2014 01 23

LMKL: „Kibirkščiai“ pergalę Kaune garantavo puikus trečiasis ketvirtis

Pergalei Kaune pasiekti Vilniaus „Kibirkščiai-VIČI“ užteko vieno ketvirčio. Po lygios pirmosios rungtynių pusės galingai sužaidusios trečiąjį ketvirtį LMKL lyderės nepaliko ketvirtąją vietą čempionate užimančioms „Aistėms-LSU-Paradis“ jokių galimybių, įveikdamos varžoves 70:42 (13:14, 12:11, 31:6, 11:14).
„Kibirkšties“ krepšininkės
„Kibirkšties“ krepšininkės / bckibirkstis.lt nuotr.

Pirmajame ketvirtyje pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, nei vienai ekipai nepavyko įgyti didesnės nei 2 taškų persvaros. Antrojo ketvirčio pradžioje, po nedidelio spurto Lietuvos čempionės pirmavo 19:14, tačiau vėliau daugiau nei keturias minutes nesugebėjo surengti rezultatyvios atakos.

Be atsako pelniusios 7 taškus, studentės ne tik persvėrė rezultatą, bet ir susikrovė 4 taškų pranašumą po Lauros Želnytės pataikyto vienintelio rungtynėse kauniečių tritaškio. Linai Pikčiutei dvitaškiu nutraukus tuščią „Kibirkšties-VIČI“ atkarpą, sostinės komanda varžoves pasivijo – 35:35.

Trečiąjį rungtynių ketvirtį „Aisčių-LSU-Paradis“ komanda norės užmiršti kuo greičiau. Susikrauti dviženklę persvarą, tris tolimus metimus iš eilės pataikiusioms „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkėms, prireikė tik keturių minučių. Minutės pertraukėlė aikštelės šeimininkių situacijos nepagerino, viešnios sparčiai tolo. Po Hollie Mershon dvitaškio aštuntąją ketvirčio minutę komandas skyrė jau 20 taškų – 29:49. Per likusį laiką vilnietėms taškus rinko tik priekinės linijos krepšininkės.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Kibirkšties-VIČI“ persvara išaugo iki 28 taškų, Ievai Šimkutei įmetus dvitaškį – 38:64. Susikrautą pranašumą sostinės klubas išlaikė iki finalinės sirenos.

„Aistės-LSU-Paradis“: N.Skadaitė 19, V.Kaminskytė 8.

„Kibirkštis-VIČI“: I.Krastina 14 taškų, L.Pikčiutė (10 atk. kamuolių) ir V.Kuktienė po 9.