Europos taurės ketvirtfinalyje Donato Motiejūno ekipa sužaidė lygiosiomis, Mindaugo Katelyno – laimėjo

Mindaugas Katelynas
Šarūno Mažeikos/BFL nuotr. / Mindaugo Katelyno ekipa žengė tvirtą žingsnį Europos taurės finalo ketverto link.
Šaltinis: BNS
0

Trečiadienį sužaistos pirmosios antrojo pagal pajėgumą Senajame žemyne 2010-2011 metų sezono Europos taurės vyrų krepšinio turnyro ketvirtfinalio rungtynės.

Įtikinamą pergalę savo aikštėje iškovojo Mindaugo Katelyno Sevilijos „Cajasol“ (Ispanija) klubas, 67:49 (14:16, 16:8, 13:13, 24:12) nugalėjęs Kijevo „Budivelnik“ (Ukraina) komandą, kurioje nebuvo Michailo Anisimovo.

M. Katelyno indėlis į pergalę – 14 taškų, 2 atkovoti kamuoliai, rezultatyvus perdavimas, klaida ir pražanga. Per 27 minutes jis pataikė 2 tritaškius iš 4 bei 4 dvitaškius iš 6. 15 taškų prie pergalės prisidėjo Txemis Urtasunas, 11 – Tariqas Kirksay.

Svečių ekipoje išsiskyrė Billy Keysas, Lamayne'as Wilsonas (po 11 tšk.) ir Zachas Morley (10 tšk.).

Realų šansą į finalo ketverto turnyrą patekti išsaugojo Donato Motiejūno Trevizo „Benetton“ (Italija) klubas, trečiadienį svečiuose susitikimą su Getingeno „BG Goettingen“ (Vokietija) ekipa baigęs lygiosiomis – 66:66 (15:21, 17:20, 19:9, 15:16).

Lietuvis į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 9 taškus, atkovojo 8 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 varžovų metimus, triskart suklydo ir prasižengė 4 kartus. Per 26 su puse minutės (26:39) D. Motiejūnas prametė visus 3 tritaškius, pataikė 2 dvitaškius iš 7 bei realizavo 5 baudų iš 8.

Rezultatyviau už puolėją iš Lietuvos svečių gretose žaidė tik Alessandro Gentile (22 tšk.) ir Gregas Bruneris (10 tšk.).

Šeimininkams Mike'as Scottas pelnė 15 taškų, Dwyane'as Andersonas – 13, Trentonas Meachamas – 11.

Kitų pirmųjų ketvirtfinalio rungtynių rezultatai

Kazertos „Pepsi“ (Italija) 84 90 Kazanės „Uniks“ (Rusija)

Zagrebo „Cedevita“ (Kroatija) 90 81 Madrido „Asefa Estudiantes“ (Ispanija)

Atsakomosios rungtynės kovo 30-ąją bus žaidžiamos Kijeve, Trevize, Kazanėje ir Madride.

Finalo ketverto turnyras balandžio 16-17 dienomis vyks Trevize.