2014 04 06

Pergalę Alytuje iškovojęs „Lietkabelis“ pakilo į aukščiausią poziciją LKL čempionate

Itin svarbiose ir atkakliose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Alytaus „Dzūkija“ 55:57 (12:12, 16:18, 16:17, 11:10) neatsilaikė prieš Panevėžio „Lietkabelį“ (12/18), kuris turnyro rikiuotėje pakilo į septintąją vietą. Proga pakilti aukščiau nepasinaudoję alytiškiai (11/19) lieka dešimti. Tai aukščiausia panevėžiečių vieta šio sezono LKL pirmenybėse.
„Lietkabelio“ krepšininkai
„Lietkabelio“ krepšininkai / kk lietkabelis nuotr.

Rungtynės, per kurias komandoms pirmiausia rūpėjo gynyba, prasidėjo keturiais iš eilės aikštės šeimininkų pelnytais taškais, į kuriuos Goranas Vrbancas ir Ivanas Neliubovas atsakė septyniais.

Alytiškis Darius Gvezdauskas tritaškiu išlygino rezultatą ir nuo to momento dažniausia situacija aikštėje buvo lygybė. Pirmajame kėlinyje tai pasikartojo dar kartą, o antrajame – dar tris. Iki ilgosios pertraukos nei vienai ekipai taip ir nepavyko susikrauti nors šiek tiek didesnės persvaros.

Netaiklūs metimai, klaidos ir prasta kova dėl atšokusių kamuolių „Lietkabeliui“ neleido pabėgti. Alytiškiai, savo ruožtu, klydo dar dažniau, o baudas iki ketvirtojo kėlinio mėtė tik 23 procentų tikslumu.

Po pertraukos dviem tritaškiais G.Vrbancas panevėžiečių persvarą kilstelėjo iki šešių taškų, tačiau Giedrius Staniulis ir Paulius Dambrauskas netrukus atstatė status quo.
Savo taikliu metimu 29 susitikimo minutę šio sezono LKL rekordininkas kovoje dėl atšokusių kamuolių G.Staniulis pasiekė dvigubą dublį.

Ketvirtasis ketvirtis prasidėjo dar nerezultatyviau nei vyko pirmieji trys kėliniai. Per beveik penkias minutes „Lietkabelis“ buvo pelnęs du taškus, „Dzūkija“ – vieną. Įpusėjus ketvirčiui, švieslentė vėl fiksavo lygybę 48:48.

Likus keturiomis minutėms iki mačo pabaigos Eigirdas Žukauskas išvedė „Dzūkiją“ į priekį tašku, tačiau G.Vrbancas dvitaškiu ir Darius Griškėnas tritaškiu „Lietkabelio“ kartelę pakėlė ties keturių taškų riba.

Tuo metu komandos apsikeitė keliomis nesėkmingomis atakomis bei G.Staniulio tiksliu dvitaškiu.

Iki susitikimo pabaigos dar buvo likusios 34 sekundės, tačiau per jas nė vienas krepšininkas pelnyti taškų nesugebėjo. Arčiausiai to buvo Darrickas Leonardas, kuris likus žaisti dvi sekundes stojo prie baudų metimų linijos.

Pirmojo nepataikęs, antrąjį Panevėžio amerikietis prametė sąmoningai.

Rezultatyviausi nugalėtojų žaidėjai: G.Vrbancas 24 taškai (6/10 tritaškiai), I.Neliubovas 9 (7 atkovoti kamuoliai), D.Leonardas ir Mantas Virbalas po 8.

„Dzūkijai“ daugiausiai taškų įmetė: G.Staniulis 15 (18 atkovotų kamuolių), E.Žukauskas 14, P.Dambrauskas 9 (tritaškiai 1/9).

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (13/1), lenkiantis Klaipėdos „Neptūną“ (11/3) ir čempiono titulą ginantį Kauno „Žalgirį“ (12/4).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):