2013 12 11 /20:50

„Neptūnas“ nepasipriešino serbams ir atsisveikino su viltimis patekti į kitą Europos taurės etapą

Klaipėdos „Neptūnas“ lemiame Europos taurė mače 81:91 (20:31, 16:22, 17:19, 28:19) pralaimėjo Kragujevaco „Radnički“ ekipai ir prarado viltis patekti į kitą varžybų etapą.
Justas Sinica
Justas Sinica / Aurelijos Kripaitės/15min.lt nuotr.

Kragujevaco „Radnički“ kur kas sėkmingiau pradėjo susitikimą. Po trijų minučių šeimininkai buvo pelnę jau 9 taškus, o klaipėdiečiams vienintelius 2 taškus įmetė Simas Galdikas. Nors įpusėjus kėliniui, po Justo Sinicos tritaškio, lietuviams pavyko kiek priartėti – 11:15, varžovai surengė dar vieną spurtą ir atitrūko jau 23:13. Uostamiesčio ekipai per likusį laiką nepavyko priartėti prie serbų ir kėlinys baigėsi rezultatu 20:31.

Antrajame ketvirtyje ir vėl pranašesni buvo „Radnički“ klubo krepšininkai ˜– po dviejų minučių jų pranašumas šoktelėjo iki 39:23. Iki didžiosios pertraukos „Neptūnui“ tik nežymiai pavyko sumažinti deficitą, po dviejų kėlinių rezultatas buvo 36:53.

Trečiame ketvirtyje padėtis nesikeitė, klaipėdiečius į priekį traukė Mindaugas Girdžiūnas, tačiau jo indėlio buvo ne gana – varžovai atsakydavo taikliai metimais ir skirtumas nemažėjo. Įpusėjus kėliniui „Neptūnas“ atsiliko 45:60. Lietuviams nesisekė ir toliau, o serbai buvo nusiteikę juos sutrypti. Paskutiniąją ketvirčio minutę „Radnički“ spurtavo ir pasiekė dvidešimties taškų persvarą – 72:51. Mantas Runkauskas sumetė baudų metimus ir prieš paskutinįjį kėlinį lietuviai atsiliko 53:72.

Ketvirtajame kėlinyje komandą tritaškiu dar bandė atgaivinti Edgaras Ulanovas, tačiau Klaipėdos ekipą serbai skandino toliau. Likus 5 minutėms iki mačo pabaigos „Neptūnas“ atsiliko 65:85. Vis dėlto klaipėdiečiai pabudo – tritaškį smeigė Justas Sinica, Simas Galdikas – dvitaškį. Tačiau laiko prisivyti varžovus ir persverti rezultatą nepakako – „Neptūnas“ pralaimėjo 81:91.

„Neptūnas“: E.Ulanovas 17, J.Sinica 15, S.Galdikas 12 (7 atk. kam.), V.Vasylius 10, M.Runkauskas 8, A.Smithas 7, M.Mažeika (5 rez. perd.) ir M.Girdžiūnas po 6.

„Radnički“: S.Lešičius 20 (8 atk. kam.), N.Kaliničius 17 (8 atk. kam.), S.Birčevičius ir M.Marinovičius po 11, D.Mladanas 8, M.Dimičius 7, S.Balmazovičius ir N.Jevtovičius po 6, D.Seeley 5.

H grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

6. Klaipėdos „Neptūnas“ 3 6 722:733

Trys geriausios grupės komandos pateks į antrąjį Europos taurės vyrų krepšinio turnyro etapą.