2014 10 28

„Kibirkštis“ sustabdė naudingiausią LMKL žaidėją ir nugalėjo „Aisčių“ komandą

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ (3/2) komandai pavyko pratęsti pergalių seriją Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės savo aikštėje, Mykolo Romerio universitete, 64:59 (18:22, 13:15, 15:10, 18:12) palaužė Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ (3/2) komandą.
Chastity Reed
Chastity Reed / bckibirkstis.lt nuotr.

Susitikimą geriau pradėjo aikštės šeimininkės (10:5), tačiau ketvirčio viduryje kaunietės išlygino rezultatą (12:12). Antroje ketvirčio dalyje komandos apsikeitė keliomis taikliomis atakomis, tačiau vilniečių klaidos ir keli taiklūs tolimi metimai leido viešnioms po pirmų 10 minučių pirmauti 4 taškais (22:18). Antro kėlinio pradžioje ir toliau smaginosi Kauno klubo toliašaudė artilerija (30:21). Tačiau Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės ir Algirdo Paulausko treniruojama „Kibirkšties-VIČI“ komanda nenuleido rankų ir sumažino atsilikimą (27:30).

Trečią kėlinį geriau pradėjo kaunietės (36:41), tačiau kėlinio viduryje Chastity Reed sumažino atsilikimą iki 3 taškų (40:43), o iki ketvirčio pabaigos likus pusantros minutės Eglė Šniokaitė persvėrė rezultatą „Kibirkšties-VIČI“ naudai (46:45).

Viskas sprendėsi per paskutines 10 minučių. Du tritaškius ketvirto kėlinio pradžioje įmetusios „Aisčių“ krepšininkės, atrodė, kad vėl perėmė iniciatyvą (54:48), tačiau tada vilnietės pademonstravo geležinę gynybą ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą (60:56). Paskutinę minutę komandos apsikeitė klaidomis, o C.Reed ir I.Šimkutė įtvirtino „Kibirkšties-VIČI“ pergalę (64:59).

„Kibirkšties-VIČI“ komanda šiame mače nepataikė nei vieno tritaškio metimo (0/5), tačiau laimėjo kovą po krepšiais (41/36) ir padarė mažiau klaidų (18/21).

Rezultatyviausiai nugalėtojų komandoje žaidė Ieva Šimkutė. Vidurio puolėja per 31 minutę įmetė 17 taškų (6/12 dvit., 5/6 baud.), atkovojo 5 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Chastity Reed surinko 16 taškų (3 per. kam.), Vita Gorobets – 12 (6 atk. kam.), Ny Hammonds – 10 (5 atk. kam., 5 rez. per., 3 per. kam.).

Prieš šį turą naudingiausia ir rezultatyviausia LMKL žaidėja buvusi Laura Svarytė įmetė 6 taškus (2/10 dvit.) ir suklydo 5 kartus.

„Aisčių“ komandoje rezultatyviausiai žaidė Neringa Skadaitė, kuri surinko 17 taškų, o Jolanta Marmienė pridėjo 16.

LMKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai, taškų santykis):

1. „Utena“ 5 5 0 10 453:291
2. Marijampolės „Sūduva“ 5 5 0 10 455:326
3. Klaipėdos „Fortūna“ 5 3 2 8 394:297
4. Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ 5 3 2 8 328:279
5. Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ 5 3 2 8 363:323
6. Kauno raj. „Hoptrans-Sirenos“ 5 1 4 6 314:341
7. Vilniaus „Jaunieji talentai“ 5 0 5 5 298:459
8. „Šiauliai-Universitetas“ 5 0 5 5 193:482