2010 05 24

„Lietuvos rytas“ nukovė „Žalgirį“ ir apgynė LKL karūną (nuotraukos)

Lietuva ir kitą sezoną Eurolygoje turės dvi komandas. Lemiamose, septintose, Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynėse Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai pirmadienį po sunkios kovos 80:71 palaužė Kauno „Žalgirio“ klubą ir ne tik apgynė šalies čempionų titulą, bet ir pelnė tiesioginį kelialapį į Eurolygą.
2010 metų LKL čempionais tapo „Lietuvos ryto“ krepšininkai. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Užkulisinių kalbų, skandalų ir kaltinimų dėl sutartų rungtynių apipintą LKL finalo seriją Rimo Kurtinaičio auklėtiniai laimėjo rezultatu 4:3.

Mačo pradžioje iniciatyva priklausė svečiams (6:14), tačiau žaidimas netrukus išsilygino. Bekompromisė kova taškas į tašką tęsėsi iki trečio kėlinio vidurio, kai „Lietuvos ryto“ auklėtiniai, vedami įspūdingai rungtyniaujančio Milko Bjelicos, laimėjo penkių minučių atkarpą rezultatu 15:3 ir susikrovė dviženklį pranašumą (54:43).

Įgiję persvarą R.Kurtinaičio auklėtiniai ją išsaugojo iki mačo pabaigos ir šventė auksinę pergalę – 80:71 (15:16, 20:18, 19:9, 26:28).

Vilniečiai pasipuošia specialiais čempionų marškinėliais ir „Siemens“ arenos centre šoka pergalės šokį, laistosi šampanu.

„Lietuvos ryto“ kapitonui S.Babrauskui įteikiama LKL čempionų taurė. I.Miloševičius kerpa krepšio tinklelį, vilniečių gerbėjai dėkoja nugalėtojams.

Kauno „Žalgirio“ gynėjas Artūras Milaknis:

„Sveikinu „Lietuvos rytą“ su pergale ir iškovotu kelialapiu į Eurolygą. Ką galėčiau pasakyti apie rungtynes? Sunku ką nors dabar komentuoti. Buvo lemiamas mačas, stengėmės, atidavėme visas jėgas, deja, rezultatas buvo ne mūsų naudai.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyriausiojo trenerio Rimo Kurtinaičio ir Kauno „Žalgirio" klubo savininko Vladimiro Romanovo mintis rasite paspaudę ant minėtų asmenų pavardžių.

Už aikštelės ribų

Lemiamas 2010 metų LKL finalo serijos mūšis lyg magnetas traukia abiejų ekipų sirgalius – „Siemens“ arena tiesiog sausakimša.

Tiesa, nors „Lietuvos rytas“ žais savo namų arenoje, tribūnuose sirgalių pranašumo vilniečiai praktiškai neturės, nes sirgalių pajėgos – apylygės.

Be trenerių rungtyniaujančiai „Žalgirio“ komandai vadovaus vyriausias komandos žaidėjas M.Brownas. Žalgiriečių lyderis mačo pradžioje pateikė pirmą siurprizą oponentui Rimui Kurtinaičiui – savo vietą startiniame penkete užleido M.Pociui.

Prieš rungtynes 28-ojo gimtadienio proga sveikinimų sulaukė „Lietuvos ryto“ lyderis Kenanas Bajramovičius.

„Žalgirio“ sirgaliai mačo pabaigoje uždega petardas ir ima mėtyti jas į aikštelę, „Žalgirio“ komandos atsarginių žaidėjų suolelio link. Gerbėjai iškelia plakatą „Spektaklio nežiūrėsim!“.

Rungtynių eiga

Startiniai komandų penketai

„Lietuvos rytas“: I.Miloševičius, M.Gecevičius, S.Babrauskas, K.Bajramovičius ir A.Baynesas.

„Žalgiris“: M.Kalnietis, M.Pocius, D.Šalenga, T.Klimavičius ir T.Watsonas.

Pirmas kėlinys

Rungtynes sėkmingiau pradeda svečiai: M.Kalnietis pelno du taškus su S.Babrausko pražanga (0:3). K.Bajramovičius į tai atsako taikliu dvitaškiu (2:3). Komandos keičiasi klaidomis ir nesėkmingos atakomis, rezultatas kurį laiką nesikeičia. Sudėtingą tritaškį pataiko T.Klimavičius (4:6). Vilniečių gretose taškus kol kas pelno tik K.Bajramovičius (4:6). I.Miloševičius lygina rezultatą (6:6). „Žalgiris“ pelno keturis taškus be atsako (6:10).

M.Gecevičius prameta antrą tritaškį iš eilės, tuo tarpu T.Watsonas pataiko iš po krepšio (6:12). Aikštelėje pasirodo ir žaidžiantis „Žalgirio“ treneris M.Brownas. Amerikietis įmeta abu baudų metimus, nepaisydamas kurtinamo triukšmo (6:14). Įsibėgėjusius svečius kiek atšaldo K.Bajramovičius – vilniečių lyderis pelno du taškus su M.Delašo pražanga (9:14). Vilniečių vežimą ir toliau traukia tik K.Bajramovičius – bosnis jau yra surinkęs 9 taškus (11:14). Galingas A.Bayneso dėjimas mažina skirtumą tarp ekipų iki minimumo (13:14). Komandos keičiasi rezultatyviomis atakomis, kėlinys baigiasi netaikliu M.Browno tritaškiu (15:16).

Antras kėlinys

Ir antrą mačo atkarpą sėkmingiau pradeda kauniečiai: T.Watsonas paskutinę atakos sekundę pataiko dvitaškį (15:18). Kovodamas dėl kamuolio traumą patiria A.Baynesas. Skausmo perkreiptu veidu australas sėdasi ant atsarginių žaidėjų suolelio. Tuo tarpu T.Watsonas pelno dar du taškus (15:20). Tritaškį pataiko D.Šalenga, o vilniečiai pameta dar vieną kamuolį (17:23). Vilniečių gretose pasirodo D.Zavackas (19:25). Sužaidus pusę kėlinio rezultatas 21:25.

M.Gecevičius pataiko sudėtingą dvitaškį (23:25). M.Bjelica prideda tritaškį ir pirmą kartą išveda šeimininkus į priekį (26:25). Vilniečiai laimi atkarpą rezultatu 9:0. „Žalgiris“ susigrąžina persvarą (28:29), tačiau netrukus dar vieną tritaškį smeigia M.Bjelica. Juodkalnietis iš eilės pelnė jau 8-ą tašką (31:29). Tuo pačiu atsako A.Milaknis (31:32). Tęsiasi kova taškas į tašką (33:34). Kėlinys baigiasi netaikliu M.Kalniečio metimu iš po krepšio ir komandas po dviejų kėlinių skiria vos vienas taškas (35:34).

Rezultatyviausi žaidėjai (po 2 kėlinių)

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 11, M.Bjelica 10, I.Miloševičius ir M.Gecevičius – po 6.

„Žalgiris“: T.Watsonas 8, T.Klimavičius 7, D.Šalenga ir M.Kalnietis – po 5.

Trečias kėlinys

Po petraukos ekipos apsikeičia netaikliais bandymais. Pirmuosius taškus trečiame kėlinyje pelno M.Kalnietis (35:36).Ekipoms ir toliau sunkiai sekasi rinkti taškus. Vilniečių gretose po pertraukos pirmasis pasižymi M.Gecevičius – įmeta abu baudų metimus (37:36). Baudas realizuoja ir M.Pocius (37:38). Komandoms ir toliau sunkiai randant laisvų kelių varžovų krepšio link D.Šalenga prašo minutės pertraukėlės (39:38). Sužaidus pusę kėlinio vilniečiai išsaugo minumalų pranašumą (41:40).

V.Ginevičius smeigia tritaškį (44:40). Vieną baudų metimą iš dviejų prideda M.Bjelica (45:40), dvitaškį prideda M.Gecevičius (47:40), pražangą puolime užsidirba T.Watsonas ir šeimininkai spurtuoja. V.Ginevičius dar labiau didina „Lietuvos ryto“ persvarą (49:40). Komandos apsikeičia taikliais tritaškiais (52:43). M.Bjelica didiną šeimininkų atotrūkį iki dviženklio (54:43). R.Kurtinaičio auklėtiniai penkių minučių atkarpą laimi rezultatu 15:3. Paskutinę kėlinio sekundę T.Klimavičius pataiko iš po krepšio, bet peržiūrėję vaizdo kartojimą teisėjai dvitaškio nusprendė neįskaityti.

Ketvirtas kėlinys

Galingas M.Delašo dėjimas (54:45). Komandos keičiasi sėkmingomis atakomis (56:48). Įspūdingai rungtyniaujantis M.Bjelica pelno du taškus su pražanga (59:48). M.Bjelica toliau tiesiog siaučia – dar du juodkalniečio taškai (61:48). Tuo tarpu žalgiriečiai neranda savojo žaidimo ir R.Kurtinaičio auklėtiniai tuo naudojasi – rezultatas toliau sparčiai svyra į „Lietuvos ryto“ pusę (63:48).

„Žalgiris“ baltos vėliavos dar nekelia: A.Čapinas pataiko tritaškį, o M.Brownas prideda du taiklius baudų metimus (63:53). Lieka žaisti 4 minutės (65:55). S.Babrauskas smeigia svarbų tritaškį (68:55). Desperatiškas D.Šalengos bandymas iš toli netaiklus, iki mačo pabaigos lieka kiek mažiau nei 3 minutės (68:56). I.Miloševičius dar šiek tiek padidina vilniečių persvarą (70:56). Žalgiriečiai stengiasi mažinti skirtumą bauduodami varžovus, bet vilniečiai kol kas baudos metimus realizuoja be klaidų (76:64). Vilniečiai išsaugo persvarą ir apgina LKL čempionų titulą – 80:71 (15:16, 20:18, 19:9, 26:28).

Situacija prieš rungtynes

Serijos iki keturių pergalių rezultatas lygus – 3:3 – ir kur trauktis jau nebeturi nei čempiono titulą ginantis Vilniaus „Lietuvos rytas“, nei Kauno „Žalgiris“. Pirmadienio mūšį laimėjusi ekipa laimės ir karą.

Rimo Kurtinaičio treniruojami vilniečiai pirmadienį turės aikštės pranašumą, kuris, anot stratego, gali būti lemiamas, tačiau tribūnose sirgalių gretos turėtų būti apylygės.

Tuo tarpu be trenerių rungtyniaujantiems kauniečiams vėl vadovauti turėtų vyriausias komandos žaidėjas 36 metų amerikietis Marcusas Brownas.

Krapikas: „Liūdna“ yra labai, labai švelnus pasakymas“

Šio sezono viduryje iš Kauno „Žalgirio“ vyriausiojo trenerio pareigų pasitraukęs Gintaras Krapikas aktyviai seka LKL finalo serijos kovas ir palaiko ryšius su be trenerių likusiais buvusiais auklėtiniais.

Tiesa, krepšinio specialistas apgailestauja, kad užkulisinės kalbos ir įtarimai dėl sutartų rungtynių užgožia tikrąjį krepšinio grožį.

„Liūdna“ yra labai, labai švelnus pasakymas“, – 15min.lt prisipažino G.Krapikas.

– Šių metų LKL finalo serija užsitęsė iki septynerių rungtynių. Kokį įspūdį Jums palieka ši serija?

– Pasakysiu atvirai: ši finalo serija palieka prieskonį. Kai tiek daug diskutuojama, kad serija yra sutarta, ir taip anksti pradedama kalbėti, jog prireiks visų septynerių rungtynių, kas ir atsitinka, tai negali nepalikti tam tikro prieskonio.

Kaip yra iš tiesų, atsakyti negaliu, nes nežinau. Labai noriu tikėti, jog niekas nėra susitarta.

– Ar trenerio trūkumas nepakiš kauniečiams kojos lemiamomis akimirkomis?

– Jeigu finalas nesutartas, tai yra vienas dalykas, o jei sutartas, kitas. Viską reikia vertinti dvejopai. Be abejo, aš įsivaizduoju, kad žaidėjams nėra lengva be trenerio. Kad ir koks jis būtų. Iš kitos pusės, tai yra tik finalinis etapėlis, kur nieko nauja niekas nebeišsigalvoja. Likę žaidėjai, kurie ten dabar vadovauja, naudojasi tuo, kaip buvo dirbama viso sezono metu. Visai kitaip būtų, jeigu žaidėjams reikėtų pradėti ruoštis sezonui, visą treniruočių procesą organizuoti. Dabar jau ne laikas treniruotis ar daryti radikalias permainas, nes tai būtų neįmanoma. Reikia palaikyti formą, pabandyti pataisyti, kas buvo blogai, ir pridėti kokią smulkmenėlę.

– Kaip „Lietuvos rytui“ atsilieps Artūro Jomanto netektis?

– Kaip parodė visas sezonas, ne tik finalinė serija, A.Jomantas yra labai svarbus „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjas. Jis cementuoja vilniečių gynybą, yra labai agresyvus. Be abejo, A.Jomanto netektis tikrai nėra pliusas. Treneriui R.Kurtinaičiui reikės rasti žaidėją, kuris turės atlikti A.Jomanto funkcijas.

– Kuris žaidėjas iš „Lietuvos ryto“ ir „Žalgirio“ ekipų jums imponuoja šioje finalo serijoje?

– Kad ir kokia ta serija būtų, žaidėjams, bet kokiu atveju nėra lengva – jiems reikia žaisti. Man imponuoja visa „Žalgirio“ komanda, nes situacija jiems tikrai yra labai sudėtinga. Nėra trenerio, tad jiems reikia patiems spręsti problemas ir jie sugeba susikaupti, palaikyti vienas kitą. Tokiose situacijose išryškėja žaidėjų individualios charakterių savybės, o sporte tai yra labai svarbu.

Šis sezonas Mantui Kalničiui galbūt nesusiklostė taip, kaip jam ir visiems norėtųsi, bet finalo serijoje jis atrodo labai neblogai. Norėtųsi, kad ir toliau jis taip progresuotų.