2014 12 12 /20:03

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo „Uniks“ 60:73 ir kelialapis į „Top 16“ jam slysta

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai jau šio penktadienio vakarą galėjo įvykdyti vieną iš šio sezono užduočių – prasimušti į Eurolygos „Top 16“ etapą. Tačiau tai buvo nelengva užduotis ir kauniečiai su ja nesusitvarkė. Šiandien „Žalgirio“ žaidėjai Eurolygos A grupėje žaidė išvykoje su Kazanės „Uniks“ klubu, jam pralaimėjo 60:73 (19:20, 17:14, 8:19, 16:20) ir atidavė kelialapį į „Top 16“ etapą Tatarstano ekipai. Tad „Žalgiris“ sukomplikavo savo padėtį kovoje dėl teisės žaisti kitame Eurolygos etape – norint tęsti varžybas prestižiniame turnyre, kauniečiams kitą savaitę reikės žūtbūt įveikti italų Sarsario „Dinamo“.
Jamesas Andersonas
Jamesas Andersonas / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Žalgiriui“ pergalė prieš „Uniks“ būtų garantavusi vietą kitame Eurolygos etape ir trečiąją vietą A grupėje. Tačiau to neįvyko – geresnėje pozicijoje dabar atsidūrė „Uniks“ klubas. Pastarasis savo sąskaitoje dabar turi po 5 pergales ir 4 pralaimėjimus. Kauniečiai – 4 laimėjimus ir 5 nesėkmes.

Kauniečiams pralaimėjus, žūtbūtiniu mūšiu taps paskutinės grupės etapo rungtynės su italų Sasario „Dinamo“ klubu „Žalgirio“ arenoje.

„Uniks“ vietą kitame varžybų etape šiandien garantuotų Žemutinio Naugardo „Nižnyj Novgorod“ ekipos pralaimėjimas Stambulo „Anadolu Efes“.

Pirmąjį susitikimą žalgiriečiai po labai įtemptos kovos laimėjo rezultatu 77:71.

Šios dienos akistata tarp „Žalgirio“ ir „Uniks“, kaip ir tikėtasi, buvo itin atkakli bei nenuspėjama – labai jau daug galima buvo prarasti pralaimėjimo atveju. Pirmaujanti komanda mačo metu keitėsi 14 kartų.

Nė vienai ekipai per pirmuosius du kėlinius nepasisekė įgyti bent šiokios tokios padoresnės persvaros – kauniečiai, tiesa, pirmavo 7:2, 9:6, bet šeimininkai greitai ištirpdė tą skirtumą. Penki taškai – tai buvo didžiausias skirtumas, kurį pirmoje dvikovos dalyje buvo įgijusi viena iš ekipų.

Nors po pirmojo kėlinio „Uniks“ pirmavo 20:19, o antrojo ketvirčio pradžioje įgijo 3 taškų pranašumą 24:21, greitai žaidimas išsilygino ir ekipos žengė koją kojon.

Sėkmingiau sužaidę antrojo kėlinio pabaigą „Žalgiris“ ilsėtis išėjo pirmaudamas 2 taškų pranašumu – 36:34, tačiau buvo aišku, kad svarbiausi įvykiai vyks trečiame ir ketvirtame kėliniuose.

Įpusėjus trečiam ketvirčiui nė vienai iš ekipų nepasisekė išsiveržti į priekį bent dviem taikliais metimai ir komandos žaidė lygiai – 42:42.

Nemalonus ir daug ką lėmęs skambutis „Žalgiriui“ suskambo 8-ąją šio kėlinio minutę, kai po K.Kaimakoglu tritaškio ir K.Langfordo bei D.Fischerio taškų „Uniks“ pirmą kartą per rungtynes pabėgo 9 taškų skirtumu – 51:42.

Per likusį trečiame kėlinyje laiką svečiai nesugebėjo sumažinti skirtumo ir viską „Žalgiris“ turėjo išspręsti per likusias dešimt minučių.

Tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje skirtumas ne tik nemažėjo, o tik didėjo – 56:44, 62:48 ir pasiekė 16 taškų žymą – 64:48.

Per likusias penkias minutes „Žalgiris“ tik bandė vytis šeimininkus, tačiau tai buvo tik bandymas imituoti kovą – komandos susitaikė su situacija ir laukė finalinės sirenos.

„Uniks“: D.Fischeris (7/11 dvit.) ir K.Langfordas (6/8 dvit.) po 16, J.White‘as 12, K.Kaimakoglou 11, C.Jerrellsas 7, S.Bykovas 6, N.Zisis 5.

„Žalgiris“: J.Andersonas 12 (3/8 dvit., 2/8 trit.), L.Lekavičius 10 (2/5 trit.), R.Javtokas (5 atk. kam.) ir A.Milaknis po 8, P.Jankūnas (9 atk. kam.) ir V.Kariniauskas po 7, D.Songaila 4 (1/6 dvit.), V.Lipkevičius ir A.Gudaitis po 2.

Mačo statistika.

„Uniks“ – „Žalgiris“ 73:60 (20:19, 14:17, 19:8, 20:16).

Dvitaškiai: 24/39 (61,5 proc.) – 17/40 (42,5 proc.)

Tritaškiai: 6/18 (33,3 proc.) – 7/21 (33,3 proc.)

Baudų metimai: 7/9 (77,8 proc.) – 5/8 (62,5 proc.)

Atkovoti kamuoliai: 30 – 33

Rezultatyvūs perdavimai: 18 – 11

Perimti kamuoliai: 6 – 6

Blokuoti metimai: 2 – 2

Klaidos: 10 – 13

Pražangos: 17 – 17

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 6 2 700:647

2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 6 2 592:541

3. Kazanės „Uniks“ (Rusija) 5 4 677:643

4. Kauno „Žalgiris“ 4 5 634:630

5. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 3 5 621:688

6. Sasario „Dinamo“ (Italija) 1 7 621:696

A grupės varžybas kauniečiai gruodžio 19 namuose baigs su autsaidere Sasario „Dinamo“ (Italija) ekipa, kuriai pirmojo rato mačą išvykoje pralaimėjo 80:92.

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios kiekvienos grupės komandos, o šio sezono Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Uniks“ – „Žalgiris“ 73:60 (20:19, 14:17, 19:8, 20:16).

10 min. J.Andersonas įmetė tritaškį – tačiau tai buvo atsakas į varžovų tolimą metimą. baigiantis mačui  „Uniks“ pirmavo 73:60.

7 min. J.Andersonas tritaškiu sumažino skirtumą iki 56:68.

5 min. L.Lekavičius įmetė tritaškį, bet D.Fischeris sugrąžino buvusį skirtumą – 66:51.

3 min. Skirtumas tarp klubų tik didėjo: po D.Fischerio taiklių baudos metimų kauniečių deficitas jau buvo 16 taškų – 64:48

1 min. „Uniks“ sėkmingiau pradėjo ketvirtį ir įgijo 12 taškų pranašumą – 58:46. Ir buvo nepanašu, kad žalgiriečiai atrastų priešnuodžių šeimininkų atakoms.

Trečiasis kėlinys: „Uniks“ – „Žalgiris“ 53:44 (20:19, 14:17, 19:8).

10 min. J.Andersonas nesugebėjo sumažinti skirtumo ir „Uniks“ po trijų kėlinių pirmavo 53:44.

8 min. Po K.Langfordo ir D.Fischerio taškų duobė tarp klubų padidėjo – 51:42. Pataikė A.Gudaitis ir sumažino skirtumą.

6 min. K.Kaimakoglu pataikė tritaškį ir „Uniks“ pirmą kartą per mačą įgijo į taškų persvarą –  47:42.

5 min. „Unkis“ po K.Kangfordo taškų išsiveržė į priekį 44:42.

3 min. Po V.Kariniausko dvitaškio „Žalgiris“ pirmavo 40:38, tačiau K.Kaimakoglu išlygino rezultatą.

1 min. J.White'as įmetė tritaškį, o R.Javtokas atsakė dvitaškiu – 38:37 pirmavo svečiai.

Antrasis kėlinys: „Uniks“ – „Žalgiris“ 34:36 (20:19, 14:17).

10 min. „Uniks“ nepataikė trijų iš eilės metimų, o V.Kariniauskas neklydo: įsūdė tritaškį – 36:34 pirmavo „Žalgiris“ ir šeimininkai turėjo 8 sekundes paskutinei savo atakai. K.Langfordas metė tritaškį, bet nepataikė.

9 min. V.Lipkevičius sumažino skirtumą iki minimumo – 33:34.

8 min. Po taškų sausros D.Fischeris padidino skirtumą iki 34:29. Skirtumą dviem baudomis sumažino A.Milaknis.

6 min. S.Bykovas įmetė dar vieną savo tritaškį – 32:29 pirmavo Kazanės ekipa.

5 min. S.Bykovas įmetė tritaškį, bet J.Andersonas po kelių sekundžių įrodė, kad jau įsižaidė ir pataiko iš įvairių pozicijų – 29:29.

4 min. J.Andersonas persvėrė rezultatą „Žalgirio“ naudai 25:24, bet šeimininkai atsakė tuo pačiu – 26:25.

3 min. „Uniks“ pirmavo 24:21, bet L.Lekavičius be jokių baimių prasiveržė ir įmetė dvitaškį.

2 min. K.Langfordas padidino skritumą iki 22:19. Galiausiai pataikė ir J.Andersonas – tai pirmieji jo taškai.

Pirmasis kėlinys: „Uniks“ – „Žalgiris“ 20:19

10 min. K.Langfrodas sumažino skirtumą, o po to ir persvėrė rezultatą savo naudai – 20:19.

9 min. L.Lekavičius įsūdė tritaškį ir vėl „Žalgiris“ priekyje 19:16.

7 min. K.Langfordas įmetė tritaškį ir sumažino skirtumą iki 12:14, o J.White'as išlygino rezultatą.

6 min. Komandos labiau galvojo apie puolimą ir greitai atsakydavo į taiklius varžovų metimus – 12:10 pirmavo „Žalgiris“.

4 min. K.Kaimakogu sumažino skirtumą iki 6:7, bet R.Javtokas ir vėl padėjo atitrūkti kauniečiams – 9:6.

3 min. D.Fischeris atsakė dviem taškais, bet A.Kariniauskas ir A.Milaknis vėl išvedė ekipą į priekį – 7:2.

2 min.  Pirmuosius taškus įmetė P.Jankūnas – 2:0.

„Uniks“ starto sudėtis: N.Zisis, J.White'as, K.Langfordas, K.Kaimakoglu, D.Fischeris.

„Žalgirio“ starto sudėtis: V.Kariniauskas, A.Milaknis, R.Javtokas, J.Andersonas, P.Jankūnas.

-----------------

„Žalgiriui“ pergalė prieš „Uniks“ garantuotų vietą kitame Eurolygos etape. Dabar klubai savo sąskaitoje turi po 4 pergales ir 4 pralaimėjimus ir užima A grupėje 3-4 vietas. Kauniečiams pralaimėjus, žūtbūtiniu mūšiu gali tapti paskutinės grupės etapo rungtynės su italų Sasario „Dinamo“ klubu „Žalgirio“ arenoje. „Uniks“ vietą kitame etape šiandien garantuotų pergalė prieš „Žalgirį“ bei Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipos pralaimėjimas Stambulo „Anadolu Efes“.

Prieš šį mačą „Uniks“ komandos treneris Jevgenijus Pašutinas apie rungtynes, turėsiančias įtakos galutiniam turnyro lentelės išsidėstymui, kalbėjo „Tai bus labai svarbios rungtynės abejoms komandoms, siekiant patekti į „Top 16“. „Žalgiris“ yra ambicinga ir pajėgi ekipa, savo gretose turinti būrį Lietuvos rinktinės krepšininkų. Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas ir darius Songaila turi daug aukščiausio lygio tarptautinio krepšinio patirties. Taip pat labai stiprūs yra Edgaras Ulanovas su Artūru Milakniu. Kauniečia turi ir X faktorių – Jamesą Andersoną, kuris yra komandos puolimo variklis reikiamu momentu. Jis puikiai atakuoja krepšį, yra labai aktyvus, yra linkęs bėgti į greitas atakas bei provokuoti varžovų pražangas. Mūsų pagrindinis tikslas – baudos aikštelėje sustabdyti R.Javtoko ir P. Jankūno tandemą. Taip pat turime neleisti J. Andersonui ir A. Milakniui mesti laisviems bei bėgti į greitas atakas.“

VTB Jungtinėje lygoje Kazanės ekipa su 6 pergalėmis ir 3 pralaimėjimais tarp 16 komandų užima ketvirtąją vietą.

Apie dvikovą su „Uniks“ prieš išvykdamas į Kazanę kalbėjo ir „Žalgirio“ strategas G.Krapikas.