2011 10 07

LKL čempionatą pergalingai pradėjo ir „Rūdupis“ – palaužė „Baltus“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionatą pergale pradėjo ir praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai Prienų „Rūdupio“ krepšininkai. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 71:63 nugalėjo Kauno „Baltų“ klubą.
Virginijus Šeškus
„Rūdupio“ treneris Virginijus Šeškus. / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Pirmasis kėlinys klostėsi atkakliai. Nei viena komanda neturėjo didesnės iniciatyvos. Dižiausias skirtumas tarp ekipų buvo sužaidus 4 minutes. Tuomet „Baltai“ pirmavo prieš šeimininkus 5 taškais (10:5). Tačiau netrukus „Rūdupis“  ne tik pasivijo, bet ir aplenkė varžovus (19:14, likus 2min.).  Prienų krepšininkai iki ketvirčio pabaigos išlaikė persvarą – 22:17, rašo lkl.lt.

Antrojo kėlinuko pradžioje vaizdas aikštėje nesikeitė. Nors nedidelį pranašumą išlaikė „Rūdupis“, tačiau „Baltų“ krepšininkai kvėpavo varžovams į nugarą ir neleido atitrūkti (24:21, likus 7 min.). Tačiau netrukus kauniečiai spurtavo  ir, pelnę šešis taškus be atsako, įsiveržė į priekį (27:24). Įpusėjus ketvirčiui Kauno ekipa išlaikė persvarą (29:27). Iki didžiosios pertraukos „Rūdupis“ suaktyvino žaidimą ir susigrąžino pranašumą – 40:38.

Trečiajame ketvirtyje sužaidus 3 minutes, atkarpą  puolime geriau sužaidę „Baltai“ vėl buvo priekyje  – 45:41. Tačiau šeimininkai neketino nuleisti rankų ir įpusėjus kėliniui buvo pirmaujančių vaidmenyje – 51:47. Per kitas penkias minutes Gintaro Kadžiulio vedami „Rūdupio“ krepšininkai padidino atotrūkį  – 59:51.

Paskutiniame kėlinyje sužaidus 5 minutes, „Rūdupio“ pranašumas kiek aptirpo (65:60), tačiau per likusį laiką šeimininkai iniciatyvos svečiams neatidavė ir šventė pergalę.

„Rūdupis“: Gintaras Kadžiulis 12, Simas Buterlevičius 11, Dainius Šalenga 10, Adas Juškevičius 9, Povilas Butkevičius 8 (11 atk. kam.) ir Arminas Urbutis 8 (10 atk. kam.).

„Baltai“: Siimas Sanderis-Vene 12 (7 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 12, Vytenis Lipkevičius 10 ir Šarūnas Vasiliauskas 8.

Kitose LKL rungtynėse penktadienį Vilniaus „Lietuvos rytas“ 74:44 sutriuškiną kitą sostinės ekipą „Sakalus“, Pasvalio „Pieno žvaigždės“ debiutiniame mače svečiuose 84:56 nušlavė Panevėžio „Techasą“, o Utenos „Juventus“ 75:70 palaužė „Kėdainius Triobet“.