Lietuvos jauniai – pasaulio krepšinio čempionato ketvirtfinalyje

Lietuviai užsitikrino vietą ketvirtfinalyje
fiba.com nuotr. / Lietuviai užsitikrino vietą ketvirtfinalyje.
0

Lietuvos jaunių (iki 17 metų) rinktinė per ketvirtąsias pasaulio jaunių čempionato rungtynes po dramatiškos kovos palaužė Serbijos ekipą 74:71 (17:24, 14:18, 21:12, 22:17) ir užsitikrino antrą vietą A grupėje, praneša Lietuvos krepšinio federacija.

Serbai kontroliavo rungtynių eigą iki trečio kėlinio vidurio. Antrame kėlinyje jų persvara buvo pasiekusi 14 taškų (36:22), o 27 min. varžovai dar pirmavo 49:39, tačiau jau po poros minučių rezultatas tapo lygus (52:52).

Kas nugalės, paaiškėjo tik per paskutinę minutę, o lemiamas buvo Tomo Lekūno tritaškis. Jį pataikius lietuvių persvara šoktelėjo iki 5 taškų (73:68). Serbai atsakė tritaškiu, Paulius Semaška pataikė tik vieną baudų metimą, o du varžovų bandymai paskutinėmis sekundėmis pataikyti iš toli buvo nesėkmingi.

Nugalėtojams Mantas Mockevičius pelnė 18 taškų, Rokas Narkevičius – 11, Simonas Kymantas (9 atkovoti kamuoliai) ir Martynas Paliukėnas – po 10. Paulius Semaška pelnė 8 taškus ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Grupės varžybas lietuviai baigs rungtynėmis su Argentina.