2014 05 18 /17:27

„TonyBet“ košmaras Martynas Mažeika antrą kartą pusfinalyje pataikė lemiamą metimą ir išvedė „Neptūną“ į LKL finalą

Antrosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio rungtynėse Klaipėdoje vietos „Neptūnas“ 75:74 (19:14, 18:14, 18;24, 20:22) įveikė Prienų „TonyBet“, laimėjo seriją iki dviejų pergalių 2-0 ir pateko į LKL finalą.
Martynas Mažeika
Martynas Mažeika / Tomo Markelevičiaus nuotr.

Pirmajame kėlinyje svečius į neviltį varė puikiai žaidęs E.Ulanovas, pataikęs visus tris dvitaškius, tritaškį ir dvi baudas. Klaipėdiečiai per pirmas dešimt minučių taikliau metė iš visų distancijų ir geriau kovojo dėl kamuolių.

Po pertraukėlės pirmą kartą į aikštę žengęs T.Brazeltonas tritaškiu pirmą kartą „Neptūnui“ sukrovė dviženklę persvarą – 24:14. Sužaidus 5 min. „TonyBet“ kiek priartėjo (22:29), tačiau prieniškiams itin nekrito – iš pirmų 13 tolimų metimų svečiai buvo pataikę vos du. To tarpu „Neptūnas“ antro kėlinio viduryje jau buvo pataikęs 5 iš 9.

Likus iki pertraukos 3 minutėms E.Ulanovas dvitaškiu klaipėdiečiams sukrovė rekordinį pranašumą – 35:22. Svečiai kiek priartėjo ir ilsėtis komandos išėjo „TonyBet“ atsiliekant 28:37.

Po pertraukos svečiai buvo vėl priartėję, tačiau į aikštę antrą kartą tik įžengęs T.Brazeltonas vėl įsmeigė tritaškį (46:34). Likus žaisti 4 min. M.Lukauskis pagaliau pataikė tritaškį, kuris įkrito su varžovo pražanga, o kitoje atakoje pridėjo dar dvi baudas ir šeimininkų persvara vėl aptirpo (45:49). Penktuoju bandymu tolimą metimą pataikė L.Kisielius ir „Neptūnui“ buvo likęs taškas – 50:51. Po trijų ketvirčių „Neptūnas“ pirmavo 55:52.

Lemiamą ketvirtį „TonyBet“ pradėjo puikiai – spurtas 8:2 ir po Ž.Janavičiaus taškų svečiai pirmavo 58:57. L.Kisielius netrukus smeigė du tritaškius iš eilės, bet V.Vasyliaus du taškai su pražanga neleido „TonyBet“ pabėgti (64:60).

Likus 30 sek. „Neptūnas“ persvėrė rezultatą – 73:72. M.Lukauskis prametė abu baudų metimus, atsikovojo kamuolį, įmetė dvitaškį ir „Neptūnui“ paliko 20 sek. Po krepšiu prasiveržęs M.Mažeika buvo blokuotas, kamuolys ir 7 sek. liko šeimininkams. M.Mažeika pataikė iš vidutinio nuotolio ir svečiams buvo likusios 2,4 sek., tačiau ataka buvo nevykusi.

„Neptūnas“: V.Šarakauskas (5/9 dvit., 10 atk. kam.) ir E.Ulanovas (6/7 dvit., 1/4 trit.) po 16, V.Vasylius (8 atk. kam., 9 išprov. praž.) 12, M.Mažeika (8 išprov. praž.) 11, T.Brazeltonas 8, M.runkauskas ir M.Girdžiūnas po 5, S.Galdikas 2.

„TonyBet“: M.Lukauskis (4/6 dvit., 2/6 trit., 9 atk. kam., 9 rez. perd.) 17, L.Kisielius (4/9 trit.) 16, Ž.Janavičius (4/9 dvit., 2/6 trit., 1/4 baud., 5 rez. perd., 5 klaid., 7 išproc. praž.) 15, V.Čepukaitis (7 atk. kam.) 12, M.Linkevičius 10, A.Valeika 4.

Blokai: 3 – 1

Reguliariajame sezone „Neptūnas“ nė karto neįveikė „TonyBet“. Prienuose šeimininkai laimėjo 71:63, o Klaipėdoje paskutinę sezono dieną prieniškiai laimėjo 83:81.

Pernai pirmą kartą LKL medalius užsikabinęs „Neptūnas“, šiemet jau užsitikrino mažiausiai antrą vietą. Finale Klaipėdos komandos laukia kova iki keturių pergalių su Kauno „Žalgiriu“.