2009 03 06

„Neptūnas ir „Sakalai“ neprilygo lyderiams

Lietuvos krepšinio lygos rungtynėse penktadienį turnyro favoritai Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ svečiuose nepaliko šansų savo varžovams.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ - Šarlerua „Spirou“ 77:56
Vilniečių gretose išsiskyrė M.Petravičius - 24 taškai ir 15 atkovotų kamuolių. / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Vos 17 taškų antroje rungtynių dalyje praleidęs Kauno „Žalgiris“ iškovojo penkioliktą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL). Kauniečiai išvykoje 77:51 (12:17, 18:17, 21:10, 26:7) įveikė Vilniaus „Sakalus“.

„Sakalai“ antro ketvirčio pradžioje pirmavo 22:12, o įpusėjus mačui vis dar buvo priekyje – 34:30. Tačiau po ilgosios pertraukos „Žalgiris“ perėmė vadžias į savo rankas.

Po Dainiaus Šalengos metimo trečiajame kėlinyje kauniečiai persvėrė rezultatą (40:39), o spurto nesustabdė nė techninė pražanga Gintarui Krapikui. Po to svečiai tik dar labiau atitrūko ir besibaigiant ketvirčiui įgijo 9 taškų persvarą – 51:42.

Ketvirtajame kėlinyje „Žalgiris“ visiškai dominavo. Skirtumas greitai tapo dviženklis (56:46), o likus žaisti pustrečios minutės kauniečių persvara perkopė ir 20 taškų (70:49). Per ketvirtą kėlinį „Sakalai“ pataikė tik 3 metimus iš 12 ir suklydo 7 kartus.

„Žalgiris“: Dainius Šalenga 20, Paulius Jankūnas 19 (7 atk. kam., 3 blk.), Jonas Mačiulis 17, Artūras Milaknis 8. „Sakalai“: Arnas Labuckas 16, Laurynas Samėnas 8 (7 kld.), Rokas Ūzas 7.

Keturioliktąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) šį vakarą iškovojo Vilniaus „Lietuvos rytas“. Vilniečiai išvykoje 93:72 įveikė Klaipėdos „Neptūną“.

Galutinis rungtynių rezultatas neatspindi tikrosios rungtynių eigos. Triuškinantį pranašumą sostinės krepšininkai susikrovė per paskutiniąją mačo minutę, kurią „Lietuvos rytas“ laimėjo 11:0.

36-ąją rungtynių minutę Deivydas Gailius buvo priartinęs „Neptūno“ komandą iki 6 taškų (74:68), tačiau tada po tritaškį pataikė Martynas Gecevičius bei Chuckas Eidsonas ir svečiai atitrūko (80:68).

„Lietuvos rytas“: Marijonas Petravičius 24 (15 atk. kam.), Justinas Sinica 12, Steponas Babrauskas 12, Donatas Zavackas 9, Chuckas Eidsonas 9, Milko Bjelica 9, Artūras Jomantas 9. „Neptūnas“: Valdas Vasylius 21, Martynas Mažeika 15, Deivydas Gailius 14, Paulius Morkeliūnas 10, Arvydas Eitutavičius 9.

„Lietuvos ryto“ treneris Rimas Kurtinaitis:
„Noriu pagirti „Neptūno“ komandą. Jie šiandien žaidė puikiai ir pridarė mums daug problemų. Turėjome didžiąją rungtynių dalį žaisti su pagrindiniais krepšininkais, nors važiuodami į Klaipėdą planavome pagrindiniams žaidėjams duoti šiek tiek poilsio. Visgi teko žaisti su pagrindu, nes atitrūkti pavyko tik pačioje rungtynių pabaigoje“.

„Neptūno“ trenerio asistentas Paulius Juodis:

„Jeigu ne ta paskutinė rungtynių minutė, viskas būtų buvę gerai. Vyrai parodė charakterį, o pačioje mačo pabaigoje mums pritrūko fizinės jėgos. „Lietuvos rytas“ yra tokia komanda, kuri už menkiausią klaidą varžovus baudžia taškais“.