2013 11 28

Joano Plazos kariauna Eurolygoje atsikratė pralaimėtojų etiketės

Trijų pralaimėjimų iš eilės seriją Eurolygos turnyre nutraukė Joano Plazos vedama ir dviejų lietuvių – Mindaugo Kuzminsko ir Domanto Sabonio – atstovaujama Malagos „Unicaja“ komanda. Ispanai C grupės mače Lenkijoje 84:67 (26:18, 13:19, 20:12, 25:18) nugalėjo Zielonos Guros „Stelmet“ ekipą su Mantu Česnauskiu.
Zoranas Dragičius ir Joanas Plaza
Zoranas Dragičius ir Joanas Plaza / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo trečioji „Unicaja“ pergalė C grupėje, kuri leido ekipai įsitvirtinti ketvirtoje vietoje. Tuo tarpu lenkai po septyniu mačų turi du laimėjimus.

Kaip tapo įprasta, „Unicaja“ gretose lietuviai pirmais smuikais negriežė, tačiau sugebėjo bent kažkuo pasižymėti: 6 minutes kovojęs M.Kuzminskas pelnė 2 taškus (1/2 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), ir surinko -1 naudingumo balą, o 2 minutes rungtyniavęs D.Sabonis taškų nepelnė, po kartą prasižengė ir išprovokavo varžovo pražangą.

Lenkijos čempionų gretose M.Česnauskis registruotas nebuvo. Nesulaikomai andalūzų gretose žaidė Zoranas Dragičius  ir Nikas Caneris-Medley, įmetę atitinkamai 21 ir 18 taškų, 9 taškus pridėjo Rafaelis Hettsheimeiris, 8 – Ryanas Toolsonas.

„Stelmet“ ekipai 21 tašką surinko Przemyslawas Zamojskis (5/8 tritaškiai), 13 – Vladimiras Dragičevičius (6/9 dvitaškiai, 6 atk. kam.), 12 – Christianas Eyenga.

Nugalėtojų gretose sėkmingiausiai žaidė Bryantas Dunstonas (18 tšk.), Vassilis Spanoulis (12 tšk.) bei Georgios Printezis (9 tšk.).

Svečių ekipoje išsiskyrė Furkanas Aldemiras, Sinanas Guleras (po 10 tšk.) ir Enderas Arslanas (9 taškai).

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) 7 0 538:478

2. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 4 3 478:510

3. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 3 3 493:470

4. Malagos „Unicaja“ (Ispanija) 3 4 545:500

5. Zelionos Guros „Stelmet“ (Lenkija) 2 5 511:572

6. Sienos „Montepaschi“ (Italija) 1 5 408:443