2014 11 29

„Šiauliai“ įveikė 15-ąjį pralaimėjimą patyrusius „Mažeikius“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Mažeikiuose vietos „Mažeikiai“ (0/15) patyrę eilinę nesėkmę, kai 60:69 (14:18, 22:14, 9:25, 15:12) nusileido „Šiaulių“ (7/7) krepšininkams.
 „Šiauliai“ namuose pralaimėjo LKL lyderiui Kauno „Žalgiriui“ 58:89
„Šiauliai“ / Alvydo Januševičiaus nuotr.

Pirmajame kėlinyje sužaidus 8 minutes po R.Alijevo tritaškio „Šiauliai“ šiek tiek atitrūko (15:10) ir po 10 minučių turėjo keturių taškų persvarą – 18:14. Antrajame ketvirtyje aikštės šeimininkai surengė spurtą ir aplenkė svečius – 26:23. „Šiauliai“ rezultatą buvo persvėrę, tačiau kelias minutes iš eilės į kiekvieną sėkmingą šiauliečių ataką šeimininkai atsakydavo dviem rezultatyviomis atakomis ir po 20 min. pirmavo 36:32.

Trečiasis ketvirtis „Mažeikiams“ prasidėjo tragiškai – svečiai įmetė 11 taškų be atsako ir užtikrintai išsiveržė į priekį – 43:36. Nors likus žaisti 2 min. komandas teskyrė 4 taškai (45:49), tačiau šiauliečiai trečią ketvirtį baigė R.Alijevo ir R.Giedraičio tritaškiais. Tai leido susikrauti dviženklę persvarą – 57:45.

Lemiamo ketvirčio pradžioje „Šiaulių“ krepšininkai išlaikė koncentraciją ir pradėjo kėlinuką atkarpa 4:0. Vis dėlto, tai šeimininkų nesugniuždė ir mačui einant į pabaigą jie surengė dar vieną spurtą.

Likus žaisti 5 min. „Mažeikiai“ priartėjo iki 10 taškų. Svečiai atsakė J.Juciko baudų metimais, bet tada D.Tarvydas smeigė du tritaškius iš eilės ir likus 2 su puse minutės ekipas skyrė tik 6 taškai (59:65). Šeimininkai viską bandė išspręsti tritaškiais, tačiau jie nekrito. Likus minutei pražanga sustabdytas J.Lee sumetė baudas, „Mažeikiai“ neįmetė ir R.Alijevo dvitaškis likus 16 sek. užtikrino svečių pergalę.

„Mažeikiai“: A.Gydra (4/7 dvit., 2/3 trit.) 16, D.Tarvydas (2/6 trit., 6 išprov. praž.) 12, V.Pikalavičius ir G.Maceina po 9.

„Šiauliai“: R.Giedraitis (4/7 trit.) 21, R.Alijevas (4/6 trit.) 17, V.Šulskis ir J.Jucikas po 6.