2014 03 19

Sėkmė LMKL pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse lydėjo „Fortūną

Panaikinusios 17 taškų deficitą Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ nesugebėjo įveikti Klaipėdos „Fortūnos“ dramatiškose Lietuvos moterų krepšinio lygos ketvirtfinalio serijos pirmosiose rungtynėse. Uostamiesčio komanda savo aikštėje įveikė kaunietes rezultatu 72:67 (20:9, 10:14, 15:18, 27:26), išsaugojo aikštės pranašumą ir serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį. Antrosios serijos rungtynės įvyks šeštadienį Kaune.
Klaipėdos „Fortūna“ rimtai rengiasi atkrintamosioms LMKL čempionato varžyboms – klubas pasirašė sutartį su buvusia Kauno „VIČI-Aisčių“ gynėja Tatsiana Likhtarovič. / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pasinaudojusi labai prastu viešnių pataikymu pirmosiomis dvikovos minutėmis, „Fortūna“ be atsako pelnė 11 taškų pirmojo kėlinuko viduryje – 15:4. Po minutės pertraukėlės kaunietėms pavyko pristabdyti dviženklę persvarą susikrovusias varžoves, Jolantai Marmienei tritaškiu nutraukus šešias tuščias komandos minutes.

Nors Agnė Černeckytė pataikė du tolimus metimus iš eilės antrojo ketvirčio pradžioje, o aikštelės šeimininkės nutolo solidžiu atstumu – 26:9, sužaidus 6 minutes jau trenerei Ramunei Kumpienei teko prašyti minutės pertraukėlės, jos vadovaujamai komandai neberandant kelių link studenčių krepšio. Perėmusios iniciatyvą kaunietės nesustojo ir po Neringos Skadaitės dvitaškio sumažino deficitą iki 7 taškų – 28:21.

Labai atkaklaus ir banguoto trečiojo ketvirčio pradžioje ratęsusios sėkmingą žaidimą, „Aistės-LSU-Paradis“ priartėjo vieno metimo atstumu (34:31). Kadangi aikštelėje vienu metu žaidė Monika Grigalauskytė ir Eglė Šikšniūtė, nusileidusios ūgiu kaunietės tris atakas iš eilės bandė laimę tolimais metimai, kurie tikslo nepasiekė. Tuos pasinaudojusios uostamiesčio krepšininkės vėl nutolo ir po Linos Aglinskaitės dvitaškio su varžovės pražanga vėl susikrovė dviženklę persvarą (41:31).

Lauros Svarytės vedamos viešnios rankų nenuleido ir sumažino atsilikimą iki minimumo, „Aisčių-LSU-Paradis“ puolėjai pataikius du tritaškius iš eilės trečioje kėlinuko pabaigoje bei ketvirtojo pradžioje. Iš komandos lyderės estafetę perėmusi Greta Tamašauskaitė užbaigė dvi atakas iš eilės, po kurių trumpai dvikovos pradžioje pirmavusi Kauno komanda išsiveržė į priekį – 48:47.

Kėlinuko viduryje susigrąžinusios pranašumą klaipėdietės lengviau atsikvėpė puikią atkarpą L.Aglinskaitei. Puolėja pelnė 7 taškus iš eilės ir labiausiai prisidėjo prie to, kad „Fortūna“ nutoltų saugiu atstumu – 65:56, likus žaisti mažiau nei tris minutes. Milžiniškomis pastangomis „Aistės-LSU-Paradis“ pabandė išgelbėti rungtynes, sumažino atsilikimą iki 4 taškų, tačiau pražangų taktika nepasiteisino.

„Fortūnai“ L.Aglinskaitė pelnė 19, E.Šikšniūtė (10 atk. kamuolių) – 14, M.Grigalauskytė (13 atk. kamuolių) – 11 taškų.

„Aisčių-LSU-Paradis“ komandoje išsiskyrė L.Svarytė ir N.Skadaitė, surinkusios, atitinkamai, 21 ir 15 taškų. G.Tamašauskaitė ir J.Marmienė pridėjo po 11 taškų.