2014 03 05 /22:38

„Lietuvos rytas“ ir vėl pralaimėjo „Crvena Zvezda“ – Vilniuje reikės laimėti bent 7 taškais

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai trečiadienio vakarą Belgrade pradėjo kovą ULEB Europos lygos aštuntfinalyje. LKL čempionato lyderiai pirmosiose iš dviejų serijos rungtynių 82:88 (27:23, 14:22, 19:25, 22:18) nusileido „Crvena Zvezda“ krepšininkams.
Bobanas Marjanovičius ir Juanas Palaciosas
Bobanas Marjanovičius ir Juanas Palaciosas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Gerai rungtynes pradėję „Lietuvos ryto“ krepšininkai po dešimties minučių pirmavo, nors ir leido įsižaisti vidurio puolėjui Bobanui Marjanovičiui. Antrajame kėlinyje pabudo šeimininkų snaiperiai, o „Lietuvos rytas“ įsivėlė į klampų ir nerezultatyvų krepšinį.

Po pertraukos vilniečiai spurtavo ir priartėjo (52:54), tačiau keli tolimi varžovų metimai, netikslios atakos ir klaidos „Lietuvos rytą“ vėl nubloškė atgal. Lemiamo ketvirčio viduryje dėka puikaus R.Seibučio žaidimo svečiai dar kartą priartėjo – 78:80.

Tačiau D.Songaila ir J.Palaciosas vienas po kito gavo penktas pražangas, o be svarbiausių aukštaūgių likę vilniečiai kelis kartus nenusiėmė svarbių kamuolių. „Crvena Zvezda“ į Vilnių atsiveš šešių taškų pranašumą – atsakomasis susitikimas „Siemens“ arenoje vyks po savaitės.

„Crvena Zvezda“: B.Marjanovičius (8/12 dvit., 5/8 baud., 5 atk. kam., 3 perimt. kam., 33 naud. bal.) 21, T.Dragičevičius (3/3 dvit., 3/8 trit.) 16, D.Nelsonas (5 rez. perd.) 13.

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis (8/12 dvit., 0/2 trit., 3 perimt kam.) 17, M.Gecevičius (4/7 trit., 4 atk. kam.) 14, O.Cookas (1/1 dvit., 3/3 trit., 2/2 baud., 6 rez. perd.) ir J.Palaciosas (6/14 dvit.) po 13, S.Jelovacas ir D.Songaila po 8, G.Orelikas (6/6 baud., 6 atk. kam.) 6, S.Babrauskas (1/1 trit.) 3.

Ketvirtasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Lietuvos rytas“ 88:82

10 min. Prasidėjus paskutinei minutei R.Seibutis pataikė iš vidutinio nuotolio (80:85). B.Marjanovičius įmetė baudos metimą, tačiau O.Cookas pataikė dvitaškį. Paskutinėje atakoje šeimininkai vis dėlto susikrovė 6 taškų pranašumą prieš antrąsias rungtynes Vilniuje.

9 min. Vienas po kito penktąsias pražangas gavo D.Songaila ir J.Palaciosas buvo priversti baigti mačą anksčiau laiko. D.Nelsonas įmetė tik vieną baudą (83:78), tačiau kamuolį sugriebęs B.Marjanovičius įkalė iš viršaus – 85:78.

7 min. R.Seibutis ėmėsi iniciatyvos ir dukart iš eilės atakas baigė sėkmingai – 78:80.

6 min. Po krepšiu prasiveržęs kamuolį įrideno R.Seibutis, „Lietuvos rytas“ apsigynė ir O.Cookas greitoje atakoje nusprendė mesti tritaškį. Amerikietis galėjo veržtis po krepšiu, tačiau stabtelėjo, prisitaikė ir įmetė jau trečią savo tritaškį – 74:79.

5 min. T.Dragičevičius įmetė jau trečią tritaškį ir atstatė dešimties taškų persvarą – 79:69.

4 min. Aikštėn grįžęs B.Marjanovičius vėl karaliavo po krepšiais, tačiau jam nenusileido R.Seibutis – 67:74.

2 min. Komandos paskutinį ketvirtį pradėjo dvitaškiais, o O.Cookas netrukus smeigė tritaškį – 65:72.

Trečiasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Lietuvos rytas“ 70:60

10 min. T.Dragičevičius baigiantis ketvirčiui ir vėl įsmeigė tritaškį (70:59). J.Palaciosas baudos metimu sumažino šeimininkų pranašumą iki dešimties taškų – 60:70.

8 min. T.Dragičevičiaus ir D.Nelsono du tolimi metimai iš eilės leido ir vėl atitrūkti „Crvena Zvezda“ ekipai – 65:57.

6 min. Po M.Gecevičiaus tritaškio ir R.Seibučio dvitaškio su pražanga kontratakoje „Lietuvos rytas“ beveik ištirpdė šeimininkų persvarą – 52:54.

5 min. Šeimininkų persvara jau buvo dviženklė, tačiau jie užsidirbo nesportinę pražangą. G.Orelikas sumetė baudas, o vėliau dvitaškį įmetė S.Jelovacas – 45:52.

3 min. „Crvena Zvezda“ netrukus smeigė tritaškį, o D.Songaila prasižengė ketvirtąjį kartą – 50:41.

2 min. Pirmasis po pertraukos pasižymėjo D.Nelsonas, o serbai susikrovė didžiausią persvarą mače – 47:41.

Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr./Aleksandras Petrovičius

Antrasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Lietuvos rytas“ 45:41

10 min. Tritaškį pataikė ir S.Babrauskas, tačiau serbai ir toliau turėjo savo ginklų. Rezultatas svyravo tai vienos, tai kitos ekipos naudai, tačiau paskutinę kėlinio sekundę J.Balažičius įsmeigė tritaškį ir „Crvena Zvezda“ pirmavo 45:41.

7 min. Iš viršaus įkalė D.Songaila, o M.Gecevičius pridėjo tritaškį ir priekyje vėl buvo svečiai – 34:32

6 min. Kėliniui persiritus į antrą pusę „Crvena Zvezda“ surengė dvi žaibiškas atakas ir išsiveržė į priekį – 32:29.

4 min. R.Seibutis greitoje atakoje įmetė savo pirmą dvitaškį, tačiau sužaidus 14 minučių komandos toliau ėjo koja kojon, svečiams išlaikant minimalų pranašumą – 29:28.

2 min. „Crvena Zvezda“ įmetė pirmą savo tritaškį ir sumažino atsilikimą iki taško – 26:27.

Pirmasis kėlinys: „Crvena Zvezda“ – „Lietuvos rytas“ 23:27

10 min. Kėliniui baigiantis sėkmingai baudų metimus metęs „Lietuvos rytas“ išsaugojo 4 taškų persvarą – 27:23.

9 min. M.Gecevičius įsmeigė antrą iš eilės tritaškį, o D.Songailą pataikė tolimą dvitaškį – 23:18. Tačiau ir toliau dominavo B.Marjanovičius, įmetęs dvitaškį su pražanga ir baudos metimu pelnęs jau 11-ąjį tašką – 21:23.

7 min. O.Cookas pataikė pirmą mačą tritaškį, o B.Marjanovičius įmetė jau 8-ąjį tašką iš po krepšio. Netrukus tritaškiu atsakė M.Gecevičius – 18:14.

5 min. Žaidimas ir toliau klostėsi lygiai, abi komandos geriau gynėsi nei puolė. Lyderio vaidmens ėmęsis J.Palaciosas įmetė jau 8-ąjį tašką ir išvedė svečius į priekį – 12:10.

3 min. Vienas po kito krepšį dėjimais sudrebino J.Balažičius ir J.Palaciosas – 6:6.

2 min. Šeimininkai įmetė dvitaškį jau pirmoje atakoje, o D.Songaila du kartus iš eilės gavo bloką. Neįmetė ir „Crvena Zvezda“, o netrukus J.Palaciosas rezultatą išlygino – 2:2