2009 04 08

„Žalgiris“ įveikė Europos taurės laimėtojus (nuotraukos)

Reguliariojo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezono nugalėtoju tapo ir aikštės pranašumą atkrintamosiose varžybose turės Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Jie trečiadienį namie 84:76 (19:23, 24:12, 22:22, 19:19) nugalėjo neseniai Europos taurę į Lietuvą atvežusią Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą.
Rungtynių akimirkos
J.Mačiulis nugalėtojams pelnė 30 taškų (pataikė 8 iš 9 tritaškius). / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Šiose nukeltose LKL rungtynėse vyko permaininga kova. Rungtynių pradžioje iniciatyvą turėjo be Marijono Petravičiaus ir Chucko Eidsono žaidę vilniečiai, tačiau antrojo kėlinio viduryje į priekį Jono Mačiulio taiklių tritaškių dėka šovė žalgiriečiai – 43:35.

Negana to, po didžiosios pertraukos jie tęsė spurtą ir susikrovė net 19 taškų pranašumą – 56:37, tačiau naujai iškepti Europos taurės čempionai baltos vėliavos nekėlė. Anaiptol, pamažu mažino skirtumą. Artūro Jomanto ir Stepono Babrausko dėka „Lietuvos ryto“ ekipa ketvirtajame kėlinyje ištirpdė didelį skirtumą iki 2 taškų – 68:66.

Vis dėlto kauniečiai pergalės iš rankų nepaleido. Po kelių taiklių jų snaiperių tritaškių šios dvikovos ir LKL reguliariojo sezono nugalėtojas tapo aiškus. Vilniečiams reikėjo įveikti varžovus 11 ir daugiau taškų skirtumu, kad iškovotų pirmą vietą LKL reguliariajame sezone.

Ką sakė treneriai ir žaidėjai po rungtynių sužinosite paspaudę čia.

Starto penketai
„Žalgiris“: M.Kalnietis, D.Šalenga, J.Mačiulis, P.Jankūnas, E.Žukauskas.
„Lietuvos rytas“: E.Dainys, M.Gecevičius, M.Lukauskis, D.Zavackas, M.Anisimovas.

Pirmas kėlinys

D.Zavackas tritaškiu metimu atidaro savo ir rungtynių sąskaitą. Per dvi minutes kauniečiai pelnė tik tašką nuo baudos metimų linijos – 1:3. Abi komandos aktyviai puola, tačiau metimai tikslo nepasiekia. Po J.Mačiulio tritaškio – 4:5 laimi vilniečiai. Įpusėjus ketvirčiui M.Kalnietis persveria rezultatą „Žalgirio“ naudai 8:7.

Įsivyrauja lygi kova, nė vienai komandai nepavyksta labiau išsiveržti į piekį. Taikliais tritaškiais apsikeičia M.Gecevičius ir J.Mačiulis – 16:16. Taikliais tritaškiais apsikeičia M.Gecevičius ir J.Mačiulis – 16:16. Po J.Mačiulio trečio taiklaus tritaškio – 19:18. Po pirmo kėlinio nežymią persvarą turi „Lietuvos rytas“ – 19:23.

Antras kėlinys

Europos taurės laimėtojai sėkmingai tęsia šturmą – po dviejų atakų jie susikrauna 8 taškų pranašumą – 19:27. J.Mačiulis toliau terorizuoja varžovus nuo trijų taškų linijos – 24:27. Grumdamasis su M.Bjelica kauniečių lyderis gauna trečią pražangą ir sodinamas ant atsarginių suolo. Po M.Kalniečio tritaškio – 29:31. Dar vienu taikliu tritaškiu M.Kalnietis išveda aikštės šeimininkus į priekį 32:31.

Aikštėje vyrauja atkakli lygi ir šiek tiek chaotiška kova, abi komandos daug dėmesio skiria gynybai – 33:32. „Žalgiris“ sėkmingai ginasi ir šauna į priekį 40:32. J.Sinica tritaškiu pristabdo kauniečius. Įpusėjus rungtynėms Kauno komanda pirmauja 43:35.

Trečias kėlinys

Vilniečiai ir toliau verčiasi be komandos lyderių M.Petravičiaus ir Ch.Eidsono. Po J.Mačiulio dviejų tritaškių iš eilės kauniečių pranašumas išauga iki 12 taškų – 49:37. „Žalgiris“ tęsia spurtą, o „Lietuvos ryto“ krepšininkai niekaip negali pelnyti taškų. Įpusėjus ketvirčiui kauniečiai priekyje 54:37.

J.Mačiulis gauna ketvirtą pražangą ir sėda ant atsarginių suolo. Vilniečių taškų badą nutraukia S.Babrauskas – 56:40. Kelios sėkmingos A.Jomanto atakos ir skirtumas mažėja iki 10 taškų – 58:48. Po J.Sinicos tritaškio – 58:51, tačiau penkis taškus iš eilės pelno A.Milaknis, vėl didindamas aikštės šeimininkų pranašumą. S.Babrauskas pelno šešis taškus ir eilės. Po trečio kėlinio – 65:57.

Ketvirtas kėlinys

Vilniečiai parodė, kad jie dar nesirengia kelti balto vėliavos. Po M.Anisimovo ir S.Babrausko dvitaškių – 65:61. Sužaidus tris minutes A.Jomantas mažina skirtumą iki 2 taškų – 68:66. Grįžęs į aikštę J.Mačiulis smeigia septintą taiklų tritaškį. Įpusėjus ketvirčiui – 73:70.

J.Mačiulis pataiko aštuntą taiklų savo tritaškį, D.Gecevičius atsako dvitaškiu iš po krepšio – 78:74. A.Milaknis pataiko svarbų tritaškį – 81:74. D.Šalenga smeigia tritaškį ir šios dvikovos nugalėtojas tampa aiškus. Kauniečiai triumfuoja 84:76.