfinalį. Triumfavo ispanų Vitorijos „Caja Laboral“ komanda į trečiąją grupės vietą nustūmusi Maskvos srities „Chimki“ su Pauliumi Jankūnu ir Robertu Javtoku.
Rungtynių akimirkos. / Tomo Tumalovičiaus/ Reporteris.com nuotr.

Savo aikštėje žaidę Sergio Scariolo auklėtiniai iš karto parodė, kad pasirengę nušluoti nuo savo kelio iki tol nė karto „Top–16“ varžybose nesuklupusius ir iš anksto vietą kitame etape užsitikrinusius graikų Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus.

Jau pirmajame kėlinyje „Chimki“ įgijo triuškinamą pranašumą (23:4) ir toliau tvirtai laikė iniciatyvą savo rankose. Įpusėjus rungtynėms aikštės šeimininkai pirmavo 55:40, o prieš paskutinį kėlinį – 78:59. Per likusį laiką svečiams pavyko sumažinti skirtumą iki 8 taškų (89:81), tačiau P.Jankūnas taikliu tritaškiu pradėjo paskutinį sėkmingą „Chimki“ spurtą.

S.Scariolo auklėtiniai triumfavo 96:83 (32:19, 23:21, 23:19, 18:24), tačiau pritrūko 5 taškų, kad turnyro lentelėje aplenktų „Caja Laboral“ ekipą, kuri po dramatiškos kovos ir pratęsimo namie 102:90 įveikė kroatų Zagrebo „Cibona“ komandą.

Lietuviai – tarp lyderių

Nugalėtojams R.Javtokas per 23 minutes pelnė 11 taškų (4/5 dvitaškiai, 0/0 tritaškiai, 3/6 baudos), atkovojo 7 kamuolius, blokavo tris varžovų metimus, kartą suklydo ir prasižengė penkis kartus. P.Jankūnas per 22 minutes pelnė 7 taškus (1/3 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 6 kamuolius, atliko tris rezultatyvius perdavimus, kartą suklydo ir prasižengė penkis kartus.

Tomo Tumalovičiaus/ Reporteris.com nuotr. /Rungtynių akimirka

Rezultatyviausi aikštės šeimininkų gretose buvo Keithas Langfordas ir Kelly McCarty. Jie pelnė atitinkamai 24 ir 21 tašką. Svečių ekipoje išsiskyrė Linas Kleiza ir Milošas Teodosičius, pelnę po 17 taškų.

Lietuvis per 17 minučių (4/9 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 3/3 baudos) dar atkovojo 5 kamuolius, perėmė vieną kamuolį, blokavo varžovo metimą ir surinko 17 naudingumo balų. „Chimki“ itin taikliai atakavo nuo trijų taškų linijos (50 proc. – 16/32, „Olympiacos“ – 33 proc. – 5/15).

Ispanai sukūrė stebuklą

Zagrebo „Cibona“ krepšininkai diktavo savo sąlygas Vitorijoje beveik iki rungtynių pabaigos. Likus žaisti dvi minutes iki rungtynių pabaigos svečiai pirmavo 58:72, tačiau „Caja Laboral“ ekipa pakilo į šturmą ir daugiausiai Mirzos Teletovičiaus dėka išlygino rezultatą 78:78.

Per pratęsimą Duško Ivanovičiaus auklėtiniai nemažino apsukų per penkias minutes pelnė net 24 taškus ir šventė įspūdingą pergalę 102:90 (18:19, 14:18, 17:18, 29:23, 24:12). Nugalėtojams 25 taškus pelnė ir 9 kamuolius atkovojo M.Teletovičius, 16 – Marcelinho Huertas. „Cibona“ komandoje išsiskyrė Marko Tomas – 23 taškai.

Ketvirtfinalyje iki trijų pergalių Pirėjo „Olympiacos“ susigrums su Tomo Pačėso treniruojama lenkų Gdynės „Prokom“, o Vitorijos „Caja Laboral“ – su Maskvos CSKA.