2010 08 15

Lietuvos 16-mečiai suklupo Europos čempionato finale

Lietuvos rinktinei nepavyko laimėti Europos jaunučių (iki 16 metų) vaikinų krepšinio čempionato aukso medalių. Mūsiškiai finale 52:80 (6:30, 26:17, 7:18, 13:15) beviltiškai pralaimėjo Kroatijos bendraamžiams.
Lietuvos 16-mečiai Europos čempionate iškovojo sidabrą
Lietuvos 16-mečiai Europos čempionate iškovojo sidabrą / Fibaeurope.com nuotr.
Temos: 2 Kroatija Lietuva

Rungtynes labai nesėkmingai prasidėjo Lietuvos krepšininkai. Mūsiškiai pirmuosius taškus pelnyti sugebėjo sužaidus net 5 minutes, kai jų varžovai jau buvo įmetę 11 – 2:11. Padėtis negerėjo ir kėliniui artėjant į pabaigą. Lietuviai toliau klydo ir netaikliai atakavo krepšį, o likus rungtyniauti 3 minutes  deficitas siekė jau 19 taškų – 2:21. Spurtu 9:0 ketvirtį baigusi Kroatijos rinktinė po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo net 30:6.

Antro kėlinio pradžioje toliau dominavo Kroatijos komanda, ji vienu metu pirmavo 37:10, tačiau sukandę dantis lietuviai ėmė vytis varžovus. Mūsiškiams pavyko laimėti 5 minučių atkarpą 15:2 ir gerokai sumažinti deficitą – 25:39. Likus rungtyniauti 2 minutes Lietuvos rinktinė sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus 32:41, bet antrą mačo atkarpą 6 taškais be atsako baigė kroatai ir įpusėjus rungtynėms pirmavo – 47:32.

Po didžiosios pertraukos iniciatyvą į savo rankas vėl perėmė Kroatijos jaunučiai. Po truputį toldami nuo persekiotojų jie vėl padidino pranašumą iki 20 taškų – 58:38. Baigę kėlinį spurtu 7:1, jie dar labiau atitrūko ir taip beveik galutinai padėjo tašką šiame mače – 65:39.

Paskutinės dešimt žaidimo minučių tebuvo formalumas. Lietuviai tam, kad pasivytų varžovus, neturėjo jau nei fizinių, nei dvasinių jėgų. Finalinė rungtynių bei viso čempionato sirena paskelbė Kroatijos rinktinės triumfą.

Lietuva: Denisas Krestininas 14, Justas Tamulis 8, Jokūbas Gintvainis 7.

Kroatija: Dario Saričius 30 (11 atk. kam. 11 rez. perd. 12 kld.), Filipas Bundovičius 22, Karlo Lebo 12.