2010 04 12

Lavrinovičius vedė „Montepaschi“ į pergalę

Dvidešimt ketvirtą pergalę Italijos elitinės krepšinio lygos reguliariojo sezono XXV turo rungtynėse iškovojo šešiolikos komandų turnyro lyderis bei nugalėtojo titulą ginantis Sienos „Montepaschi“ klubas su Kšyštofu Lavrinovičiumi.
K.Lavrinovičius nugalėtojams pelnė 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių
K.Lavrinovičius nugalėtojams pelnė 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių. / „Scanpix“ nuotr.

Jau anksčiau pirmą vietą reguliariajame sezone užsitikrinę Sienos krepšininkai sekmadienį namuose 83:70 (16:13, 24:14, 18:18, 25:25) nugalėjo keturioliktoje pozicijoje esančią Kremonos „Vanoli“ (9 pergalės ir 16 pralaimėjimų) ekipą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė puolėjas iš Lietuvos:  pelnė 17 taškų, po krepšiais atkovojo 11 ir perėmė 1 kamuolį, blokavo 2 varžovų metimus ir sykį suklydo.

Per 24 žaidimo minutes K.Lavrinovičius prametė visus 5 dvitaškius, tačiau pataikė 2 tritaškius iš 5 bei realizavo 11 baudų metimų iš 14. 13 taškų prie pergalės pridėjo Terrellas McIntyre'as, 12 – Davidas Hawkinsas.

Šešioliktąsias pergales sekmadienį iškovojo ir į trečią bei penktą vietas pakilo atitinkamai Kantu „NGC Medical“ komanda su Tautvydu Lydeka ir Jono Mačiulio bei Marijono Petravičiaus Milano „Armani Jeans“ klubas.

Kantu krepšininkai svečiuose 80:76 (18:20, 20:22, 20:16, 22:18) įveikė Bolonijos „Canadian Solar“ (16/9) ekipą, kuri smuktelėjo į šeštą vietą. T.Lydeka per 8 minutes pelnė 3 (dvitaškiai 1/1, baudos 1/2) taškus, sugriebė ir perėmė po 1 kamuolį bei spėjo prasižengti 4 kartus.

„Armani Jeans“ klubas savo aikštėje 74:63 (15:9, 21:22, 19:13, 19:19) nugalėjo aštuntoje vietoje esantį Avelino „Air“ penketuką.

20 minučių žaidęs J.Mačiulis nugalėtojams pelnė 11 (tritaškiai 1/3, dvitaškiai 4/7) taškų, sugriebė 4 ir perėmė 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir 4 kartus prasižengė, o 13 minučių aikštelėje praleidusio M.Petravičiaus sąskaitoje – 9 (dvitaškiai 1/7, baudos 7/8) taškai, 4 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, klaida bei 3 pražangos.

Tryliktą pralaimėjimą patyrė devintoje pozicijoje esanti Donato Motiejūno Trevizo „Benetton“ (12/13) ekipa. Išvykoje ji rezultatu 66:90 (15:27, 13:19, 18:26, 19:18) turėjo pripažinti Kazertos „Pepsi“ (16/9) krepšininkų, kurie pakilo į ketvirtą vietą, pranašumą.

25 minutes žaidęs lietuvis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 8 (tritaškiai 0/2, dvitaškiai 3/7, baudos 2/2) taškus, atkovojo 8 kamuolius, blokavo varžovo metimą bei po 2 kartus suklydo ir prasižengė.