LMKL pusfinalis: „Kibirkštis“ sutriuškino „Fortūnos“ komandą ir išsiveržė į priekį

„Kibirkšties“ triumfas
Augusto Didžgalvio nuotr. / „Kibirkšties“ triumfas
0

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės triuškinama pergale pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos pusfinalio seriją. Nugalėtojų titulą ginančios vilnietės namuose 100:45 (30:7, 22:13, 24:13, 24:12) nepaliko vilčių Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkėms ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1-0. Kitas rungtynes komandos ketvirtadienį žais Klaipėdoje.

Šių rungtynių metų „Kibirkšties-VIČI“ komandos krepšininkės apdovanojo perspektyvias Vilniaus krepšinio mokyklos mergaites. Lėšos buvo surinktos labdaringose-kalėdinėse krepšinio rungtynėse su įžymių vyrų komanda „Kažkur Matyti“.

„Kibirkštis-VIČI“ rungtynių pradžioje spurtavo 17-2, antroje kėlinio dalyje jau pirmavo 20-ies taškų skirtumu, po 10-ies minučių kovos komandos skyrė 23 taškai (30:7). Vaizdas nesikeitė ir antrame kėlinyje. Vilniaus krepšininkės dominavo aikštėje ir toliau didino pranašumą. Ketvirčio viduryje jis jau siekė 30 taškų (41:10). Sėkmingą „Kibirkšties-VIČI“ komandos žaidimą apkartino Marinos Solopovos trauma, dėl kurios ji aikštėje nebepasirodė.

Antroje rungtynių pusėje mačas vyko pagal pirmosios dalies scenarijų. „Kibirkšties-VIČI“ komanda toliau didino pranašumą. Po trijų kėlinių Vilniaus klubas pirmavo 43-ių taškų skirtumu. Paskutiniame kėlinyje „Fortūnos“ komanda kapituliavo, pajūrio komandos trenerė Ramunė Kumpienė leido pasireikšti jaunosioms komandos krepšininkėms, o Vilniaus klubas pasiekė 100 pelnytų taškų ribą (100:45).

„Kibirkštis-VIČI“ užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (51/36).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Mantė Kvederavičiūtė. Puolėja per 23 minutes pelnė 20 taškų, perėmė 2 ir atkovojo 1 kamuolį.

Lina Pikčiutė įmetė 17 taškų (10 atk. kam., 4 rez. per., 7 kld.), Ieva Krastina – 16 (5 per., 3 rez. per.), Sofija Aleksandravicius – 14 (10 atk. kam.), Hollie Mershon – 10 (8 rez. per.), Marina Solopova – 8, Rima Valentienė – 5 (3 rez. per.), Eglė Šniokaitė ir Ieva Šimkutė (6 atk. kam.) po 4, o Vita Kuktienė – 2.

„Fortūnos“ komandoje Gabrielė Gutkauskaitė įmetė 14 taškų, o Agnė Černeckytė pridėjo 12.

Atsakomosios serijos rungtynės ketvirtadienį vyks Klaipėdoje. Jeigu prireiks trečiųjų rungtynių, tai jos šeštadienį bus žaidžiamos Vilniuje. Kitose pusfinalio serijoje Marijampolės „Sūduva“ 1-0 pirmauja prieš Kauno rajono „Sirenas“.