2014 04 23

LKL: „Lietuvos rytas“ namie atsirevanšavo „Šiauliams“, „Neptūnas“ įsitaisė antroje vietoje

Revanšas pavyko. Vilniaus „Lietuvos ryto“ (17/2) krepšininkai Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate savų sirgalių akivaizdoje 78:68 (21:24, 17:14, 20:14, 20:16) palaužė „Šiaulius“ (19/14) ir atkeršijo šiai ekipai už svečiuose patirtą pralaimėjimą.
Renaldas Seibutis
Renaldas Seibutis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmieji taškus pelnė svečiai, tačiau sužaidus 2 minutes po Omaro Cooko tritaškio rezultatas tapo lygus (5:5). „Šiauliams“ gerai sekėsi naudotis varžovų klaidomis – iš toli pataikė Arnas Labuckas, greitoje atakoje įdėjo Travisas Leslie (10:5). „Lietuvos rytą“ į priekį tempė Antanas Kavaliauskas, pavyzdingai darbavęsis tiek puolime, tiek gynyboje (9:12).

Po minutės pertraukėlės svečiai didino atotrūkį (17:11), tačiau sostinės krepšininkams atsitiesti prireikė vos minutės – antrą tritaškį pataikė O.Cookas, greitoje atakoje pasižymėjo Juanas Palaciosas ir „Lietuvos ryto“ deficitas ištirpo iki minimumo (16:17). Per likusį kėlinio laiką vilniečiams nepavyko išsiveržti į priekį, o „Šiauliai“ sužaidus 10 minučių pirmavo 24:21.

Pirmoje mačo dalyje „užspaustas“ buvęs T.Leslie trečiajame kėlinyje buvo vis aktyvesnis – jo ir D.Needhamo pastangomis „Šiauliai“ išlaikė persvarą (47:44). Tuo tarpu D.Adomaitis sėkmingai išnaudojo vieną iš savo komandos pranašumų – priekinę liniją. J.Palacioso ir A.Kavaliausko metimai po ilgos pertraukos sugrąžino persvarą sostinės klubui, o netrukus atkarpą pratęsė ir R.Seibutis (51:47). Sustygavę gynybą vilniečiai šiauliečiams leido įmesti vis rečiau, o patys tolo. Prieš ketvirtąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pirmavo 58:52.

Ketvirtajame kėlinyje Vilniaus komandos gynybą toliau terorizavo J.Jucikas, tačiau kitoje aikštės pusėje siautėjo Eimantas Bendžius, įkrovęs iš viršaus, o vėliau pridėjęs ir dvitaškį (62:56). Šiauliečiai mėgino vytis aikštės šeimininkus, tačiau šaltakraujiškai rungtyniavę R.Seibutis ir O.Cookas to padaryti neleido – 78:68.

„Lietuvos rytas“: Renaldas Seibutis (5/8 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai) 19, Juanas Palaciosas (8a tk. kam., 8 išpr. praž.) 15, Omaras Cookas (4/5 tritaškiai, 6 rez. perd.) 12, Steponas Babrauskas (5 atk. kam.) 7, Antanas Kavaliauskas ir Eimantas Bendžius po 6, Darius Songaila 5, Zabianas Dowdellas 4, Gediminas Orelikas ir Stevanas Jelovacas po 2.

„Šiauliai“: Julius Jucikas (8/9 dvitaškiai) 18, Derekas Needhamas 14, Vytautas Šulskis 11, Bambale Osby ir Travisas Leslie (7 atk. kam.) po 6, Rokas Giedraitis 5, Darius Pakamanis (5 atk. kam.) 4, Arnas Labuckas 3, Davidas McClure‘as 1.

Keturioliktąją pergalę devynioliktosiose rungtynėse iškovojo ir į antrąją vietą pakilo praėjusio sezono bronzos medalininkas Klaipėdos „Neptūnas“, namuose 78:76 (22:18, 19:25, 21:11, 16:22) palaužęs devintojoje pozicijoje likusio Kėdainių „Nevėžio“ (11/22) pasipriešinimą.

Lemiamos atakos metu M.Runkauskui pataikyti nepavyko, tačiau mačo didvyriu tapo V.Šarakauskas, po netaiklaus komandos draugo metimo atsikovojęs kamuolį ir dvitaškiu išplėšęs „Neptūnui“ pergalę – 78:76.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Marius Runkauskas (17 tšk.), Tyrone'as Brazeltonas, Valdas Vasylius (po 11 tšk.) ir Vytautas Šarakauskas (10 tšk.).

Po 23 taškus į uostamiesčio ekipos krepšį įmetė Tauras Jogėla ir Gintaras Leonavičius, 14 – Šarūnas Kulevičius.

Į trečiąją vietą po šių susitikimų smuktelėjo čempiono titulą ginantis Kauno „Žalgiris“ (14/5), o į ketvirtąją – šalies taurės laimėtojas Prienų „TonyBet“ (14/9) klubas.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):