2011 03 20

Utenos „Juventus“ iškovojo BBL Iššūkio taurę

Utenos „Juventus“ klubas po ketverių metų pertraukos padovanojo savo gerbėjams trofėjų. Pilnutėlėje Utenos arenoje Roberto Giedraičio auklėtiniai šeštadienį 89:72 (29:13, 19:18, 16:24, 25:17) įveikė Kauno KK „Kauno“ krepšininkus ir iškovojo Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurę.
Žydrūnas Urbonas
Žydrūnas Urbonas / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmąsias rungtynes Kaune uteniškiai buvo laimėję rezultatu 87:81.

Antrajame mače „Juventus“ krepšininkai nuo pat susitikimo pradžios dominavo aikštelėje. Susitikimą spurtu 7:0 pradėję uteniškiai po Arūno Vasiliausko dvitaškio sužaidus keturias minutes jau turėjo dviženklį pranašumą – 15:4. Vienu metu „Juventus“ pranašumas buvo šoktelėjęs iki aštuoniolikos taškų (25:7), tačiau Roko Ūzo pastangomis kauniečiams ketvirčio pabaigoje pavyko kiek priartėti 29:13.

Antrajame ketvirtyje Rolando Jakšto ir Roko Ūzo tikslių atakų dėka svečių atsilikimas buvo sumažėjęs iki aštuonių taškų (25:33), tačiau du tritaškius iš eilės pataiko Žygimantas Šeštokas, tilimą metimą pridėjo Marius Prekevičius ir „Juventus“ komanda atsitiesė – 44:26. Nors kėlinį tiksliomis atakomis ir vėl baigė R.Ūzas, įpusėjus mačui uteniškiai pirmavo rezultatu 48:31.

Spurtu 9:0 trečiąjį kėlinį pradėję kauniečiai ir vėl sumažino deficitą iki vienženklio (40:48), o įpusėjus kėliniui komandas teskyrė šeši taškai – 50:44. Arūnas Vaisliauskas ir Aurimas Adomaitis vėl sugrąžino uteniškiams dviženklę persvarą (55:44), tačiau svečiai dar kartą grėsmingai priartėjo – 59:55. Komandai labai svarbiu momentu iš toli pataiko A.Vasiliauskas, dvitaškį pridėjo Gintautas Matulis ir prieš lemiamą ketvirtį „Juventus“ pranašumas vėl padidėjo – 64:55.

Paskutinį kėlinį uteniškiai pradėjo tiksliais M.Prekevičiaus ir G.Matulio metimais bei didžiuliam susirinkusių sirgalių džiaugsmui dar kartą pabėgo į priekį – 69:55. Likus žaisti keturias minutes tris uraganiškas atakas surengę uteniškiai įgijo penkiolikos taškų pranašumą (79:64) ir pergalės iš savo rankų jau neišleido – 89:72.

Nugalėtojams 14 taškų surinko Gediminas Maceina (5 atk. kam., 10 rez. perd.), 13 – Arūnas Vasiliauskas, 12 – Aurimas Kieža (10 atk. kam.), 10 – Marius Prekevičius (7 rez. perd.), 9 – Aurimas Adomaitis (6 atk. kam.), 7 – Gintautas Matulis, po 6 – Žygimantas Šeštokas, Jonas Elvikis ir Vaidas Čepukaitis, 4 – Žydrūnas Urbonas, 2 – Marius Pociukonis.

Kauniečių ekipoje išsiskyrė Rokas Ūzas (21 tšk.), Šarūnas Vasiliauskas (13 tšk.), Vytenis Jasikevičius (12 tšk.) bei Povilas Čukinas (10 tšk.).