2010 11 12

„Real“ vos išvengė netikėto pralaimėjimo namuose – juos išgelbėjo teisėjai? (papildyta 11.50 val., nuotraukos, video)

Trečią pergalę ketvirtose Eurolygos B grupės rungtynėse pasiekė Madrido „Real“ ekipa, kuri namuose 83:81 (14:20, 23:16, 18:18, 18:19, 10:8) tik po pratęsimo palaužė Bambergo „Brose Baskets“ (2 ir 2) krepšininkus. Tiesa, po šių rungtynių kritikos lavina vėl užgriuvo Eurolygos teisėjus.
Madrido krepšininkai išsigelbėjo paskutinėmis rungtynių akimirkomis
Madrido krepšininkai išsigelbėjo paskutinėmis rungtynių akimirkomis. / „Scanpix“ nuotr.

Prasidėjus paskutinei ketvirto kėlinuko minutei aikštės šeimininkai dar pirmavo 71:66, bet į lemiamą šturmą kilę vokiečiai netrukus sumažino deficitą iki minimumo – 71:72. Pražanga sustabdytas C.Suarezas realizavo vieną baudą iš dviejų (73:71) ir dar paliko šansą svečiams. Šie juo pasinaudojo: tiksliai baudų metimus realizavo P.Šuputas – 73:73. Pergalę galėjęs išplėšti S.Llullo tritaškis tikslo nepasiekė, todėl komandoms teko žaisti pratęsimą.

Papildomo laiko pabaigoje priekyje vėl buvo karališkasis klubas (81:77), tačiau dvi sėkmingos „Brose Baskets“ atakos vėl atkūrė pusiausvyrą – 81:81. Tiksint paskutinėms susitikimo sekundėms D.Fischeris įmetė dvitaškį (83:81) ir priešininkų atsakui paliko laiko. Vokietijos čempionų lemiamą antpuolį nutraukė kamuolį perėmęs J.Garbajosa, taip galutinai palaidodamas jų šansus.

„Real“: Felipe Reyesas 18, Sergio Llullas 12 (1/5 tritaškiai), D'oras Fischeris 10, Clay Tuckeris, Novica Veličkovičius ir Ante Tomičius po 9.

„Brose Baskets“: Brianas Robertsas 21, Kyle'as Hinesas 17, Predragas Šuputas 14, Johanas Goldsberry 9.

Papildyta 11.50 val. Ispanijos spauda skelbia, jog „Real“ krepšininkai Vokietijos klubą įveikė ne be teisėjų pagalbos, rašo sportalas.com. Pratęsimo metu šeimininkams pirmaujant 81:79, „Brose Baskets“ gynėjas pataikė tritaškį, tačiau teisėjai įskaitė tik du taškus. Be to, spėliojama ar minėto epizodo metu dar nebuvo ir prasižengta. Skandalingo epizodo vaizdo pakartojimas matyti žemiau pateiktame video nuo 2 minutės 40 sekundžių.