2014 01 19

LKL: „Žalgiris“ sunkiai, bet atsirevanšavo „Prienams“ už pralaimėjimą pirmame susitikime

Sekmadienį LKL pirmenybėse susitiko „Prienai“ ir saldaus revanšo už žeminantį pralaimėjimą pirmame susitikime siekiantys Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Sauliaus Štombergo treniruojamam klubui po dramatiškos kovos tik antroje ketvirtojo kėlinio pusėje pavyko palaužti „Prienus“, kauniečiai laimėjo 84:71 (18:16, 19:15, 18:24, 29:16).
Justinas Dentmonas
Justinas Dentmonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Mače tarp „Žalgirio“ ir „Prienų“ intriga išsilaikė beveik 35 minutes. Pirmoje rungtynių dalyje kauniečiai diktavo savo žaidimą, tačiau prieniškiai neleido varžovams susikrauti didelės persvaros. Nors „Prienams“ trečiajame kėlinyje buvo pavykę susikrauti 7 taškų pranašumą, svečiai jo išlaikyti nesugebėjo.

Per pirmąsias 10 rungtynių minučių nė vienai ekipai nepavyko susikrauti solidesnio pranašumo. Kėliniui įpusėjus rezultatas buvo lygus 9:9. Iki pat kėlinio pabaigos komandos žaidė apylygiai ir tik Artūro Milaknio dvitaškis paskutinėmis ketvirčio sekundėmis leido žalgiriui pirmąjį kėlinį laimėti 18:16.

Po pirmojo kėlinio rezultatyviausias Kauno ekipos žaidėjas buvo Robertas Javtokas, pelnęs 8 taškus.

Antrame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Tadas Klimavičius, jis padidino kauniečių persvarą iki keturių, o pirmuosius taškus pelnęs Martynas Pocius ir iki 7 taškų – 29:22. Nors „Prienai“ kaip įmanydami bandė prisivyti kauniečius, „Žalgiriui“ pavyko iki ilgosios pertraukos išsaugoti 6 taškų pranašumą – 37:31.

Trečiajame kėlinyje „Prienai“ surengė spurtą ir laimėjo atkarpą 7:0. Po Martyno Linkevičiaus tritaškio ir Žygimanto Janavičiaus dviejų taškų įpusėjus kėliniui prieniškiams pavyko persverti rezultatą savo naudai 43:41.

Įsibėgėję „Prienai“ po dar vieno M.Linkevičiaus metimo pasiekė rekordinį pranašumą – 50:43. Iki kėlinio pabaigos likus 3 min. kauniečius „pažadino“ Vytenis Lipkevičius. Po kelių sėkmingų jo reidų ir Justino Dentmono tolimo šūvio ketvirčio pabaigoje kauniečiams pavyko prisivyti varžovus – 55:55.

Ketvirtajame kėlinyje 3 min. kova vyko taškas į tašką – 63:63. Įpusėjus kėliniui į priekį „Žalgirį“ traukė J.Dentmonas, po 5 jo taškų be atsako aikštės šeimininkai susigrąžino 5 taškų pranašumą – 68:63. Likus trims minutėms iki mačo pabaigos „Prienų“ gelbėti ėmėsi Laimonas Kisielius – trys taškai.

Tačiau dar kartą įmetė J.Dentmonas ir "Žalgiris" pirmavo jau 74:66. Mačo pabaigoje L.Kisielius įmetė penktąjį savo tritaškį, bet „Prienus“ ir toliau skandino klaidos. Per likusį laiką kauniečiai sugebėjo išsaugoti savo pranašumą ir laimėjo 84:71.

„Žalgiris“: Justinas Dentmonas (7 rez. perd.) 16, Robertas Javtokas 14, Paulius Jankūnas 12, Vytenis Lipkevičius 12, Artūras Milaknis 10.

„Prienai“: Laimonas Kisielius (10 atk. kam.) 22, Martynas Linkevičius (7 atk. kam.) 14, Žygimantas Janavičius (10 rez. perd.) 13, Artūras Valeika 12.

„Žalgiriui“ šiose rungtynėse dėl nugaros skausmų nepadėjo Šarūnas Jasikevičius.

Pirmas ekipų susitikimas baigėsi užtikrinta „Prienų“ pergale – 101:83.

Lygoje pirmauja visus aštuonis susitikimus laimėjęs šalies vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):