2014 01 27

„Žalgiris“ LKL čempionate nokautuotas ketvirtą kartą – šįkart kauniečius įveikė „Neptūnas“

Lietuvos čempionai Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pirmadienį ketvirtą kartą per šį LKL sezoną buvo paguldyti ant menčių. Klaipėdoje su vietos „Neptūno“ komanda žaidę žalgiriečiai šeimininkams prilygo tik pirmame kėlinyje: kitus tris ketvirčius dominavo klaipėdiečiai, kurie ir nugalėjo 81:73 (14:14, 25:14, 25:21, 17:24).
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Neptūnas“ po pirmadienio rungtynių ir pergalės prieš „Žalgirį“ įsitaisė trečioje LKL turnyro lentelės vietoje. Kazio Maksvyčio vedama komanda iš šios vietos išstūmė būtent „Žalgirį“. Dabar klaipėdiečių sąskaitoje yra 7 pergalės po 10-ies rungtynių, o žalgiriečiai turi tiek pat laimėjimų po 11 dvikovų.

Antrojo kėlinio pabaigoje klaipėdiečiai įgijo net 17 taškų persvarą – 37:20, tačiau žalgiriečiai iki didžiosios pertraukos šeimininkų persvarą sumažino iki 28:39.

Nors svečiai trečiame ketvirtyje siekė pakreipti įvykių eigą sau reikalinga linkme ir net buvo priartėję iki 34:39, „Neptūno“ krepšininkai nepasimetė, išlaikė spaudimo egzaminą ir po trijų kėlinių vėl turėjo apčiuopiamą atotrūkį – 64:49.

Ketvirtame kėlinyje „Žalgiris“ pakilo į lemiamą šturmą ir likus žaisti 3 min. sumažino šeimininkų persvarą iki 75:65. Nors žalgiriečiai siekė lipti „Neptūnui“ ant kulnų, šeimininkai nepanikavo ir nugalėjo 81:73.

„Neptūnas“: M.Runkauskas 25 (4/7 tritaškių), J.Sinica 17 (4/5 dvitaškių, 3/5 tritaškių), E.Ulanovas 12, A.Butkevičius 6, V.Šarakauskas 5, M.Girdžiūnas, A.Eitutavičius, S.Galdikas (8 atk. kam.) ir V.Vasylius – po 4.

„Žalgiris“: J.Dentmonas 18 (4/11 dvitaškių, 1/8 tritaškių), P.Jankūnas 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), R.Javtokas 10, V.Lipkevičius 9, K.Lavrinovičius 7, M.Kupšas 6, V.Čižauskas 5.

„Žalgiris“ neturėjo noro laimėti

„Neptūno“ vyriausiasis treneris Kazys Maksvytis po rungrynių pripažino, kad ne kasdien Klaipėdoje tenka žaisti su „Žalgiriu“ ir dar tokioje puikioje atmosferoje. Pasižiūrėti rungtynių susirinko pilna „Švyturio“ arena.

„Turėjome daugiau laiko, nei „Žalgiris“, pasiruošti rungtynėms, ir tai bandėme išnaudoti – nuo dvikovos pradžios stengėmės žaisti agresyviau ir tai pavyko. Šiandien žaidėjai atliko didelį darbą gynyboje“, – sakė treneris. Anot jo, klaipėdiečiams tvirtybės ir patirties suteikė tai, kad šiemet ekipa žaidė Europos taurės turnyre bei kovoja VTB Jungtinės lygos pirmenybėse.

„Mes šiemet jau ne kartą įrodėme, kad galime kautis su kiekviena komanda. Esame rimtas varžovas kiekvienam. Juk „Žalgiris“ kaunasi Eurolygos "Top 16" etape, tad mums juos nugalėti – didelė garbė. Manau, kad tai didi pergalė tiek „Neptūnui“, tiek trenerių štabui, tiek visai Klaipėdai“, – tvirtino K.Maksvytis.

„Žalgirio“ vyriausiasis treneris Saulius Štombergas pripažino, kad „Neptūnas“ laimėjo pelnytai.

Mes po priešininkų krepšiu atkovojome net 19 kamuolių, metėme net 50 dvitaškių, tai yra, 20 metimų daugiau nei „Neptūnas“, tačiau pataikymo procentas – tragiškas.

„Jie žaidė tikrai gerai, kovingai, degė noru laimėti, taikliai mėtė į krepšį ir tai davė rezultatą. Mes po priešininkų krepšiu atkovojome net 19 kamuolių, metėme net 50 dvitaškių, tai yra, 20 metimų daugiau nei „Neptūnas“, tačiau pataikymo procentas – tragiškas. Tai tikriausiai įrodo, kad mes šįkart buvome nenusiteikę, nepasiruošę...“, – kalbėjo S.Štombergas.

Anot jo, nedovanotina neišnaudoti šitiek antrų šansų. Pritrūko ir žalgiriečių noro pademonstruoti charakterį. „Visada yra skaudu pralaimėti, nesvarbu, ar gimtoje Klaipėdoje, ar kur kitur“, - pripažino iš Klaipėdos kilęs S.Štombergas.

Kauno ekipa patyrė ketvirtąją nesėkmę šiame LKL čempionate – prieš tai žalgiriečius įveikė „Šiauliai“ (79:78), po to Prienų „TonyBet“ (101:83) ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ (90:58).

Šiam susitikimui „Žalgirio“ gretose ir vėl nebuvo registruoti Šarūnas Jasikevičius, traumą besigydantis Siimas-Sanderis Vene, Kasparas Vecvagaras ir Tauras Jogėla, „Neptūno“ komandai negalėjo padėti vienas ekipos lyderių Martynas Mažeika.

Vienuolikos komandų turnyre pirmauja vicečempionas Vilniaus „Lietuvos rytas“ (9/0), lenkiantis Prienų „TonyBet“ (15/4) krepšininkus.

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):