2014 04 12

LKL: „Lietuvos rytas“ į „Juventus“ krepšį įmetė 115 taškų

Šeštadienį LKL lygoje buvo sužaistos dvejos rungtynės. „Lietuvos rytas“ Vilniuje nugalėjo Utenos „Juventus“, o lygos autsaideris Kauno „LSU-Atletas“ palaužė Kėdainių „Nevėžį“.
Gediminas Orelikas
„Lietuvos rytas“ - Utenos „Juventus“ / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vilniaus „Lietuvos rytas“ – Utenos „Juventus“ 115:83 (28:27, 28:18, 21:20, 38:18)

Vilniaus komanda po pirmojo kėlinio turėjo vos taško pranašumą prieš uteniškius, bet jau antrajame prigesino „Juventus“ viltis iškovoti pergalę. Galutinai „Lietuvos rytas“ svečius sutriuškino paskutiniame ketvirtyje, kai pelnė net 38 taškus ir perkopė 100 taškų ribą.

Rezultatyviausias nugalėtojų komandoje buvo 21 tašką pelnęs Martynas Gecevičius. Steponas Babrauskas pridėjo 19 taškų, Juanas Palaciosas – 17.

Utenos komandai 21 tašką pelnė Jeremy Hazellis. Nikita Barinovas ir Averonas Matthewsas surinko po 16 taškų.

Spalio mėnesį Utenoje įvykusioje pirmoje tarpusavio akistatoje „Lietuvos rytas“ šventė pergalę 92:67.

Vilniaus komanda mačui neregistravo Renaldo Seibučio, kuriam leista atsipūsti.

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius (5 atk. kam., 4 rez. perd.) 21, Steponas Babrauskas (4/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 5/5 baudų metimai) 19, Juanas Palaciosas (8/10 dvitaškiai, 5 atk. kam.) 17, Gediminas Orelikas (8 atk. kam.) ir Darius Songaila (5/8 dvitaškiai) po 10, Omaras Cookas (11 rez. perd.) 9, Eimantas Bendžius 8.

„Juventus“: Jeremy Hazellis (4/7 dvitaškiai) 21, Nikita Barinovas ir Averonas Matthewsas (7/10 dvitaškiai, 9 atk. kam.) po 16, Aidas Viskontas 11, Saulius Kulvietis 9.

Rungtynių eiga:

Rungtynes dvitaškiu su pražanga pradėjo S.Babrauskas, vėliau po taiklų metimą pridėjo M.Gecevičius bei D.Songaila (7:4). „Lietuvos rytui“ pabėgti į priekį nepavyko, varžovai sėkmingai rengė atakas (16:12). Patikimai rungtyniavo nuo suolo pakilęs Gediminas Orelikas – po šeštojo jo taško Vilniaus komanda pirmavo 21:17. Abi ekipos didesnį dėmesį skyrė puolimui nei gynybai – kėlinio pabaigoje po Edgaro Stanionio „Juventus“ išsiveržė į priekį (27:25), tačiau dvitaškį su pražanga paskutinėmis sekundėmis įmetęs Antanas Kavaliauskas sugrąžino „Lietuvos rytui“ persvarą – 28:27.

Dviem tolimais šūviais antrąjį ketvirtį pradėję vilniečiai įgijo didžiausią pranašumą (34:27). Kantriai rungtyniavę svečiai pasivijo aikštės šeimininkus, tačiau D.Adomaičio paprašyta minutės pertraukėlė „Lietuvos ryto“ krepšininkams suteikė dar vieną impulsą – J.Palacioso dėjimo inicijuotas spurtas 7:0 leido sostinės klubui atitrūkti (43:34), o po 4 iš eilės M.Gecevičiaus taškų „Lietuvos rytas“ jau pirmavo dviženkliu skirtumu (47:36). Tvirtai mačo eigą kontroliavę vilniečiai į didžiąją pertrauką išėjo pirmaudami 56:45.

Trečiajame kėlinyje „Lietuvos rytas“ neprisileido varžovų arčiau ir įtikinamai pirmavo (67:52). Vos tik pajutę varžovų mėginimus artėti, D.Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės, po kurios sustatė viską į savo vietas (74:60). Po trijų kėlinių vilniečiai pirmavo 77:65.

Paskutiniame kėlinyje „Lietuvos rytas“ vis labiau didino tempą – po spurto 14:3 sostinės krepšininkai susikrovė triuškinantį pranašumą (91:68). Matydamas, jog rungtynių baigtis jau aiški, D.Adomaitis leido pasireikšti ir jaunajam Edvinui Šeškui. Po dar vienos sėkmingos atkarpos 100-ąjį komandos tašką pelnė S.Babrauskas, kuris netrukus dėjimu sudrebino krepšį (102:77). Mačo pabaigoje „Lietuvos rytas“ varžovus užmėtė tritaškiais, o paskutinės atakos metu po krepšiu prasiveržęs E.Šeškus pataikė dvitaškį ir dar pridėjo baudos metimą, taip pradžiugindamas arenoje susirinkusius aistruolius. Galutinis rungtynių rezultatas – 115:83.

Vilniečiai rungtynes pradėjo tokiu startiniu penketu: Omaras Cookas, Martynas Gecevičius, Steponas Babrauskas, Darius Songaila ir Juanas Palaciosas.

Kauno „LSU-Atletas“ – Kėdainių „Nevėžis“ 68:64 (18:20, 21:16, 11:18, 18:10)

Kėdainių krepšininkai nesugebėjo iškovoti labai svarbios pergalės kovojant dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Pergalę iškovojęs „LSU-Atletas“ iš paskutinės vietos taip pat nepakilo.

Nugalėtojams Šarūnas Beniušis pelnė 15 taškų, Žygimantas Skučas surinko 13, o
Aurimas Birgelis – 10 taškų.

„Nevėžio“ ekipoje rezultatyviausias su 20 taškų buvo Gintaras Leonavičius. 14 taškų pridėjo Aurimas Adomaitis, 12 – Žydrūnas Kelys.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):