2014 03 06

Dramatiškoje dvikovoje iki paskutinių sekundžių „Žalgiris“ neatsilaikė prieš CSKA armiją – 86:88

Ketvirtadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje kauniečiai pabandė padaryti tai, ko nepavyko padaryti nuo 2000 metų, – nugalėti Maskvos CSKA krepšininkus. Pergalės padovanoti nepavyko, tačiau favoritais laikyti CSKA krepšininkai buvo gerokai pagąsdinti. Likus žaisti paskutinį kėlinį „Žalgiris“ atsiliko vos vienu tašku, iki rungtynių pabaigos likus 20 sekundžių – iki pergalės trūko vieno tritaškio, o per paskutines 11 sekundžių šeimininkams pergalę galėjo atnešti vienas metimas. Jis nepavyko.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Žalgiris“ – CSKA 86:88 (22:23, 16:24, 26:18, 22:23)

Kauno „Žalgirio“ arenoje atkakli kova užsimezgė nuo pirmųjų minučių. Netgi prieš rungtynes. „Žalgirio“ sirgaliai, kaip ir žadėjo, atsuko nugaras Rusijos armijos vardą nešiojantiems CSKA krepšininkams. „Žalgirio“ komanda parodė gražų susitelkimą, išnaudojo net menkiausias CSKA klaidas bei po pirmojo kėlinio atsiliko vienu tašku – 22:23.

​Favoritais laikyti Rusijos krepšininkai antrajame kėlinyje sugebėjo atitrūkti ir įgijo 9 taškų pranašumą. Tačiau „Žalgiris“ ginklų nesudėjo – po puikių Martyno Pociaus atakų atsiliko vos vienu tašku. Paskutiniame ketvirtyje kova prasidėjo iš naujo. Viską nulėmė paskutinės minutės, per kurias „Žalgiris“ sugebėjo panaikinti 8 taškų atsilikimą ir turėjo progą laimėti. Likus 8 sekundėms CSKA pirmavo dviem taškais ir lemiamas metimas buvo patikėtas J.Dentmonui. Deja, jis buvo nesėkmingas ir CSKA triumfavo.

​Rezultatyviausias „Žalgirio“ komandoje buvo Justinas Dentmonas, kuris pelnė net 28 taškus. Svarbiais momentais komandą gelbėjęs Martynas Pocius surinko 20 taškų. Robertas Javtokas pridėjo 14 taškų.

​CSKA ekipoje tokių ryškių lyderių nebuvo. 16 taškų komandai pelnė M.Teodosičius, 15 – buvęs žalgirietis S.Weemsas.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 28, M.Pocius 20, R.Javtokas 14, V.Lipkevičius 9, T.Klimavičius 6, T.Dimša 3, V.Čižauskas, Š.Jasikevičius ir M.Kupšas po 2 tšk.

CSKA: M.Teodosičius 16, S.Weemsas 15, V.Fridzonas 12, A.Jacksonas 10 tšk.

Ketvirtas kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 86:88 (22:23, 16:24, 26:18, 22:23)

40 min.
Kauniečiai sėkmingai sužaidė paskutines rungtynių minutes ir likus 20 sekundžių atsiliko vos 3 taškais. S.Štombergas paprašė minutės pertraukėlės. Grįžus į aikštę M.Pocius įmetė du baudos metimus ir likus žaisti 11 sekundžių CSKA turėjo vos vieno taško pranašumą. Dar viena minutės pertraukėlė. V.Čižauskas prasižengė. A.Jacksonas pataikė vieną baudos metimą, kamuolys ir 8 sekundės sukurti stebuklą buvo žalgiriečių. Paskutinis metimas buvo patikėtas J.Dentmonui, tačiau šiam išgelbėti kauniečių nepavyko.

​38 min. Po M.Teodosičiaus baudos metimų „Žalgirio“ atsilikimas padidėjo iki 8 taškų – 76:84.

37 min.
Baudos metimus sumetė ir R.Javtokas. S.Weemsas padarė tą patį – 76:82.

36 min.
Po taiklių K.Hineso baudos metimų CSKA atitrūko šešiais taškais – 74:80.

​35 min. Neįtikėtinas ir labai reikalingas reidas – du M. Pociaus taškai ir pražanga. Vos trijų taškų CSKA persvara ir žiūrovai skanduoja „Lie-tu-va!“ – 74:77.

​34 min. Po V.Lipkevičiaus dvitaškio prasižengė R.Javtokas, pasiųsdamas A.Jacksoną mesti baudų. Taiklus vienas iš dviejų metimų – 70:77.

​33 min. Po K.Hineso dvitaškio S.Štombergas nusprendė paprašyti minutės pertraukėlės. 67:76.

​32 min. Paskutinio kėlinio pradžia nesėkmingai susiklostė šeimininkams. CSKA pelnė šešis taškus be atsako. Tritaškiu pavyko atsakyti Tomui Dimšai, bet iškart po to tolimą metimą pataikė ir M.Teodosičius – 67:74.

Trečias kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 64:65

30 min.
Trečiojo kėlinio pabaigą žalgiriečiai sužaidė daug sėkmingiau. Š.Jasikevičiaus dvitaškis ir neįtikėtinas, ant vienos kojos stovint J.Dentmono pataikytas tritaškis žadėjo laimingą pabaigą, tačiau tritaškį suspėjo įmesti ir V.Fridzonas. Po trijų kėlinių CSKA laimi vos vienu tašku.

29 min. A.Jacksonas ir M.Pocius apsikeitė dvitaškiais ir lietuviai vėl vienu tašku priekyje – 59:58.

​27 min. Rusus į priekį vėl išvedė A.Voroncevičius, tačiau V.Lipkevičius atsakė tuo pačiu – 57:56.

​26 min. Nepadėjo rusams pasitarimas. M.Pocius pelnė tritaškį, sukėlė ant kojų „Žalgirio“ areną ir persvėrė rezultatą – 55:54.

25 min.
Po dviejų taiklių J.Dentmono baudos metimų ir tritaškio atsilikimas sumažėjo vos iki 2 taškų ir Rusijos komanda paprašė minutės pertraukėlės – 52:54.

​23 min. S.Weemsas ir M.Pocius apsikeitė tritaškiais. Dar du taškus pelnė M.Pocius, bet tuoj po to ir prasižengė – 47:52.

​21 min.
Trečiąjį kėlinį pradėjo S.Kauno ir M.Pociaus dvitaškiai – 40:49.

„Žalgirio“ statistika po dviejų kėlinių: J.Dentmonas 12, R.Javtokas 8, T.Klimavičius 6, V.Lipkevičius 5, M.Pocius 3, M.Kupšas ir V.Čižauskas po 2 tšk.

Antras kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 38:47 (22:23, 16:24)

20 min. „Žalgirio“ krepšininkai koncentraciją prarado pačiu netinkamiausiu metu. Po T.Klimavičiaus dvitaškio kauniečiai atsiliko vos 3 taškais, tačiau leido CSKA pelnyti šešis taškus iš eilės ir kėlinį baigė atsilikdami 9 taškais.

18 min. R.Javtoko dėjimas sumažino atsilikimą iki 5 taškų – 36:41.

17 min. Antrąją pražangą užsidirbo ir atsarginių suolo atsisėdo M.Teodosičius. J.Dentmonas pataikė abu baudos metimus – 34:40.

16 min. Dvitaškius ir toliau taikliai mėtė T.Klimavičius ir R.Javtokas, tačiau ir CSKA komandoje nesnaudė N.Krstičius ir S.Weemsas – 32:40.

15 min. Po dvitaškį pelnė T.Klimavičius ir J.Dentmonas – 28:36.

14 min. A.Jacksonas pridėjo dar du taškus, tačiau kamuolį į krepšį įdėti pavyko R.Javtokui. Rusai atsakė V.Fridzono tritaškiu – 24:36.

​13 min.
Po V.Fridzono tritaškio CSKA įgijo 9 taškų pranašumą – 22:31.

​12 min. S.Kaunas pasižymėjo dar vienu dvitaškiu – 22:28.

​11 min. CSKA kėlinį pradėjo taikliu tritaškiu – 22:26.

Pirmas kėlinys: „Žalgiris“ – CSKA 22:23

10 min. Kėlinį užbaigė efektingas V.Čižausko prasiveržimas ir taiklus metimas iš po krepšio. Po pirmojo kėlinio šeimininkai atsilieka vos vienu tašku.

9 min. A.Voroncevičius dar labiau padidino pranašumą, tačiau dvitaškį pataikė M.Kupšas – 20:21.

​8 min.
S.Weemsas išlygino rezultatą, o taiklus S.Kauno baudos metimas persvėrė rezultatą rusų naudai – 18:19.

7 min. T.Klimavičius blokavo S.Weemso metimą, o kitoje aikštės pusėje pasižymėjo J.Dentmonas – 18:16.

6 min. Rezultatą išlygino S.Weemso ir M.Teodosičiaus dvitaškiai – 16:16.

5 min. N.Krstičius pelnė keturis taškus iš eilės, bet V.Lipkevičius įsižaidė – pasižymėjo dvitaškiu ir tritaškiu – 16:14.

3 min. K.Hinesas pataikė tik vieną baudos metimą iš dviejų, o R.Javtokas atsakė taikliu dvitaškiu – 11:10.

2 min. Kauniečiai pradėjo rungtynes trimis tritaškiais. Iš pradžių du kartus iš eilės pasižymėjo J.Dentmonas, o po to vieną pridėjo ir M.Pocius – 9:7.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Justinas Dentmonas, Robertas Javtokas, Tadas Klimavičius.

Atmosfera prieš rungtynes:

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas