2012 09 11 /2012 09 12

Vlado Garasto taurės turnyre „Lietuvos rytas“ įveikė „Lokomotiv-Kuban“

Antradienį Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai baigė pasiruošimo sezonui etapą Klaipėdoje ir sužaidė paskutines Vlado Garasto taurės rungtynes. LKL vicečempionai 83:78 privertė pasiduoti Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ ekipą.
Steponas Babrauskas
Steponas Babrauskas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Vilniečiai kiek sėkmingiau pradėjo rungtynes ir po dešimties minučių pirmavo 24:18.

Puikiai sužaidęs sunkusis krašto puolėjas Mindaugas Katelynas pelnė dvitaškį su pražanga – skirtumas išaugo iki dviženklio (28:18). Tačiau Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai persvara ilgai nesidžiaugė – rusai smeigė du tritaškius iš eilės, N.Calathesas ir S.Jasaitis užbaigė greitas atakas – rezultatas tapo lygus (28:28, 13 min.).

Netrukus „Lokomotiv-Kuban“ išsiveržė į priekį (32:35). Antrasis ketvirtis baigėsi „Lietuvos rytui“ atsiliekant 38:43.

Lietuvos klubas puikiai pradėjo trečiąjį kėlinį ir R.Seibutis dvitaškiu išvedė vilniečius į priekį (46:45, 23 min.). Sostinės ekipos žaidėjai neketino sustoti – J.Blūmo ir R.Seibučio metimai sukrovė 6 taškų pranašumą (56:50).

S.Babrauskas pataikė du tritaškius iš eilės, tačiau „Lokomotiv-Kuban“ žaidėjai nenuleido rankų – po trijų kėlinukų skirtumas minimalus (64:63). „Lietuvos ryto“ gynėjai D.Redikas ir D.Dulkys pasižymėjo puolime – Rusijos klubo vyr. treneris J.Pašutinas priverstas prašyti minutės pertraukėlės (70:63, 33 min.).

Puikiai krepšį atakavęs sostinės klubo kapitonas S.Babrauskas dar sykį nuliūdino varžovus (79:70), tačiau rusai neketino lengvai pasiduoti (81:76, 39 min.). Rungtynių pabaigoje vilniečiai sužaidė užtikrintai – prasiveržęs J.Blūmas pasižymėjo dvitaškiu ir galutinai palaidojo „Lokomotiv-Kuban“ viltis iškovoti pergalę – 83:78.

„Lietuvos ryto“ likimas turnyre paaiškės po Klaipėdos „Neptūno“ ir „Dnipro“ rungtynių – lietuviams laimėjus, Vilniaus klubas užimtų pirmą vietą.

„Lietuvos rytas“: J.Blūmas 16, R.Seibutis 14, M.Katelynas 13, S.Babrauskas 12, L.Radoševičius ir D.Ivanovas po 8 taškus.

Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas