2009 04 24

„Lietuvos ryto“ komanda – BBL finale (nuotraukos)

Baltijos krepšinio lygos (BBL) finalo ketverto pirmame pusfinalyje penktadienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po nervingos pabaigos 85:76 (22:12, 28:21, 19:23, 16:20) įveikė Donaldo Kairio treniruojamą Rygos ASK ekipą ir pateko į finalą.
M.Petravičius Rygos ASK krepšininkams buvo sunkiai sulaikomas / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Rygos ASK krepšininkai Europos taurės čempionams rimčiau priešinosi iki pirmojo kėlinio pabaigos Tuomet pradėję spurtą vilniečiai dar prieš įpusėjant rungtynėms susikrovė saugią taškų persvarą – 44:26. Daugiausiai problemų varžovams per du kėlinius kėlė „Lietuvos ryto“ aukštaūgiai Marijonas Petravičius ir Milko Bjelica. Jie pelnė atitinkamai po 10 ir 9 taškus.

Po pertraukos rygiečiai ėmėsi iniciatyvos ir sumažino skirtumą net iki 7 taškų (60:53). Tik sugrąžinęs pagrindinius žaidėjus vilniečių treneris Rimas Kurtinaitis sugebėjo sustabdyti įsibėgėjusius varžovus. Pabaigoje ASK daugiausiai lietuvių legionierių Audriaus Mažučio ir Mariaus Runkausko dėka gerokai patampė vilniečių nervus, vis dėlto pergalės „Lietuvos ryto“ krepšininkai iš rankų neišleido.

ASK komandoje išsiskyrė Ernestas Kalve. Jis pelnė 22 taškus ir atkovojo 9 kamuolius. M.Runkauskas pridėjo 16 taškų, A.Mažutis – 15 (atkovojo 6 kamuolius).

Starto penketai
„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, Ch.Eidsonas, D.Zavackas, M.Petravičius, A.jomantas.
ASK: U.Helmanis, R.Grafas, E.Kalve, A.Mažutis, A.Vitolas

Pirmas kėlinys

Kiek nervingai prasidėjusioje dvikovoje komandos daugiau dėmesio skiria gynybai. Žiūrovai daugiau mato klaidų ir netaiklių metimų, nei rezultatyvių atakų. Įpusėjus dvikovai 5:5.

Netrukus vilniečiai padvigubina persvarą – 10:5, rygiečiai stengiasi lietuvių nepaleisti – 12:8. Ketvirčio pabaigoje daugiausiai M.Bjelicos dėka „Lietuvos ryto“ komanda spurtuoja ir susikrauna 10 taškų pranašumą – 22:12.

Antras kėlinys

Kiek atsigavę ASK krepšininkai išlygina kovą – 28:18. Žaidimas tampa labiau atviras, komandos mažiau pastangų skiria gynybai. Po įspūdingo M.Lukauskio tritaškio su pražanga „Lietuvos ryto“ ekipa šauna į priekį 37:23.

Rimas Kurtinaitis remiasi labiau atsarginiais žaidėjais, šie sugeba toliau didinti persvarą – 44:26. ASK krepšininkams pavyksta tą skirtumą truputį aptirpdyti, tačiau paskutinę ketvirčio sekundę tritaškį įmeta Steponas Babrauskas ir atstato status quo. Įpusėjus rungtynėms vilniečiai priekyje 50:33.

Trečias kėlinys

Rygos ASK nesirengia kelti baltos vėliavos – po pertraukos pelno 6 taškus iš eilės, tačiau sumažėjusiu skirtumu džiaugiasi neilgai. Netrukus vilniečiai susigrąžina turėtą pranašumą, tačiau po trijų rygiečių tritaškių komandas skiria tik 9 taškai (57:48).

Iniciatyvą perėmę ASK krepšininkai grąžina intrigą – skirtumas mažėja iki 7 taškų – 60:53. R.Kurtinaitis grąžina į aikštę pagrindinius savo žaidėjus – Chucką Eidsoną, Mindaugą Lukauskį, M.Petravičių, Donatą Zavacką. Šiems pavyksta išlyginti žaidimą, tačiau turėtą pranašumą susigrąžinti nepavyksta. Po trijų kėlinių „Lietuvos ryto“ komanda pirmauja 69:56.

Ketvirtas kėlinys

Lemiamą ketvirtį vyksta lygi kova. „Lietuvos ryto“ komanda naudojasi aukštaūgių paslaugomis, o ASK į priekį iriasi gynėjų dėka – 74:64. Vis dėlto Europos taurės čempionai sugeba išnaudoti savo patirtį – po truputį didina persvarą – 81:66.

Po Ch.Eidsono ir D.Zavacko nesportinių pražangų Europos taurės čempionai mažina skirtumą iki 8 taškų – 82:74, tačiau užtikrintai sužaidę vilniečiai užgesina intrigą ir švenčia pergalę 85:76.