2010 01 15

Šiškauskas ir Rubio – naudingiausi Eurolygos savaitės žaidėjai

Naudingiausio ULEB Eurolygos vyrų krepšinio turnyro dešimtosios reguliariojo sezono savaitės žaidėjo titulą pasidalijo po 33 naudingumo balus surinkę Ramūnas Šiškauskas ir ispanas Ricky Rubio.
R.Šiškauskas surinko 33 naudingumo balus
R.Šiškauskas surinko 33 naudingumo balus. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkai ketvirtadienį namuose 84:83 įveikė Vitorijos „Caja Laboral“ ekipą ir užsitikrino pirmą vietą C grupėje, o 31 metų 198 cm ūgio lietuvis nugalėtojams pelnė 21 tašką, po krepšiais atkovojo 7 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, trissyk suklydo, 2 kartus prasižengė ir išprovokavo 6 varžovų pražangas. Per beveik 38 minutes (37:39) R.Šiškauskas pataikė 3 tritaškius iš 4, 4 dvitaškius iš 5 ir realizavo 4 baudų metimus iš 6.

„Regal FC Barcelona“ (Ispanija) komanda savo aikštėje ketvirtadienį 85:70 nugalėjo Sienos „Montepaschi“ (Italija) klubą, o 19-metis 192 cm ūgio ispanas prie dešimtosios pergalės prisidėjo 14 taškų, 10 rezultatyvių perdavimų, 3 sugriebtais ir 4 perimtais kamuoliais. Per 25 minutes (25:06) R.Rubio pataikė vienintelį mestą tritaškį, 1 dvitaškį iš 3, realizavo 9 baudų metimus iš 10, sykį suklydo, triskart prasižengė ir privertė varžovus prasižengti 9 kartus.

Trečią vietą naudingiausių savaitės krepšininkų penketuke su 26 balais užėmė amerikietis Prestonas Shumpertas, kurio Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija) trečiadienį svečiuose 75:60 nugalėjo Orleano „Entente“ (Prancūzija) penketuką.

30-metis 198 cm ūgio puolėjas į aikštelės šeimininkų krepšį įmetė 21 tašką, atkovojo 5 ir perėmė 3 kamuolius, kartą suklydo, dusyk prasižengė ir išprovokavo dvi šeimininkų pražangas. Per 26 minutes (25:45) P.Shumpertas pataikė 4 tritaškius iš 5, 3 dvitaškius iš 4 bei realizavo visus 3 baudų metimus.

Naudingiausių savaitės žaidėjų penketuką baigia po 25 naudingumo balus surinkę 32 metų 204 cm ūgio amerikietis Mike'as Batiste (Atėnų „Panathinaikos“, Graikija), 26 metų 201 cm ūgio kroatas Marko Tomas (Zagrebo „Cibona“, Kroatija) ir 28 metų 203 cm rusas Viktoras Chriapa (Maskvos CSKA, Rusija).