2010 02 06

„Žalgirį“ nugalėjo „Perlas“!

Gėdingą nesėkmę Lietuvos krepšinio čempionate (LKL) patyrė Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, Kauno sporto halėje turėję pripažinti jaunosios Vilniaus „Perlo“ komandos pranašumą – 75:78 (15:14, 23:20, 17:16, 20:28)
Rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Perlo“
Rungtynės tarp „Žalgirio“ ir „Perlo“ / Tomo Tumalovičiaus/Reporteris.com nuotr.
Temos: 1 Vilniaus Perlas

Susitikimo pradžioje jaunieji „Perlo“ krepšininkai mačo favoritams neleido šeimininkauti Kauno sporto halėje. Nors rungtynių pradžia šiek tiek sėkmingiau susiklostė žalgiriečiams (6:2), vilniečiai žaibiškai ištirpdė priešininkų pranašumą bei išsiveržė į priekį – 14:10. Tiesa, kauniečiams pavyko pristabdyti įsibėgėjusius varžovus ir „Žalgiris“ pirmąjį ketvirtį laimėjo minimaliu skirtumu – 15:14.

Nors antrajame kėlinyje iniciatyva priklausė Ramūno Butauto auklėtiniams (34:26), „Perlas“ nenustojo kovoti bei neleido priešininkams atitrūkti. Blankiai kėlinuko pabaigą sužaidę žalgiriečiai leido varžovams priartėti ir po pirmųjų dvidešimties rungtynių minučių ekipas skyrė tik keturi taškai – 38:34.

Po pertraukos savo sąlygas ėmė diktuoti svečiai iš Vilniaus. Sostinės klubui pavyko išsiveržti į priekį (39:38). Žalgiriečiai buvo priversti šokti pagal jaunesnių varžovų dūdelę, o pastarieji rungtyniavo užtikrintai ir padidino savo pranašumą iki apčiuopiamo – 50:43. Vis dėlto LKL vicečempionai sukruto ir netrukus priartėjo iki minimumo – 49:50. Kiek pasimetę „Perlo“ žaidėjai leido šeimininkams vėl atsidurti priekyje ir prieš lemiamą susitikimo dalį „Žalgiris“ pirmavo penkiais taškai – 55:50.

Ketvirtąjį kėlinį „Perlas“ pradėjo dviem tolimais metimais (56:55) bei pasiuntė signalą, jog kova vyks iki paskutinės rungtynių akimirkos. Tačiau „Žalgirį“ į priekį ėmęs tempti Aleksandras Čapinas grąžino savo komandai persvarą – 62:59. Tiesa, Roberto Štelmaherio auklėtiniai nestokojo kovingumo ir tritaškių bombų dėka atsidūrė priekyje – 67:64. Likus žaisti pusantros minutės, vilniečiams pavyko įgyti keturių taškų pranašumą ir stipriai komplikuoti šeimininkų padėtį – 72:68. Netrukus jaunieji sostinės krepšininkai realizavo dar dvi baudas ir padidino skirtumą iki šešių taškų – 74:68. Žalgiriečiai desperatiškai bandė išlyginti rezultatą, tačiau „Perlas“ demonstravo pavydėtiną šaltakraujiškumą ir išlaikė pergalę savo rankose.

„Perlas“: Ž.Kelys 22 (10 atk. kam., 6 rez. perd., 9 kl.), L.Brazdauskis 11 (7 atk. kam.), S.Kulvietis 10, E.Kairys 9, P.Dambrauskas 8, G.Staniulis 7 (6 atk. kam.), E.Bendžius 6 (6 atk. kam.), T.Šležas 3, D.Nazarovas 2.

„Žalgiris“: D.Šalenga 26, A.Čapinas (6 rez. perd.) ir A.Milaknis (4/5 trit.) po 12, M.Kalnietis ir M.Begičius (9 min.) po 6, T.Klimavičius 4 (7 atk. kam.), A.Juškevičius 3, S.Vene, Š.Vasiliauskas ir P.Butkevičius po 2