2014 02 13 /21:48

Saldi pirmoji pergalė Eurolygos „Top 16“: „Žalgiris“ savo arenoje 89:77 patiesė „Partizan“

Kauno „Žalgirio“ troškimas išsipildė – ketvirtadienį įspūdingai žaidę kauniečiai savo arenoje pagaliau iškovojo pirmąją pergalę Eurolygos „Top 16“ etape. Sauliaus Štombergo kariauna rungtynes pradėjo labai užtikrintai ir jau po dviejų kėlinių pirmavo solidžiu skirtumu. Žalgiriečiai iki mačo pabaigos užtikrintai kontroliavo žaidimą ir 89:77 (29:16, 29:25, 19:18, 12:18) parklupdė Belgrado „Partizan“ bei įsirašė pirmąją pergalę F grupėje.
Martynas Pocius
Kauno „Žalgiris“ – Belgrado „Partizan“ / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie beveik 10 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Po šio mačo ir Kauno „Žalgiris“, ir Belgrado „Partizan“ Eurolygos „Top 16“ turi po vieną pergalę iš 6 bandymų.

Kauniečiai susitikime su Belgrado „Partizan“ savo sąlygas pradėjo diktuoti nuo pat mačo pradžios. „Žalgiris“ jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklį skirtumą ir net neketino mažinti apsukų. Trečiajame kėlinyje Kauno klubo pranašumas pasiekė 20 taškų ir serbai jau nesugebėjo atsitiesti. Lietuviai laimėjo.

Jau nuo pirmųjų minučių „Žalgiris“ pradėjo bombarduoti varžovus tolimais šūviais. Martyno Pociaus šou dėka lietuviai pirmojo ketvirčio pabaigoje jau turėjo 10-ies taškų persvarą.

Antrajame kėlinyje prabilo ir J.Dentmonas, kurio pastangomis kauniečiai atitrūko nuo „Partizan“ jau 20 taškų.

J.Dentmonas siautėjo ir trečiajame kėlinyje, prie jo dėjimais prisijungė ir R.Javtokas. Įspūdingo puolimo dėka kauniečiai išlaikė solidų pranašumą. Lemiamame ketvirtyje „Partizan“ sugebėjo sumažinti „Žalgirio“ persvarą iki 10-ies taškų, bet lietuviai pergalės iš savo rankų jau nepaleido.

„Žalgiris“: J.Dentmonas (6 rez. perd.) 23, M.Pocius (7 rez. perd.) 18, R.Javtokas 14, P.Jankūnas ir T.Dimša po 12, V.Lipkevičius 6, T.Klimavičius 4.

„Partizan“: B.Bogdanovičius 24, J.Lauvergne 14, N.Milutinovas 10, D.Musli 9, M.Andričius 7, D.Gagičius 5, N.Bezbradica 4, M.Tepičius ir B.Dallo po 2.

„Žalgiris“ – „Partizan“ 89:77 (29:16, 29:25, 19:18, 12:18)

Dvitaškiai: 68 proc. (20/29) – 63 proc.(26/41)

Tritaškiai: 42 proc. (11/26) – 18 proc. (3/16)

Baudų metimai: 76 proc. (16/21) – 72 proc. (16/22)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 22

Klaidos: 16 –21

Rezultatyvūs perdavimai: 24 – 11

Perimti kamuoliai: 5 – 9

Blokai: 5 – 5

F grupės septintojo turo mačą Kauno „Žalgiris“ vasario 21 dieną svečiuose žais su Madrido „Real“ klubu.

Kitame F grupės mače Tel Avivo „Maccabi“ vargais negalais 66:64 (22:21, 17:18, 13:11, 14:14) palaužė Miuncheno „Bayern“ krepšininkus.

Dar viename šios grupės susitikime dviejų lietuvių atstovaujamas Krasnodaro „Lokomotiv“ 74:78 (23:18, 13:22, 18:18, 20:20) nesugebė namuose įveikti Madrido „Real“.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Belgrado „Partizan“ (Serbija) 1 5 427:487

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios F grupės komandos.

Ketvirtasis kėlinys 89:77 (29:16, 29:25, 19:18, 12:18)

10 min. „Žalgiris“ kiek patampė likimą už ūsų ir leido serbams sumažinti skirtumą iki 10-ies taškų, bet pakovoti dėl pergalės „Partizan“ jau neturėjo vilčių. Kauno klubas laimėjo mačą 89:77.

5 min. Nors serbai iš visų jėgų bandė priartėti prie žalgiriečių, Kauno klubas atrasdavo tam priešnuodžių. J.Dentmono tritaškis ir gražus R.Javtoko dvitaškis – 85:70.

2 min. Š.Jasikevičiaus klaida ir techninė pražanga leido „Partizan“ klubui kiek priartėti prie kauniečių 77:64.

Trečiasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Partizan“ 77:59 (29:16, 29:25, 19:18)

10 min. Kauniečių tritaškiai nesibaigė – J.Dentmonas pataikė tolimą metimą, tačiau keliomis rezultatyviomis atakomis atsakė ir varžovai – 77:59.

8 min. „Partizan“ niekaip nepavyko bent truputį priartėti prie lietuvių. R.Javtoko dvitaškis ir V.Lipkevičiaus baudos metimas padidino lietuvių persvarą iki 20 – 74:54.

5 min. Serbai surengė nedidelį spurtą 6:0 ir privertė S.Štombergą prašyti minutės pertraukėlės. Po jos kauniečiai kaip reikiant atsigavo – P.Jankūno ir įspūdingas T.Dimšos dėjimai padidino lietuvių pranašumą iki 69:50.

2 min. Kėlinys prasidėjo nerezultatyviai. „Partizan“ ekipa per kelias minutes nesukrapštė nė taško, o į „Žalgirio“ kraitį du taškus galingu dėjimus pridėjo tik R.Javtokas 60:41.

Antrasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Partizan“ 58:41 (29:16, 29:25)

10 min. J.Dentmonas „Partizan“ klubą baudė ir toliau – trys taškai. Paskutinėmis ketvirčio sekundėmis dar apie save priminė ir M.Pocius, pataikydamas įspūdingą tritaškį 58:41.

8 min. Kauniečiai vis dažniau stojo prie baudų metimų linijos, o tada išmušė P.Jankūno valanda. Po aukštaūgio dvitaškio Kauno klubas įgijo rekordinį pranašumą 50:36.

6 min. Komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o „Žalgiris“ neleido serbams sumažinti dviženklio pranašumo. Po J.Dentmono taiklaus baudos metimo – 43:32.

4 min. „Žalgirio“ puolimas pagerėjo, kai į aikštę sugrįžo M.Pocius ir J.Dentmonas. Po pastarojo tritaškio kauniečiai padidino persvarą iki 8 – 34:26.

2 min. Antrajame ketvirtyje kauniečiai pateko į duobę. Lietuviai tris kartus apmaudžiai prarado kamuolį savo aikštės pusėje ir leido serbams pelnyti taškus greitų atakų metu. Žalgiriečiai pralaimėjo atkarpą 0:8, tačiau vis dar pirmavo 29:24.

Pirmasis kėlinys: „Žalgiris“ – „Partizan“ 29:16

10 min. Paskutines kelias minutes taškus rinkti abiems komandoms sekėsi sunkiau. T.Dimša paskutinėmis sekundėmis įmetė dvitaškį nuo lentos ir padidino savo ekipos persvarą 29:16.

8 min. Kauno klubas įsismagino – tritaškį į varžovų krepšį paleido T.Dimša, vėliau jaunasis žalgirietis pridėjo dar du taškus. Prie spurto prisijungė ir J.Dentmonas, dvitaškiu padidindamas lietuvių persvarą iki 11-os – 27:16.

5 min. Toliau tęsėsi M.Pociaus šou. Po dar vieno jo dvitaškio ir puikaus reido po krepšiu „Žalgiris“ buvo priekyje jau 17:11. Tačiau lietuviams labai sunkiai sekėsi sustabdyti varžovų lyderį B.Bogdanovičių.

2 min. Kauniečių taškų sąskaitą tritaškiu atidarė M.Pocius. Prie jo dvitaškiu prisidėjo P.Jankūnas ir lietuviai pirmavo 7:4.

„Žalgirio“ starto penketas: Justinas Dentmonas, Martynas Pocius, Vytenis Lipkevičius, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.