2014 02 04

„Juventus“ laimėjo principines rungtynes dėl vietos pirmajame LKL aštuntuke

Antradienį principinėse Lietuvos krepšinio lygos (LKL) reguliariojo sezono rungtynėse dėl vietos pirmajame aštuntuke Utenos „Juventus“ komanda svečiuose 72:62 (15:15, 19:16, 20:17, 18:14) nugalėjo Alytaus „Dzūkijos“ ekipą.
Utenos „Juventus“ komanda
Utenos „Juventus“ komanda / utenosjuventus.lt nuotr.

Aikštės seimininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir daugiausiai savo aukštaūgių dėka įpusėjus kėliniui įgijo trijų taškų pranašumą – 10:7. Visgi Aido Viskonto ir Karolio Petrukonio tikslių atakų dėka uteniškiai sugebėjo pasivyti varžovus ir po pirmojo ketvirčio rezultatas buvo lygus – 15:15.

Nors antrąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo Darius Gvezdauskas, tuo pačiu atsakė Jeremy Hazellis ir Edgaras Stanionis, o „Juventus“, sužaidus dvi minutes, persvėrė rezultatą savo naudai – 19:17.

Alytaus klubas netrukus persvėrė rezultatą savo naudai 23:19, tačiau svečiai atsakė spurtu 12:0 ir po J.Hazellio tritaškio bei A.J.Matthewso baudos metimo įgijo aštuonių taškų pranašumą – 31:23. Nors ketvirčio pabaigoje aikštės šeimininkams pavyko kiek priartėti, įpusėjus mačui „Juventus“ buvo priekyje rezultatu 34:31.

Permainingame trečiajame kėlinyje komandos surengė tikrą tritaškių konkursą, kuris panašiai gerai sekėsi abiem ekipoms. Nors aštuonis uteniškių taškus pelnė J.Hazellis, svečiai atsakė Eigirdo Žukausko bei D.Gvezdausko tolimais metimais bei įpusėjus ketvirčiui išlygino rezultatą – 42:42.

J.Hazallio tritaškio įkvėpti uteniškiai surengė dar vieną spurtą 8:0 ir privertė Mindaugą Lukošių prašyti minutės pertraukėlės – 50:42. Per likusį laiką situacija aikštelėje kardinaliai nepasikeitė ir prieš lemiamas dešimt minučių uteniškiai buvo priekyje 54:48.

Lemiamame ketvirtyje sužaidus tris minutes J.Hazellis smeigė dar vieną tritaškį, du taškus pridėjo N.Barinovas ir svečių pranašumas pirmą kartą tapo dviženklis – 61:50. Nors dėl penkių asmeninių pražangų aikštelę vienos po kito buvo priversti palikit N.Barinovas, A.J.Matthewsas ir Saulius Kulvietis, likus žaisti pustrečios minutės „Juventus“ persvara ir toliau siekė vienuolika taškų – 65:54. Per likusį laiką aikštės šeimininkai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau nei Keyrono Sheardo, nei Aido Viskonto ranka nedrebėjo – 72:62.

21 tašką nugalėtojams pelnė Jeremy's Hazellas, 14 – Karolis Petrukonis, po 8 – Aidas Viskontas ir Saulius Kulvietis.

Rezultatyviausiai šeimininkų gretose žaidė Paulius Dambrauskas (17 tšk.), Eigirdas Žukauskas (14 tšk.) bei Giedrius Staniulis (11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių).

Iškovoję aštuntąją pergalę per dvidešimt susitikimų „Juventus“ krepšininkai pakilo į aštuntąją vietą, o dvyliktąją nesėkmę devynioliktosiose rungtynėse patyrusi „Dzūkija“ smuktelėjo į devintąją poziciją.

Vienuolikos komandų turnyre ir toliau pirmauja vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (9/0), lenkiantis Prienų „TonyBet“ (18/4) klubą ir Klaipėdos „Neptūno“ (7/3) krepšininkus. Čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (7/4) – ketvirtas:

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):