2014 07 21

Lietuvius iš čempionato išmetę Turkijos 20-mečiai tapo Europos čempionais

Graikijoje pasibaigusiose Europos jaunimo (iki 20 metų) vaikinų krepšinio pirmenybėse Lietuvos rinktinė užėmė penktąją vietą, o čempionais pirmą kartą istorijoje tapo Turkijos krepšininkai.
Turkijos jaunimo krepšinio rinktinė
Turkijos jaunimo krepšinio rinktinė / fibaeurope nuotr.

Šios amžiaus grupės čempionais tapo lietuvius ketvirtfinalyje nugalėję Turkijos jaunieji krepšininkai, finale 65:57 (14:18, 21:10, 13:18, 17:11) įveikė Ispanijos rinktinę, o bronzos medaliai įteikti Serbijos komandai, kuri mažajame finale 79:66 (17:18, 22:18, 22:12, 18:18) nugalėjo Kroatijos ekipą.

Sekmadienį dvikovoje dėl penktosios pozicijos Tomo Masiulio auklėtiniai 77:73 (28:18, 18:14, 15:24, 16:17) įveikė čempionato šeimininkus bendraamžius iš Graikijos.

15 taškų prie pergalės prisidėjo Augustinas Jankaitis, 14 – Marius Grigonis, 10 – Donatas Tarolis, 8 – Gediminas Žalalis, 7 – Jokūbas Gintvainis.

Pralaimėjusiųjų gretose išsiskyrė Kyprianos Maragkos (24 tšk.), Dimitrios Agravanis (14 tšk.) ir Eleftherios Bochoridis (10 taškų).